PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123697}

Za wszelką cenę

Million Dollar Baby
7,8 275 343
oceny
7,8 10 1 275343
7,9 34
oceny krytyków
Za wszelką cenę
powrót do forum filmu Za wszelką cenę

Wspanialy film

ocenił(a) film na 10

Ogladalam ten film chyba z osiem razy, za kazdym razem placzac jak beksa. W tym filmie ukazane sa ludzka poswiecenie, lojalnosc, przyjazn oraz pasja, ale takze (niestety) chciwosc i egoizm. Tez myslalam, ze to film, gdzie glowna bohaterka bedzie walczyc, zeby na koncu byc mistrzynia, jednak tak sie nie stalo. Bardzo wartosciowy film.

ocenił(a) film na 10
beciulka1991

Wspaniały. Obejrzałem ponownie po latach i podwyższam na 10. Wzruszający, oglądając wcześniejsze filmy z Eastwoodem nie pomyślałbym, że zostanie takim cudownym reżyserem. Ten film składa się jakby z dwóch części (obie świetne): w pierwszej jest wspinanie się na szczyt w świecie boksu, to widza bawi i wzrusza, bo marzenia się spełniają; a druga część to paraliż, gdy wszystko gwałtownie się skończyło i dalej widza wzrusza , bo żal dziewczyny i tego co osiągnęła.

ocenił(a) film na 9
beciulka1991

Istotnie - wspaniały film i ukazany stosunek Eastwooda do eutanazji - wielkie, mądre kino - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 5
beciulka1991

Tylko że wszystko jest przerysowane i pokazane jak dla dziecka. Jak dla mnie kiepski. Aktorstwo Pani Swank leży moim zdaniem...

użytkownik usunięty
a_f1

Bo taki był zapewne zamysł Eastwooda . Prawdopodobnie kierował on swe dzieło głównie do przeciętnego widza ,a konkretnie Amerykanina,więc nie bez powodu film ten wydaje się przerysowany i dobitny w swej treści,poruszając amerykański mit od zera do milionera ,aby zaszokować widza brakiem happy endu. Nie każdy ma odpowiednią wyobraźnię i wrażliwość co widać nawet po tym forum,aby uchwycić niektóre rzeczy.Dla mnie filmy Eastwooda to takie współczesne kino moralnego niepokoju ,inteligentne i na poziomie,wystarczy tylko wczuć się w ich klimat i postarać się "odgadnąć co artysta miał na myśli";).Sam Eastwood wydaje się inteligentnym gościem i wątpię ,żeby ta dziecinność i przerysowanie było przypadkowe.

ocenił(a) film na 5

Inteligentny może być, co nie oznacza, że jest dobrym reżyserem.

użytkownik usunięty
a_f1

Ma dwa Oscary za najlepszą reżyserię ,to o czymś świadczy.

ocenił(a) film na 5

Akurat Oscarami się nie kieruję, bo często dostaje się je za poruszenie jakiegoś problemu społecznego.

a_f1

no no ;) a pewnie 300-stu to nie jest przerysowany film ;)

beciulka1991

Zgadzam się świetna rola Swank i Clinta ,Morgana ale pod koniec smutny.

ocenił(a) film na 7
beciulka1991

Skojarzył mi się trochę ze Skazanymi na Shawshank, też Morgan Freemann występuje w roli narratora. :)

ocenił(a) film na 9
beciulka1991

Mam tak samo :) Jeden z moich ulubionych dramatów, za każdym razem płaczę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones