Lethal Weapon

1 godz. 53 min.
7,6 126 268
ocen
7,6 10 126268
9 028
chce zobaczyć
7,5 15
ocen krytyków
{"rate":7.5333333,"count":15}
{"type":"film","id":1308,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Lethal+Weapon-1987-1308/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zabójcza broń
 • Okciuk ocenił(a) ten film na: 8

  Jeśli tamto coś ktoś nazywa „filmem", to "zabójcza broń”, powinna się znaleźć w galerii sztuki, obok
  dzieł Rembrandta, z dopiskiem „arcydzieło sztuki filmowej”. K…. dlaczego kiedyś scenariusze
  filmów mogły być pisane przez ludzi posiadających mózg a dziś piszą je ludzie mózgu pozbawieni?
  Why ku… Why!!!

 • Krzysztof421 ocenił(a) ten film na: 10

  Okciuk Przyznam szczerze, że bardzo rozbawiło mnie Twoje porównanie :) Ja na wet nie odważyłbym się ich porównywać.

 • Okciuk To ludzie decydują co chcą oglądać. Jak sądzisz, czemu w telewizji jest kupę seriali typu "Trudne sprawy" czy "Dlaczego ja?" i zajmują nawet sporą ilość ramówki? Bo ludzie chcą tego, gdyby mieli poziom nie oglądaliby tego i nie robiono by ich

 • chemas ocenił(a) ten film na: 8

  Walka_dalej_trwa No to tylko źle świadczy o przeciętnym człowieku

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 8

  Walka_dalej_trwa Telewizja jest dla mas.

 • Krzypur dawniej też była "dla mas", a jednak poziom był dużo wyższy. Masy po prostu się opuściły mocno w dół, poziom jest dużo niższy niż  kiedyś.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 8

  John_Doe98 Masy są ciągle takie same, to media zniżyły się do poziomu najwolniej myślących i najmniej wybrednych. Poza tym wszystkiego jest za dużo, za szybko i po łebkach.

 • Krzypur Nie wiem, być może jedni i drudzy się obniżyli, prawda chyba po środku leży. Przecież edukacja poszła w dół programem i to jest fakt, szkoła poszła w taki pragmatyzm, wiele tego co uczą przestało być swoistą sztuką, niektóre podręczniki (np. matematyki) wyglądają jakby były dosłownie napisane pod jakiś schemat, obdarte z tradycyjnej sztuki matematycznej i pewnego piękna. Jakaś nowomowa w tych podręcznikach po prostu. W jęz. polskim zresztą też, dawniej dostawałes jedno pytanie i mogło cię przez 2h ponieść natchnienie, a teraz masz 30 pytań wg. kogoś tam do tekstu, a na własny tekst masz dużo mniej. Z informatyki z kolei skaczą po materiale i nie robią nic dogłębnie, tylko wszystko po łebkach, np. ucza się kilku jęz. programowania, ale nie sztuki pisania algorytmów, etc.
  No takie odniosłem wrażenie przynajmniej po szkole podstawowej (głównie mając kontakt z naukami ścisłymi).  Oczywiście są lepsze i gorsze szkoły oraz podręczniki, ale mówię o tym co sam doświadczyłem (głównie pomagając w lekcjach..).

  Poza tym ludzi rozprasza za dużo rzeczy, sporo ludzi niestety ogląda TV z telefonami w ręku, to i nie dziwota, że tylko rozrywka nie wymagająca zbyt wiele wchodzi w grę najczęściej. Zauważyłem po trendach w TV, że ludzie lubią oglądać najczęściej to czym żyją sami, ot, taka proza życia, np. szpital, lekarz, afera, policjant, ksiądz, najlepiej amatorskie aktorstwo (żeby wyglądało naturalnie i nie różniło się od ich życia) Dawniej ludzie bardziej szukali oderwania od codziennosci w kinie, nawet jeżeli nie było to nic wysokiego, to coś co ich odrywało i było podane w sensownej formie.


 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 8

  John_Doe98 Bardzo sensowna wypowiedź.

 • Krzypur Dzieki.

 • chemas ocenił(a) ten film na: 8

  Okciuk Popieram wypowiedź

 • Okciuk Masz rację..... Ale z "Terminatorem" - nie używałbym tego słowa na daremno :)
  Jest inna historia...

  Przypominałem sobie ostatnio T 1 z 84, długo się wstrzymywałem, kilka długich lat (może kilkanaście), aby jak najbardziej zapomnieć ostatni seans...
  I co..... T1 mnie zmiażdżył !!!!! (oczywiście podczas seansu zadbałem o klimat... :))
  Ten brud, brak nadziei, bezlitosny morderca, no i mega scena w klubie technoir z kapitalnym podkładem dźwiękowym ponownie wryła mi się w pamięć....

  Dlatego filmy z Brudnym Harrym, sierżantem Riggsem to jest to do czego lubię wracać po kilku latach....

 • Mike Torch ocenił(a) ten film na: 9

  Okciuk Ponieważ taka jest Wolaludu. Gorszy pieniądz wypiera lepszy

 • Okciuk Debil

 • lasko1982 ocenił(a) ten film na: 8

  Okciuk Nic dodać,nic ująć!

 • Okciuk Bo dzisiaj scenariusz zastępuje zabawa komputerem w efekty specjalne.

 • Okciuk Typowe gadanie w stylu "a kiedyś to było". Dziś tez powstają dobre filmy i dobre scenariusze, tak samo jak kiedyś powstawały rzeczy złe.

 • Greg_Barga ocenił(a) ten film na: 10

  Flaku Tak kiedyś filmy były znaaaaaacznie lepsze. Zobaczymy za jakiś czas jak przetrwają próbę czasu. Czy za 20 lat na święta puszczą 1235 raz szklaną pułapkę czy jakiś avengersów , o których pewnie już nikt nie będzie pamiętał.
  Jeśli ktoś zaprzecza wyższości kina lat 80tych i 90ty nad późniejszym jest po prostu zakompleksionym ignorantem, który próbuje dowartościować się wmawiając sobie, że teraz kiedy „ja” to jest tak samo dobrze.

 • p98 ocenił(a) ten film na: 6

  Okciuk To jakaś prowokacja, to hamerykańskie filmidło arcydziełem?

 • erebeuzet ocenił(a) ten film na: 8

  Okciuk Tu nie chodzi o próbę czasu ani efekty jak po Tobie napisali. Kiedyś pewne rzeczy robiło się z sercem, powoli, starannie. Dziś wszystko ma być szybko i przynosić korzyści finansowe. Kiedyś nie tyle było co chciało być. Zycie to przygoda o czym nowe pokolenia nie wiedzą. A przygodę należy pielęgnować, czerpać z każdej chwili. Smutne, że stajemy sie robotami podatnymi na impulsy zamiast czerpać z kazdego drobnego elementu życia.

 • MartinRiggs ocenił(a) ten film na: 9

  Okciuk No dobrze powiedziane! Era filmu już się dawno skończyła! :(

 • komandorfoka_filmaniak ocenił(a) ten film na: 7

  Okciuk ok boomer