PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776169}

Zabicie świętego jelenia

The Killing of a Sacred Deer
6,5 40 233
oceny
6,5 10 1 40233
6,7 39
ocen krytyków
Zabicie świętego jelenia
powrót do forum filmu Zabicie świętego jelenia

Jak dla mnie film jest totalną porażką, a jak słyszę ludzi, którzy nim się zachwycają i o nim dyskutują od razu mi się przypomina poniższy dowcip.

"Idę z psem na wystawę do galerii sztuki nowoczesnej.
- Tu nie wolno z psami - mówi ochroniarz.
- To nie jest pies - odpowiadam. - To jest performance.
- A, to przepraszam.
Idziemy z psem dalej. Oglądamy rzeźbę Smefra centaura. Pół koń, pół Smerf.
- Zawsze się zastanawiałem - mówię do psa - komu kibicują centaury w czasie rodeo.
- Srać mi się chce - odpowiada pies.
- Trzeba było srać przed wejściem.
- Wtedy mi się nie chciało.
Idziemy dalej. Oglądam jakąś kobietę, która stoi po kolana w basenie z moczem i wykrzykuje alfabet od tyłu.
- Z, Y, X - krzyczy. - U, V, W.
Mój pies kręci się w kółko i węszy nosem po ziemi.
- Fajfus - mówię do niego. - Fajfus, nie sraj tutaj.
- Kiedy mnie ciśnie - odpowiada i zaczyna srać na podłogę.
Jakiś człowiek podchodzi i przygląda się temu, co wychodzi mojemu psu z dupy.
- To jest interesująca propozycja - mówi.
Ktoś inny też podchodzi i patrzy.
- To jest świeże - mówi.
Podchodzi jakaś kobieta z kieliszkiem wina w ręku, cała na czarno.
- Odważne - mówi.
- Ja państwa bardzo przepraszam - mówię do nich.
- Jak się nazywa ta instalacja? - pyta kobieta. - Gówno - odpowiadam, zatykając palcami nos.
- Mocne.
Ktoś z galerii podchodzi i wtyka w psią srakę tabliczkę z napisem "Gówno, 2015". Podchodzi fotograf i robi zdjęcie. Pojawia się ktoś z kamerą i mikrofonem. Prosi mojego psa o wywiad.
- Coż, zawsze kontestowałem opresyjne dla mojego gatunku rozwiązania przestrzenne w środowisku miejskim - mówi mój pies.
- A pan jest kuratorem - pyta reporter. - Co pan sądzi o pracy swojego podopiecznego.
- Sądzę, że to gówno - odpowiadam.
- Brutalnie prawdziwe - mówi kobieta z winem.
- Ostentacyjnie szczere - mówi fotograf.
- U, T, S - krzyczy kobieta w basenie z moczem."

ocenił(a) film na 9
Adrian_Brela

Fajnie, że się tutaj wypróżniłeś ze swojej opinii. A teraz pozwól, że się oddalę.

ocenił(a) film na 5
majka_sulowicz

<3 piękne !

ocenił(a) film na 3
majka_sulowicz

Tylko nie pomyl się i nie wróć tu ponownie. Trwaj w oddaleniu.

ocenił(a) film na 6
Adrian_Brela

Najbardziej prostacki komentarz na filmwebie. Gratuluję.

molszewska1

Filmu nie oglądałam, ale dowcip mi się spodobał. Coś w nim jest, jednak wiadomo, że aby był dowcipem, musi być przesadzony. Idk, pojęcie piękna jest względne. Jak ktoś się zachwyca gównem, to czemu nie?
Wszystko to kwestia kulturowa. Słodkie szczeniaczki są dla nas urocze, ale robaki i dżdżownice już obrzydliwe.
Jedzenie w restauracjach może być pięknie ułożone, jak na obrazku, ale to samo - tylko przetrawione - wywołuje negatywne odczucia.
Jeżeli ktoś widzi ten absurd i nie ogranicza się głupi estetycznymi schematami to może się nawet i gówno podobać.

ZamknijDrzwi

kiedy to jest przesadzone

Lekopyto

A nie powinno :>

ZamknijDrzwi

dlaczego

ZamknijDrzwi

Jak będziesz kiedyś szukał mieszkania to specjalnie znajdź takie z karaluchami. W końcu to tylko "głupie estetyczne schematy" i "kwestia kulturowa" więc po co przepłacać za mieszkanie bez robaków?

molszewska1

To wyjaśnij nam o CZYM był "Kieł"? Jeżeli dowcip był prostacki to o czym było to arcydzieło???? Metafora???? Ten dowcip to też metafora!!!!
P. S. Gdyby ten dowcip był scenariuszem filmu pewnie byłyby achy i ochy... Jaki ARTYSTYCZNY!!! MAJSTERSZTYK!!!
Ot, czasami powstaja "arcydzieła" okrzyknięte wybitnymi.
Hehe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Adrian_Brela

Adrianie czas na scenariusz :-)

ocenił(a) film na 3
Adrian_Brela

Mój komentarz, będzie jeszcze bardziej prostacki bo "film cieniutki jak dupa węża". Oglądałem na 3 razy i sam nie wierzyłem, że dotrwałem. Koledzy i koleżanki dający powyżej 7 powinni przebadać się u specjalisty. Rzeczywiście spokojnie można go porównać, do dzieła psa z głównego postu.

robi250

No cóż, dożyliśmy czasów kiedy ludzie inteligentni kierowani są do specjalisty na przebadanie :) Ja się przebadałem i nic mi nie dolega ale dla pewności obniżam ocenę do 7 żeby nie ryzykować.

Adrian_Brela

Świetny komentarz.

ocenił(a) film na 3
Adrian_Brela

Najlepszy komentarz odnoszący się do filmu jaki od wielu lat mojej obecności na Filmwebie czytałem !!!!!.Adrianie "szacun na dzielni" :-)
Jeśli siada się do oglądania filmu, traktowanego jako rozrywka, włączasz,w zależności od jego początku barometr,którego wskazówka pokaże czy dzisiaj będziesz płakał,śmiał się ,bał się...itd
Lecz jeśli ogarnie cię zażenowanie ,poczucie straconego czasu bądż zdenerwowanie na absurdalność przedstawionych sytuacji,mielizn i nielogiczności scenariusza,oderwania od rzeczywistości i brak realizmu tzn że straciłeś czas.

W trakcie filmu narastało moje zdenerwowanie na drętwy i absurdalny sposób funkcjonowania przedstawionej rodziny,idiotyczne wręcz absurdalne wybory dotyczące sposobu rozwiązania zaistniałej sytuacji...Trzymał mnie przy seansie tylko urok Nicole.
Summa summarum straciłem jednak czas

dzinio

O to chodziło reżyserowi...

ocenił(a) film na 5
peterson78

O co dokładniej chodziło reżyserowi, bo szczerze ciężko mi załapać?

ocenił(a) film na 3
peterson78

O to, żeby widz stracił czas? Raczej głupie... :o(
(Notabene; to nie jest przyczynek do oceny filmu, tylko do dyskusji, jako takiej.

ocenił(a) film na 9
dzinio

A dlaczego film ma być "realistyczny" i brak realizmu ma nas odrzucać od filmu który od początku krzyczy "ej, ja to nie jestem realistyczny, ten świat jest zwichrowany, inny, dziwaczny", przecież to jest film surrealistyczny, więc jak kogoś irytuje, że jest "nierealistyczny" to oznacza, ze go nie zrozumiał.

ocenił(a) film na 1
Adrian_Brela

a mnie się wydaje, że kolega Adrian_Brela trafił w punkt. Jeżeli coś jest czymś to nie należy twierdzić , że jest czymś innym. Ot co.
Fanów twórczości Yorgosa Lanthimosa i Efthymisa Filippou'a jest trochę ale o gustach się nie dyskutuje. Obejrzałem ich trzy filmy i mówię STOP. Więcej gówna nie przyjmę :O)

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
Adrian_Brela

I to jest najlepsza recenzja tego gniota.

Adrian_Brela

Haha ostentacyjnie szczere :-)

Adrian_Brela

Cudowne podsumowanie , genialny dowcip lecz jakże smutny kiedy zrozumiemy że to nie dowcip lecz samo życie ...co za g...no
;-) rewelacja popłakałam się ze śmiechu.

Adrian_Brela

Żenujący popis niezaspokojonego ego

Adrian_Brela

prostacy twojego pokroju nigdy nie zrozumieją sztuki w postaci filmów tego typu, nie do ciebie są one kierowane. zajmij się oglądaniem aquamana i mało wymagającej papki dla bezmózgów.

warhammer

Wszystko spoko, tylko po co te wyzwiska? x_X

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
sothis216

z książki "Razzmatazz" Nie wiem dlaczego wg ciebie Adrian jest idiotą. Obrażasz autora, zamiast odnieść się jedynie do postu. Przykre... Ja ów tekst poTRAKTowałem z przymrużeniem ucha. Rozbawił mnie pomimo tamtego, że był gówniany.

sothis216

Mroziński zamieszczał te opowiadania na fb, do tej pory można je gdzieś w necie znaleźć.

ocenił(a) film na 5
sothis216

"Ty jesteś idiotą" napisała kultura i sztuka :)

Adrian_Brela

Drogi Adranie. A mnie zawsze zastanawiała jedna rzecz. Otóż Herkules tworzy armię. I ma 100 centaurów. Czy to jazda, czy piechota?

Adrian_Brela

Ludzie mają wolna wolę i maja prawo zachwycać się czym chcą, a nie tylko tym, czym zachwyca się
Adrian_Brela. A poniższy dowcip jest tylko osobistym skojarzeniem autora tego wpisu z reakcją ludzi na ten film. Może byłby i zabawny, gdyby był adekwatny do opisywanej sytuacji

użytkownik usunięty
Adrian_Brela

Filmu nie widziałem ale dowcip znakomity . Po dwóch innych Lantimosach mam wrażenie , że to intelektualna hochsztaplerka. Ale co ja tam wiem....

ocenił(a) film na 5
Adrian_Brela

Mam wrażenie, że ten dowcip to doskonałe podsumowanie współczesnej sztuki

ocenił(a) film na 7
Adrian_Brela

takie dowcipy nie istnieją chyba wysrał go twój nieprzeciętnie słaby umysł

crstw70

Mogę się założyć, że sam nie wysrałeś niczego, choć w połowie tak dobrego. "Takie dowcipy nie istnieją" (szok!)

Adrian_Brela

Film może się podobać lub nie. Można się zgadzać lub nie zgadzać z czyimiś poglądami.

Ale dla mnie ten komentarz to majstersztyk. :D

Adrian_Brela

Popłakałam się ze śmiechu, dziękuję

Adrian_Brela

Cudowny żart. Zeszczałem się na tego psa ze śmiechu przeplatanego z łkaniem i białym rowerem.

Adrian_Brela

Filmu nie widziałem, ale anegdota świetna, sam mam alergię na ludzi którzy sztucznie udają bardziej inteligentnych i obytych niż są naprawdę. Jak moja znajoma, nie rozumie tekstów Lao Che, nie czai o co chodzi w American Beuty(sam jej płyty pożyczałem) ale raz słyszałem jak zachwala artystyczne walory Antychrysta Von Triera, aż mi się niedobrze robiło, z tego jej pierdzielenia, i zawsze gdy ktoś w rozmowie przekracza tę cienką niewidzialną granicę, ja zaczynam monolog z filmu Rejs, "malarze holenderscy..." I po chwili mam spokój. Polecam

ocenił(a) film na 7
Adrian_Brela

qrewa coty paliszz
z

Adrian_Brela

Hahaha, świetne. Dobrze się ubawiłem, dzięki :)

ocenił(a) film na 4
Adrian_Brela

W zasadzie to od co najmniej kilku lat przestałem wypisywać cokolwiek na tym forum bo to w sumie żadnego sensu nie ma, a tylko choroby nerwowej można się nabawić... i nie napisałbym i teraz gdybym przypadkiem nie wciągnął się w czytanie kilku komentarzy do Twej wypowiedzi. Zapewne osób, które wręcz doznały orgazmów z zachwytu podczas oglądania projekcji tego przewybitnego dzieła. W każdym razie według mnie kapitalnie zaprezentowałeś konstytucję tego produktu i psychologiczny aspekt podejścia do niego części koneserów sztuki filmowej. Zapewne nie robią na Tobie żadnego wrażenia wszelkie negatywne komentarze na temat Twojej osoby i w sumie nie dbasz o odzewy na swój post (przynajmniej ja bym nie dbał), ale zaznaczę tylko tyle, że jestem przekonany, że podobnie do Ciebie myśli wielu, a pewnie nawet większość... tylko nie czują potrzeby tego wyrażać. Szczególnie w przypadku utworu pławiącego się w oparach szaleństwa i schizofrenicznej paranoi. Bo tylko tak można na poważnie potraktować to co się odgrywa na ekranie

Adrian_Brela

Świetny komentarz, trafiający w sedno! Mam odruchy wymiotne, gdy widzę większość tych "dzieł" we współczesnych galeriach "sztuki".

ocenił(a) film na 1
Adrian_Brela

He he, dobre, podsumowałeś ten film xD

ocenił(a) film na 1
Adrian_Brela

trafiłeś w sedno

ocenił(a) film na 8
Adrian_Brela

Zesrales się i co z tego?

Adrian_Brela

Ja bym powiedział, że nie trzeba dowcipu a faktu czyli tzw. Gówno artysty (Wikipedia)(wł. Merda d’artista) – dzieło sztuki konceptualnej, autorstwa włoskiego artysty konceptualnego Piera Manzoniego. Twoja praca to gówno – podobno ta krytyczna wypowiedź ojca włoskiego artysty Piera Manzoniego nasunęła mu pomysł na nowe dzieło sztuki[1]. W odpowiedzi na tę zniewagę, w maju 1961 roku Manzoni zapakował swoje odchody do 90 ponumerowanych puszek. Każda zawierała po 30 gramów ekskrementów i była opatrzona etykietą z nazwą „Gówno artysty”(w języku włoskim, angielskim, francuskim i niemieckim). W 1961 Manzoni sprzedawał je za cenę ich wagi w złocie (wówczas ok. 37 dolarów za sztukę, cena wahała się w zależności od rynku)[1]. Ich obecną wartość można wycenić na ok. 30 500 euro (25 000–35 000 dolarów lub ok. 120 000 złotych).


Człowiek to gatunek stadny, dlatego postępuje tak samo jak stado (zwierzęta) czyli jak większość - zazwyczaj głupio.

Jedyne na co można zwrócić uwagę to to, że film się nie dłuży i trzyma do końca (w nadziei, że okaże się o co chodzi z ta chorobą), niestety. Boom - koniec. Fajny bzdet. Pozdrawiam

Adrian_Brela

i nastąpiło urzeczywistnienie dowcipu gdy nijaki Kuba Wojewódzki wetknął w psią kupę patyczek z flagą a jakżeby biało-czerwoną...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones