PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32482}

Zabity na śmierć

Murder by Death
7,4 8 031
ocen
7,4 10 1 8031
6,4 7
ocen krytyków
Zabity na śmierć
powrót do forum filmu Zabity na śmierć

Stare dobre kino, czyli kompletny brak efektów specjalnych, za to extra scenariusz. Zagadka kryminalna okraszona błyskotliwym, czarnym humorem. Parodia kilku najsłynniejszych literackich superdetektywów podana w wyśmienity sposób ;-)
Kto jeszcze nie widział musi zobaczyć. Ten film po prostu nie moze się niepodobać ;-) Oglądając świetnie się bawiłem, miło było odpocząć od zalewu najnowszych hoolywoodzkich superprodukcji, ostatnio dosyć marnych... POLECAM!

ocenił(a) film na 9
ryto

Jak cudownie, że kinomanom podobają się filmy takie jak 'Zabity na śmierć'. Że film nie przepadł w natłoku współczesnego chłamu, lecz wręcz przeciwnie - jest odkrywany na nowo.
Ja ten film pierwszy raz widziałem ponad 15 lat temu jeszcze w czasach wypożyczalni kaset video. Moi rodzice wypożyczyli go, a ja nieświadom niczego zacząłem go oglądać. I nagle okazało się, że to coś jakby stworzone dla mnie! Co za cudowny przypadek! Ten zamek na odludziu, ta tajemnicza spowijająca wszystko (sztuczna) mgła, budująca odpowiednią atmosferę muzyka, tajemnicze zdjęcia, ustawienia kamery, pomysły z klasycznych kryminałów - tutaj odpowiednio podane z przekąsem i uśmiechem. No i aktorzy - po prostu MISTRZOSTWO ŚWIATA! David Niven, Peter Falk, Alec Guinness, Maggie Smith, Peter Sellers i wówczas nieznany u nas James Cromwell. Wspaniałe nazwiska i wspaniałe zaprezentowanie swoich możliwości w skromnych warunkach.

Jak ktoś słusznie tutaj zauważyłem. Nie ma tu efektów specjalnych. Nie ma dynamicznego montażu, szaleństw, pogoni, płaskich dowcipów, wulgaryzmów i tego wszystkiego czym obecnie raczy nas kino. 'Zabity na śmierć' ma w sobie coś ze sztuki teatralnej. Wszystko rozgrywa się właściwie w jednym miejscu. Z ogromnym naciskiem na wystrój i grę aktorów, na ciekawy dialog.

Uwielbiam takie filmy!

ocenił(a) film na 10
wojteczek

Ja również uwielbiam takie filmy :) Kiedy oglądam dzisiejszy chłam pokroju Piła 5 lub Death Race to mi się odechciewa.

ocenił(a) film na 8
_Lennox_

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
wojteczek

Trafny komentarz! Popieram!

ryto

Nie mogę się z wami nie zgodzić - film jest śmieszny, wciągający i świetnie zrobiony. Uwielbiam go :)) 9/10

Lucynica

Ja podobnie. A jeśli komuś spodobał się ten film, to niemal na pewno przypadnie mu do gustu "Trop"("Clue").

Aktorzy spisali się rewelacyjnie, jedynie ten Capote mnie irytował. No, ale on był pisarzem, nie aktorem.

Morgan_Mortimer_Graff

No hej Morgan - ufff - choć przy jednym filmie się potkaliśmy :)))) - dzięki za trop na "Trop" :))

ocenił(a) film na 10
ryto

Ja tez uwazam, ze ten film to rewelacja, pierwszorzedna rozrywka! Szkoda, ze takich filmow sie juz nie produkuje...Dzieki za 'Trop', a moze ktos zna wiecej podobnych filmow?

ocenił(a) film na 9
natalia_20

Telewizja mogłaby powtórzyć ten film (i kilka innych starych filmów), bo np mój ojciec nie może oglądać wersji na DVD. Nie ma lektora, a on nie przepada za napisami :)

wojteczek

Mogłaby ale czy powtórzy? Może kiedyś... i "Trop" też bym chciała obejrzeć :(

Lucynica

na cinemaxie leci teraz... :) warto sprawdzić:D

ocenił(a) film na 10
nikt

zgadzam sie z przedmowcami, film jest świetny, oglądałem go kilka razy. z niecierpliwością czekam na powtórkę w tv. świetnie dobrana obsada, rewelacyjne dialogi:)

ocenił(a) film na 8
R_filmweb

Dołączam się!

ocenił(a) film na 6
ryto

humor i gra aktorska, klimat są fajne, ale czegos mi zabrakło. w sumie film miły, lekki, wesoły ale też większego wrażenia na mnie nie zrobił. no po prostu niezła parodia i tyle.

ocenił(a) film na 8
ryto

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones