Zagubione uczucia

1957 1 godz. 15 min.
6,9 506
ocen
6,9 10 506
322
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
powrót do forum filmu Zagubione uczucia
 • użytkownik usunięty

  To mocny i dobry film. Pierwsza chyba w polskim kinie próba poważnego rozrachunku z epoką stalinowską w plenerach Nowej Huty i pokazania realnych problemów społecznych owego czasu.
  Film zapomniany i mało znany. Ja widziałem go wiele lat temu w TVP w cyklu, który nazywał się bodajże Akademia Filmu Polskiego i ten jeden seans sprawił, ze zapamiętałem go dobrze do dziś.
  Polecam, zwłaszcza tym, którzy interesują się najnowszą historią Polski.

 • Rozumiem, że film ma wartość w kontekście historycznym i pewnie w miarę rzetelnie przedstawia realia społeczne, natomiast sama gra aktorska, schematyczne przedstawienie postaci i prowadzenie fabuły całkowicie mnie rozczarowały.
  ______________
  http://odystopiach.blogspot.com/

 • Film pokazuje czarną rzeczywistość PRL z lat 50. W czasach stalinowskich wszystko było "na różowo" a po 56-ym przeginano palmę w drugą stronę. Współautorem scenariusza jest Marek Hłasko znany ze swych opowiadań z dna społecznego. Film pokazuje sporo prawdy ale większość ludzi pod koniec lat 50. żyła "normalnie" (w zasadzie lepiej niż za Stalina). Taki film dobrze się oglądało za PRL-u. Dzisiaj wydaje się nieco nudnawy.

 • Gnietek ocenił(a) ten film na: 8

  poznan56 Akurat tym razem Hłasko nie był współautorem scenariusza (byli nimi: Jerzy Andrzejewski, Hanna Mortkowicz-Olczakowa, Julian Dziedzina i sam reżyser), ale... nie wątpię, że wzorowano się na nim. Hłasko był w 1956/7 chyba najmodniejszym pisarzem.