PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7996}
7,1 639
ocen
7,1 10 1 639
Zagubione uczucia
powrót do forum filmu Zagubione uczucia

Mocny i dobry film

użytkownik usunięty

To mocny i dobry film. Pierwsza chyba w polskim kinie próba poważnego rozrachunku z epoką stalinowską w plenerach Nowej Huty i pokazania realnych problemów społecznych owego czasu.
Film zapomniany i mało znany. Ja widziałem go wiele lat temu w TVP w cyklu, który nazywał się bodajże Akademia Filmu Polskiego i ten jeden seans sprawił, ze zapamiętałem go dobrze do dziś.
Polecam, zwłaszcza tym, którzy interesują się najnowszą historią Polski.

Rozumiem, że film ma wartość w kontekście historycznym i pewnie w miarę rzetelnie przedstawia realia społeczne, natomiast sama gra aktorska, schematyczne przedstawienie postaci i prowadzenie fabuły całkowicie mnie rozczarowały.
______________
http://odystopiach.blogspot.com/

Film pokazuje czarną rzeczywistość PRL z lat 50. W czasach stalinowskich wszystko było "na różowo" a po 56-ym przeginano palmę w drugą stronę. Współautorem scenariusza jest Marek Hłasko znany ze swych opowiadań z dna społecznego. Film pokazuje sporo prawdy ale większość ludzi pod koniec lat 50. żyła "normalnie" (w zasadzie lepiej niż za Stalina). Taki film dobrze się oglądało za PRL-u. Dzisiaj wydaje się nieco nudnawy.

ocenił(a) film na 8
poznan56

Akurat tym razem Hłasko nie był współautorem scenariusza (byli nimi: Jerzy Andrzejewski, Hanna Mortkowicz-Olczakowa, Julian Dziedzina i sam reżyser), ale... nie wątpię, że wzorowano się na nim. Hłasko był w 1956/7 chyba najmodniejszym pisarzem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones