Zamiatacz

The Sweeper

1996 1 godz. 30 min.
5,1 68
ocen
5,1 10 68
23
chce zobaczyć
{"type":"film","id":34609,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Sweeper-1996-34609/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zamiatacz

 • Taki slogan umieszczony na okładce kasety VHS zachęca nas do obejrzenia tego filmu.

  A oto krótki opis:
  Mark Goddrd jest policjantem z Los Angeles, który słynie z brutalnych metod działania i ukrywa mroczny sekret. Jako dziecko był świadkiem egzekucji dokonanej na całej jego rodzinie. Przeznaczenie wkracza w jego życie kiedy Mark zostaje zwerbowany przez tajną organizację Syndykat Sprawiedliwości, której członkami są policjanci nazywani "Zamiataczami". Egzekwują oni sprawiedliwość z pominięciem oficjalnego systemu prawnego. Kiedy poznaje zasady i członków organizacji odkrywa, że jest ona kluczem do pozbycia się nękających go zmor przeszłości... i może odmienić jego przyszłość.

  W rolach głównych C. Thomas Howell oraz Jeff Fahey. Ten pierwszy znany bardziej z roli w "Autostopowiczu" i filmów drugiego sortu przeznaczonych od razu na rynek video. Co do Jeffa Fahey, to liczyłem, że zagra tutaj większą rolę, tym bardziej, że na plakacie i w czołówce filmu wymieniony jest na pierwszym miejscu. Czarny charakter odgrywa Ed Lauter, dość charakterystyczny aktor, który dobrze sprawdza się w roli zimnych drani.

  "Zamiatacz" to sprawnie zrealizowana B klasowa produkcja. Na uwagę zasługuje otwierająca film sekwencja pościgowa gliniarza na motorze za uciekającym radiowozem bandytą. Świetnie nakręcona. Dużo strzelaniny, wybuchów i trupów padających średnio co 5 minut to znaki rozpoznawcze reżysera filmu.
  W filmie nie brakuje niedorzecznych sytuacji, ale biorąc pod uwagę producentów tego filmu to z leksza już panowie mnie przyzwyczaili do swoich pomysłów. A oto jeden z nich.
  Glina ściga bandziora autostradą. Tamten widząc przed sobą ciężarówkę wyładowaną butlami gazowymi rozwala burtę i butle wylatują na autostradę, a tamten w nie strzela. Na pace zostaje jedna butla. Gliniarz podjeżdża samochodem i butla cudownie ześlizguje się na maskę samochodu. Wtedy już tylko wystarczy uderzyć w tył samochodu bandziora, by butla z impetem wleciała przez tylną szybę do środka wozu i wysadziła go w powietrze :) .

  "Zamiatacz" to film, w którym aż kipi od nadmiaru akcji, więc polecam na wieczorny sens przy piwku.