Zapnijcie pasy

Allacciate le cinture

2014 1 godz. 50 min.
6,6 2 304
oceny
6,6 10 2304
1 794
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":692463,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Allacciate+le+cinture-2014-692463/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zapnijcie pasy
  • nicolah ocenił(a) ten film na: 6

Dla mnie ta ich miłość była zupełnie niezrozumiała. Nie wiem, czy taki byly zamysł, czy scenariusz został źle poprowadzony, ale główni bohaterowie wymieniają ze sobą dwa zdania, a w następnej scenie namiętnie całują się w jego warsztacie. Później biorą ślub, on jest dupkiem, ona go kocha nie wiadomo za co (pożądanie już chyba minęło?). I wisienką na torcie jest scena seksu w szpitalu, kiedy główna bohaterka kompletnie tego nie chce, ale ten idiota musi się zaspokoić. Ich miłość zupełnie mnie nie poruszyła.

Mam nadzieję, że nic nie przekręciłam. Film oglądałam już jakiś czas temu, ale takie miałam wtedy odczucia.

• concertorganist ocenił(a) ten film na: 8

nicolah Można, oczywiście, i tak, ale... miłość ma różny wymiar. Radzenie sobie w trudnej sytuacji również. Film pięknie zamyka się arką, następuje wyjaśnienie, którego zabrakło na początku. Był to więc wybieg planowy. Scena seksu w szpitalu, całowanie łysej kobiety miało pokazać, że wygląd ani przerażająca atmosfera się nie liczy, a normalność zależy tylko od nas i naszej dojrzałości. Antonio dojrzał i zostawił wszystkie swoje przywary (zdrady, homofobię, bycie dupkiem) za sobą. I to jest piękne. Inna sprawa, że wciąż nie wiemy, czy nauczył się czytać :)