PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863667}

Zappa

6,9 423
oceny
6,9 10 1 423
Zappa
powrót do forum filmu Zappa

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 2

Ciężko jest zrobić nudny film o tak ciekawej postaci jak Zappa- a jednak! Miałem wrażenie że muzyka mistrza nie jest głównym bohaterem filmu a jakieś wątki polityczne i społeczne. Skupili się też na jego poczatkach przeskakując nad jego najlepszym okresem twórczym . Za dużo też o jego chorobie i walce z rakiem - wątpię że ktoś chciałby mieć taką biografie ... Nuda i rozczarowanie.

ocenił(a) film na 9
Eryczek

Gdzie udało Ci się zobaczyć ten film?

ocenił(a) film na 2
dyniarz

jest na torrentach, trzeba zobaczyć ale nie warto

ocenił(a) film na 9
Eryczek

Ale bredzisz człowieku, za mało o muzyce a za dużo o chorobie ??? Na trzeźwo brałeś ten film ???

ocenił(a) film na 2
raphson

Tak i był słaby

ocenił(a) film na 8
Eryczek

Eryczku - ciężko to można mieć na żołądku, a film o Zappie trudno było zrobić, bo to powinien być serial. Jeśli nie znasz muzyki Zappy, to nie oglądaj filmu o nim, i będzie ci lekko...

ocenił(a) film na 2
jotesz

Ewidentnie ty nie znasz Zappy bo w filmie było bardzo mało o jego najlepszym okresie. Serial - jak najbardziej powinien powstać.

dyniarz

Festiwal MDAG - do 3 października można obejrzeć online => https://mdag.pl/18/pl/ogladaj-online/movie-vod/Zappa

ocenił(a) film na 5
Eryczek

Zgadzam się, duże rozczarowanie. Głównie ze względu na to, że całą ideą i chyba podstawą do powstania filmu był dostęp do archiwów. A tu dostajemy film, który w żaden sposób tej okazji nie wykorzystuje. Właściwie trudno mi powiedzieć dla kogo jest ten film. Absolutnie nie mogę powiedzieć o sobie, że wiem wszystko o Zappie, ale jego muzyka towarzyszy mi od blisko 30 lat, przez ten czas po kilkaset razy przesłuchałem wszystkie jego płyty, bootlegi, nieoficjalnie rejestrowane materiały, wywiady z jego muzykami itp. i prawdę mówiąc w filmie Wintera nie było jednego momentu, który jakoś by mnie wzbogacił, informacji, której już ktoś gdzieś wcześniej nie podał. A domyślam się, że w archiwach Zappy są rzeczy, których nikt nigdy nie widział. Dlatego trochę szkoda, że ta szansa nie została wykorzystana. Z drugiej strony, jeśli ktoś nie zna jego muzyki i dopiero chciałby się czegoś dowiedzieć, to dostaje wycinek opowieści o początku i końcu jego twórczości, które, umówmy się, nie stanowiły o jego wielkości. Dokładnie tak jak napisałeś, pomijany jest ten okres 1973-85, w którym Zappa dysponował absolutnie świetnymi muzykami, w którym powstawały jego najlepsze utwory. Do tego przepychanki polityczne - jakkolwiek barwne, to jednak położenie nacisku akurat na ten aspekt jest idealnym zaprzeczeniem tego, co było istotą - tego, że koniec końców to muzyka jest najlepsza.

ocenił(a) film na 2
bruno_braun

Nie umiałbym tak ładnie ubrać tego w słowa ale zdecydowanie w punkt ;) zmarnowany potencjał niestety...

bruno_braun

Ładnie ująłeś całokształt przesłania tegoż filmu. Myślę jednak, że perspektywa 30 lat ma spore znaczenie dla takiego, a nie innego odbioru. Moim zdaniem jest ten film jest dobry jako WPROWADZENIE do różnorodności twórczości Zappy. I tak też go potraktowałem - jako poszerzenie muzyki z albumów muzycznych o osobowość jej autora.

ocenił(a) film na 3
Eryczek

Racja, ten dokument to straszna nuda, za poważny, zbyt mało ciekawostek o tak wielobarwnej postaci. Odechciało mi się oglądać po 20 minutach, ale w bólach dotrwałem do końca. Przykład na to jak spaprać niesamowity potencjał, przy dostępności ogromnego archiwum filmowego i muzycznego. Plusem są animacje i postać samego animatora. Książka była o wiele lepsza, a przede wszystkim zajebiście śmieszna. Szczerze mówiąc, nawet postać Zappy w tym dokumencie nie bardzo mi się spodobała. Nie wypadł za dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones