PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848506}

Zaułek koszmarów

Nightmare Alley
6,7 21 908
ocen
6,7 10 1 21908
6,3 41
ocen krytyków
Zaułek koszmarów
powrót do forum filmu Zaułek koszmarów

strasznie rozwleczony,w pierwszej polowie prawie zasnelam w kinie ,z czasem sie rozkreca ale naprawde bez szalu
jedyne co bylo dobre to atmosfera nasycone kolory ale fabula slaba

ocenił(a) film na 5
wilkella

Naprawdę, spore rozczarowanie. Ultra powolny początek, który wiele do niczego nie wnosi, a film się zaczyna dopiero jak opuszczają ten cyrk. Tylko że wtedy jest po prostu znośnie, bez żadnych fajerwerków, a główny bohater jest przewidywalny i w zerowym stopniu zniuansowany.

No ale, najgorszy jest casting głównej roli - na początku wszyscy do tego ponad 40-letniego faceta mówią per "chłopcze" albo "dzieciaku" (kid/boy) i to jest automatyczny dysonans, no ale i tak tragedia jest na samym końcu, gdzie mamy ostatnie, długie ujęcie i to ma być menel, który jest na totalnym dnie, a on prezentuje wszystkim widzom idealnie proste, perłowe zęby, których 90% Polaków by mu zazdrościła i całą wiarygodność sceny diabli wzięli. Bradley Cooper jest charyzmatyczny i się stara, ale jego postać jest napisana nie dość że prymitywnie to jeszcze dla kogoś znacznie młodszego.

Rooney Mara to też totalnie średniawka i ze swoim brakiem charyzmy zupełnie nie pasuje na kogoś, kto występuje przed ludźmi, ale nie ma tu takiej tragedii jak z Cooperem, po prostu jest średnio, choć między nimi zupełnie nie ma chemii, niezależnie czy jest dobrze czy źle.

Finalnie ten film to totalna średniawka, strasznie rozwleczona, może w 1,5 godziny by było przynajmniej dynamicznie, ale w tym co dostaliśmy to jest po prostu reżyser który zachwyca się nad sobą samym, a mi jest trochę głupio płacić za patrzenie jak inny dorosły koleś się onanizuje.

ocenił(a) film na 6
RipRoy

Też się niestety rozczarowałam, brak napięcia, jakiejś tajemnicy, jedynie klimat i zjawiskowa Cate Blanchet.

ocenił(a) film na 5
RipRoy

Zgadza się, słabo rozpisane postaci, dłużyzny, czy Cooper dał radę też nie jestem pewny. Bieda. Najniżej oceniony film Del Toro w moim przypadku.

ocenił(a) film na 6
RipRoy

Świetne spostrzeżenia haha

ocenił(a) film na 6
wilkella

Dawno nie bylem na czyms tak slabym w kinie. Scenariusz totalnie mnie nie wciągnął, początkowa część w cyrku jest strasznie nudna, a dalej niestety nie jest zbytnio lepiej. Do aktorów i samej realizacji rezyserii nie mam zadnych zastrzezen, ujecia byly fajne, dobrze sie na to patrzylo.. No, ale co z tego jak było po prostu nudno. Dopiero pod koniec bylo troche ciekawiej, bo konwencja zmienila sie na bardziej thrillerową i wlasnie to byl chyba problem tego filmu, ze nie wiedzial czym chce byc. Kształt Wody mnie rozczarował (na szczescie nie bylem w kinie), no ale porownujac do tego dzieła to byl lepszy bez dwoch zdan.Dalem 5, ale to wybitnie slabe 5.. Jeszcze to upominanie o maseczki w nowych horyzontach we wro ehh ale to juz nie wina tego filmu ;D

ocenił(a) film na 4
lukas_172

ja serio nie zartowalam z tym zasnieciem,zastanawialam sie o co chodzi czy ja czegos nie lapie ,jest tu jakies glebsze dno a ja go nie widze ?niestety nie bylo,plycizna i smety ,tak jak napisales pod koniec troche sie ruszylo chociaz kiedy pojawily sie napisy to pomyslam:naprawde?to wszystko.rozcianiety do granic mozliwosci poczatek i jakis bezsensowny koniec
w kazdym razie ostrzegam tych ktorzy maja ochote obejrzec ze szkoda kasy na taki szit

wilkella

Koło mnie koles w kinie zasnal i chrapal w najlepsze - zazdroscilem mu

ocenił(a) film na 6
lukas_172

Bardzo podobne mam odczucia. A o machach to szkoda gadać, ja nie byłem od 2.lat w kinie niestety, ale niespecjalnie tęsknię. Na Cruisa się może przejdę, w ogóle nie brałbym pod uwagę tego filmu, ale Critical Drinker mnie namowił. ;)

ocenił(a) film na 2
wilkella

wyszedłem z kina po 1.5 h, szkoda czasu, nuda, słaba gra aktorów ehhh,

ocenił(a) film na 8
wilkella

Po zobaczeniu tych wszystkich byków w komentarzu, nie dziwię się, że Ci się nie podobało, pewno zbyt skomplikowana fabuła

ocenił(a) film na 4
rkahlo

najwazniejsze ze ty wszystko zrozumiales i w filmie i w moim komentarzu ,prawdziwy geniusz x

ocenił(a) film na 4
rkahlo

Najwazniejsze ze ty wszystko zrozumiales i moj komentarz i glebie fabuly ,prawdziwy geniusz

ocenił(a) film na 8
wilkella

Ale zacznij używać znaków diakrytycznych, bo kiedyś ktoś podobny Tobie napisze "zrob mi laske" - a Ty uklękniesz.

ocenił(a) film na 4
Bokciu

ja nie mam problemu w odczytywaniu wiadomosci bez polskich znakow ,domyslam sie ze twoja wypowiedz podyktowana jest twoja wlasna pomylka i przykrymi konsekwencjami kiedy chiales komus zrobic laske nie rozumiejac sensu wypowiedzi.to sie da przepracowac,poszukaj dobrego specjalisty

ocenił(a) film na 8
wilkella

I jeszcze to dyletanctwo interpunkcyjne...Takie właśnie mamy obecnie społeczeństwo - językowo upośledzeni neandertale.

ocenił(a) film na 4
Bokciu

pomyliles fora to nie jest kolko gramatyczne ,zrob mi laske ;-p i przestan zasmiecac ten watek

ocenił(a) film na 8
wilkella

Pod warunkiem, że wyjaśnisz co to "watek". To od waty?                                          P.S.       Tobie mogę zrobić, ale minetę.

ocenił(a) film na 4
Bokciu

reprezentujesz tak zenujacy poziom ze nie dalabym ci nawet palca u nogi do polizania ,zegnam .bez odbioru .

ocenił(a) film na 8
wilkella

Ktoś kto nie potrafi poprawnie napisać dwóch zdań, ma czelność mówić o poziomie. Swoją drogą palce u stóp są równie erogenne, więc nie ujmuj im takimi stwierdzeniami. Nie dam spokoju póki nie dowiem się co to "watek"...Mocno mnie to intryguje.

ocenił(a) film na 7
wilkella

Część osób najwidoczniej pomyliło się w interpretacji gatunkowej filmu - to nie ma (miał) być film akcji, gdzie 'dzieje się od początku', a nad głowami latają samochody. Ocenianie takiego filmu w kontekście jego (słabej) dynamiki to oznaka nieznajomości kina. Zresztą i w części 'cyrkowej' zdarzały się bardzo dynamiczne momenty (ucieczka świra, przyjazd policji, śmierć Pete'a).
Dobry (wciągający) klimat, parę bardzo wyrazistych postaci - początek w ogóle mi się nie dłużył, oglądałem raczej z zaciekawieniem 'co dalej'. Rozczarowująca jedynie końcówka (mocno przewidywalna)
Nie zgadzam się też co do oceny Coopera, który według mnie zagrał ok - a argumenty pokroju "że miał białe zęby" są po prostu groteskowe (mógł mieć bo sytuacja 'przy ognisku' miała miejsce prawdopodobnie parę dni/tygodni po 'upadku', a nie po pół roku narkotywego ciągu).

evileqq

Zwłaszcza że postać Blanchett powiedziała mu na koniec, że jest zwykłym wieśniakiem, tyle że z prostymi czy ładnymi zębami, dlatego robi takie wrażenie na innych. Nie jest to zatem jakieś niedopatrzenie twórców, którzy zapomnieli ,,popsuć" Bradleyowi uzębienie.

ocenił(a) film na 8
wilkella

Przecież początek filmu był właśnie najbardziej wciągający i ciekawy...

ocenił(a) film na 5
wilkella

Ja gdybym jakikolwiek film oglądał w TV to przełączyłbym... przy pierwszych reklamach.

ocenił(a) film na 9
wilkella

Widzę, że wielbiciele "Szybkich i wściekłych" czują się zawiedzeni ;-)

użytkownik usunięty
Janekkowalski2011

To ma być argument na cokolwiek? Napisz coś o filmie, wszak na profilu napisałeś, że dowiemy się od ciebie "jedynie słusznych wniosków".  :P 

ocenił(a) film na 4
Janekkowalski2011

skad taki wniosek? nie jestem fanem kina akcji typu strzelanki i poscigi i nie tego oczekiwalam po tym filmie. wedlug mnie zaulek koszmarow jest rozczarowujacy i przynudza ,oczekiwalam czegos wiecej po tym filmie

ocenił(a) film na 8
wilkella

jeśli czwarta odsłona Toy Story to dla Ciebie arcydzieło - to poprzeczka jest cholernie wysoko i ciężko temu sprostać. Zgadzam się, Zaułkowi koszmarów daleko do tego poziomu - mimo wszystko ja oceniłem wyżej nić tzw. ujdzie:)

ocenił(a) film na 4
oxygon

i jest to twoje prawo,kazdy z nas ma inny gust i oczekiwania,Toy Story jest latwym do obejrzenia filmem zarowno dla dzieci jak i doroslych i w swojej kategorii w mojej opinii zasluguje na 10 a Zaulek koszmarow jest bardzo slaby mimo interesujacej obsady i wedlug mnie zaslugiwal tylko na "ujdzie"

ocenił(a) film na 7
wilkella

Trafiłaś w sedno - pozostań przy oglądaniu filmów, które są „łatwe do obejrzenia” dla dzieci, cokolwiek ponad to będzie dla Ciebie rozczarowaniem, nie ten wysiłek intelektualny.

wilkella

Głównie to zajmowali się paleniem papierosów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones