Zawód: Szpieg

Spy Game

2001 2 godz. 6 min.
7,5 77 091
ocen
7,5 10 77091
23 152
chce zobaczyć
6,3 7
ocen krytyków
{"rate":6.28571,"count":7}
{"type":"film","id":31868,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Spy+Game-2001-31868/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zawód: Szpieg
 • Gregory_deVar ocenił(a) ten film na: 9

  Wybitny przedstawiciel kina szpiegowskiego. Posiada w sobie egzotykę i światowość Bondów ale wzbogaconą o intelektualizm, nastrój i napięcie rodem ze "Szpiega". Urzekają już pierwsze ciemne, więzienne kadry. Wciąga barwna akcja falująca pomiędzy Wietnamem, Berlinem, Bejrutem, Hong Kongiem a Langley. Imponuje rozgrywka prowadzona nie tylko w zewnętrznym świecie tajnych operacji ale także ta dziejąca się w ciasnym od emocji i interesów pokoju konferencyjnym CIA.

  Klasowa, nawet pomnikowa rola Redforda. Nie tylko aktorsko ale zwłaszcza w kwestii idealnie dobranego aktora do postaci. Szpieg, "profesor", mentor, człowiek czynu ale też przedstawiciel starej szkoły. Ceniącej lojalność, przyjaźń i zasady. Brad Pitt średni, dość zwyczajny. Natomiast ciekawe i charakterystyczne role członków komitetu. Stephen Dillane i Larry Bryggman wiele wnoszą do klimatu akcji. Wdzięczna rola Catherine McCormack.

  Całość tego doskonałego filmowego koktajlu dopełnia jeszcze fenomenalna reżyseria, muzyka idealnie podkreślająca dane obrazy i zdjęcia dosłownie przenoszące widza w przestrzeń akcji.

 • Gregory_deVar Przykro mi, ale filmu z 2001 nie można nazwać klasyką.

 • użytkownik usunięty

  goodbarbarian Film z 2019 może już być klasykiem.