PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501769}

Zew ciszy

The Beckoning Silence
7,6 1 856
ocen
7,6 10 1 1856
Zew ciszy
powrót do forum filmu Zew ciszy

...tak przynajmniej było w moim przypadku - historie już poznałem, dzięki tamtemu wlaśnie, w
moim odczuciu rewelacyjnemu filmowi - tu dostałem średniej jakości dokument o tym samym, z
pogadanką w tle...

RogerVerbalKint

Joe Simpson to jest troche taki megaloman jak mozna wywnioskowac po obejrzeniu kilku wywiadow z nim.. cos jak Reinhold Messner.. ale ja mam inne pytanie jaki jest pelny tytul filmu "Polnocna sciana" - dokument? Lub jest mozliwy jakis link do tego filmu?.. bo na fimlweb jest jakis dokument z 2002 roku.. ale nigdzie go nie moge znalezc.. jest tylko na YT Eiger Nordwand Live – Live-Besteigung der Eiger-Nordwand, Szwajcaria 1999 .. ale po niemiecku bez angielskich napisow.. takze..

ocenił(a) film na 6
rimonka

Po prostu "Północna ściana" (Nordwand)...Po prawej stronie masz zresztą odnośnik "powiązane tytuły" - tam jest link do tego filmu - jest to film fabularny, nie zaś dokumentalny.

RogerVerbalKint

Aaa.. to fabule to znalazlem.. to zostalo zle zrozumiane pzeze mnie.. szkoda.. myslalem ze to dokument jakis.. bo obejrzalem Zew Ciszy.. i tak.. kompletnie nie porwal mnie..

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Ja mialam zupelnie inne odczucie. Przy "Polnocnej Scianie" pojawilo sie wiele niescislosci, czasem wrecz absurdalnych. Zew ciszy niejako tlumaczy te niescislosci i mam wrazenie, ze wierniej oddaje historie. Oba filmy sa bardzo dobre i w mojej opinii uzupelniaja sie. Co do Joe, mnie nie przeszkadzala jego historia opowiedziana w tle. Tym bardziej, ze bardzo ciekawie zostalo ukazane jak jego osobiste podejscie do wspinaczki i ryzykowania przy tym zycia sie zmienilo.

Szczerze polecam oba filmy i mam wrazenie ze ogladanie ich w pakiecie, pozwoli nam lepiej zrozumiec historie i przy okazji uswiadomi czym bylo wspinanie i jak sie ono odbywalo w latach 30 XXw.

ocenił(a) film na 8
matylda

W 100 proc. zgadzam się z tym co napisała Matylda. Lubię to!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones