PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645341}

Zimowa opowieść

Winter's Tale
6,4 30 753
oceny
6,4 10 1 30753
2,8 4
oceny krytyków
Zimowa opowieść
powrót do forum filmu Zimowa opowieść

Po raz kolejny stwierdzam, że nie powinno się czytać forum pod filmami n filmwebie. Kilku dobrych filmów bym nie zobaczyła, gdybym się kierowała opiniami ludzi tutaj.

ocenił(a) film na 7
DZASTII

Zgadzam się,bardzo długo przymierzałem się do obejrzenia do tego filmu,przez niektóre tu komentarze.I mimo że film można by nazwać "Niestworzona opowieść" :D,to ta opowieść ma coś w sobie,że zaciekawieniem ogląda się go od początku,do samego końca i do tego ten biały koń,magia sama w sobie ;).

jazdowicz2666

A to był koń? ;)

ocenił(a) film na 7
buterfly

Wiesz co,już nawet nie pamiętam o czym był ten film,ponieważ oglądałem go kilka lat temu :D

jazdowicz2666

Z tego co ja pamiętam, to miał skrzydła wiec koniem nie był ;)

ocenił(a) film na 7
buterfly

No to niech będzie,Pegaz :D

jazdowicz2666

Całkiem możliwe ;) - Chociaż nie to mi przeszkadzało w filmie tylko niestety dialogi ):

DZASTII

Masz absolutną rację! Ja nigdy nie czytam opinii na FW bo to co ludzie wypisują to często brednie, tylko po to, żeby coś nabazgrać.

ocenił(a) film na 8
DZASTII

Masz rację w 100%. Ja posunę się jeszcze dalej, połowa ludzi ocenia filmy nie oglądając ich( możliwe że oglądają tylko zwiastuny). Piszą takie bzdury że aż przykro czytać. Kiedyś korespondowałam z gościem który wartościowy film ocenił na 1, zadałam mu dwa pytania bo chciałam zrozumieć skąd tak niska ocena .Nie potrafił odpowiedzieć bo nie znał kompletnie fabuły ani tego co chciał reżyser widzowi przekazać. Żenada i jeszcze raz żenada.W ten sposób zawyżają bądz zaniżają oceny .

DZASTII

juz od jakis 10 lat przestalem sugerowac sie ocenami czy tez popularnoscia filmow gdyby nie to nie obejrzalbym dziesiatek dobrych lub bdb filmow

ocenił(a) film na 3
DZASTII

Racja. Ten film to shit.

ocenił(a) film na 8
DZASTII

Dokładnie. Dzisiaj obejrzałem po raz pierwszy i jak dla mnie był znakomity.

ocenił(a) film na 9
DZASTII

To trochę wynika z tego, że film miał trochę problem z pokazaniem tej baśniowej konwencji. Stąd niektórzy trochę nie rozumieją dlaczego ten film jest taki jaki jest. Ale to tez trochę wina samego filmu.
Ma fajny klimat, ale powinni go jeszcze bardziej podkreślić muzyką czy innymi elementami

ocenił(a) film na 6
DZASTII

Ja tu niby coś zerknąłem, ale po ostrzeżeniu żeby tego nie brać pod uwagę, postąpiłem zgodnie z zaleceniem :)
Dzięki!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Sam obraz to ładna, malownicza opowieść osadzona w realiach XIX-to wiecznego Nowego Jorku jest bardziej baśnią o czasie niż filmem o podróżach w nim. Są bandyci, jest gang, jest młodzik lowelas, bogata rodzina i wreszcie chorowita z niej pochodząca panna. Ma ona pewne schorzenie i jedyną osobą, która może ją uratować wydaje się o tym nie wiedzieć. Początkowo, bo po obopólnym zauroczeniu młodzi świata poza sobą nie widzą. Jest też enigmatyczna dziewczynka, niejako źródło wiedzy i dobrych rad. Skąd się wzięła i jak wpłynęła na losy bohaterów? I czy ją jeszcze zobaczymy, bo czy złowrogi przywódca gangu wszystkich nie uśmierci?

Bardzo ciekawe podejście do tematu, sam film całkiem niezły, śmiało można oglądać i nie będzie stratą czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones