PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32389}

Znamię

Dragonfly
7,1 33 547
ocen
7,1 10 1 33547
6,4 5
ocen krytyków
Znamię
powrót do forum filmu Znamię

tytuły filmów

ocenił(a) film na 10

kto je wymyśla...Dragonfly tłumaczą jako znamię...po cholerę te przeinaczenia(?)

dona_mika

a obejrzałabyś film o tytule "Ważka"? Amerykanie mają tendencje do nazywania filmów fajnie brzmiącymi słowami, które niekoniecznie brzmią tak samo czadersko w innych językach:) moim zdaniem "Znamię" lepiej pasuje niż "Ważka"

ocenił(a) film na 10
maniel.rulez

mi nie chodzi o to czy pasuje czy nie pasuje,tak po prostu się uczepiłam ;P ..Pewnie, że "Znamię" lepiej pasuje, dodaje tajemniczości ;)

ocenił(a) film na 7
maniel.rulez

Dokładnie

dona_mika

odwieczny spór o to czy stosować oryginalną nazwę w języku kraju z którego film pochodzi, tłumaczyć dosłownie czy może stworzyć inną polską nazwę nawiązującą do treści filmu, w jakiś sposób logicznie trafiającą w klimat. zgadzam sie z głosem powyżej że z trójki: dragonfly, ważka i znamię to ta trzecia nazwa jest najbardziej trafiona. najlepiej jak oryginał i tłumaczenie oznaczaja dokładnie to samo. a marzeniem polskich dystrybutorów jest aby wszystkie filmy nazywały się np Matrix, Lord of the rings albo Zabójcze grzechotniki

ocenił(a) film na 6
podgor5

Marzeniem polskich dystrybutorów jest to, aby żaden tytuł nie był przetłumaczony wiernie, wtedy nie trzeba płacić tantiemów od praw autorskich do tytułu filmu ;) Pozdrawiam.

dona_mika

"Tłumaczenie jest jak kobieta - albo piękne, albo wierne." ;)

tenhya

O to to, wreszcie ktoś trafił w sedno sporu o tłumaczeniach, mam nadzieję, że tym optymistycznym akcentem...

ocenił(a) film na 10
dona_mika

"Ważka" w polskim kinie to mogłaby być np. biografia jakiejś "tirówki"...

ocenił(a) film na 7
dona_mika

Też w sumie mi coś nie grało, ale polski tytuł pasuje do zakończenia. Ja wiem, że w takich tematach lubicie sobie poszpanować znajomością angielskiego, ale czasami przesadzacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones