Znieważona ziemia

La terre outragée

2011 1 godz. 45 min.
6,1 1 460
ocen
6,1 10 1460
1 660
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"type":"film","id":578471,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+terre+outrag%C3%A9e-2011-578471/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Znieważona ziemia
  • Gosiaff ocenił(a) ten film na: 7

jak dla mnie.Obejrzałam tylko dla roli Andrzeja Chyry.

• karlolek91 ocenił(a) ten film na: 7

Gosiaff Nie jest źle, ale film głównie dla ludzi zorientowanych w tej tematyce; np. informacja że Sławutycz został wybudowany specjalnie dla przesiedleńców z Prypeci nie jest jasno podana i trzeba to po prostu wiedzieć. Choć z drugiej strony ci, którzy interesują się tematyką Czarnobyla, zapewne będą zawiedzeni małą ilością szczegółów technicznych czy samego klimatu wszechobecnego promieniowania. Najsłabiej w całym filmie wypadają sceny w deszczu, gdzie ewidentnie jest to chlust z węża strażackiego, w dodatku nierównomierny. Z kolei wątek z Francją jest zrobiony na siłę, prawdopodobnie by pozyskać francuskiego koproducenta. Dziwne, że w przypadku Polski to nie zadziałało, bo przecież PISF dołożył się do produkcji. Ciężko też go gdziekolwiek dostać, pomimo że we Francji wyszedł nawet na DVD, które można kupić na Amazonie.

• Rybnikers ocenił(a) ten film na: 7

karlolek91 Nagrałem niedawno na którymś z kanałów w cyfrowej (chyba Kino Polska) ale istotnie, dopiero 4 lata po twoim wpisie(!) się to pojawiło. Wcześniej nie słyszałem o tym filmie mimo, że gra w nim Chyra - jeden z najlepszych polskich aktorów ostatnich lat. Mam podobne zdanie do twojego z tym, że mi kompletnie nie przeszkadzają sceny "deszczowe" lub mały dramatyzm bo to nie był film katastroficzny. Bardziej chyba taki sentymentalny o przywiązaniu do rodzinnych stron - bez względu na okoliczności.

• Gosiaff też przymierzam się do tego filmu tylko ze względu na niego, dlatego, że tak trywialnie zapytam - dużo go tam?

• karlolek91 ocenił(a) ten film na: 7

adasiowaaa Jest jednym z wielu bohaterów, w dodatku dość słabo wyeksponowanym, dlatego jeśli liczysz, że będziesz oglądać Andrzeja Chyrę przez więcej niż kilka minut pod rząd, mocno się zawiedziesz.

• Rybnikers ocenił(a) ten film na: 7

karlolek91 Nie do końca rozumiem sceny z Aleksejem w pociągu. Przeżył katastrofę i nie szukał rodziny? Po co się błąkał po tych dworcach?

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 6

Rybnikers Ja zrozumiałam, to tak, że on błąkal się po tych dworcach wkrótce po katastrofie, chciał jakoś wrócić, a nie jeździły już pociągi w stronę Prypeci, powiedział mu to konduktor i kazał wysiąść z pociągu, nawet jego ubranie, ta kurtka było identyczne jak w trakcie wybuchu. Według mnie, to nie działo się to współcześnie, to były wspomnienia...

• Gosiaff ja w sumie też. Ale zamyślam obejrzeć film, bo byłam na wycieczce w Czarnobylu i Prypeci i jestem zachwycona tą podróżą. Jestem zachwycona tym tematem i łykam wszystko, co z tym związane. Niemniej miło będzie zobaczyć Andrzeja Chyrę w tym filmie :)