Zwierciadło życia

Imitation of Life

1959 2 godz. 5 min.
7,3 786
ocen
7,3 10 786
860
chce zobaczyć
{"rate":7.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":116334,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Imitation+of+Life-1959-116334/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zwierciadło życia
 • dubbelvla ocenił(a) ten film na: 9

  Zaczyna się zwyczajnie, ale potem jest coraz lepiej i lepiej, zwłaszcza, kiedy córki są już dorosłe i robi się pogmatwana sytuacja w pięcioboku - 2 matek , 2 córek i jednego gościa. Mogli bardziej poprowadzić i rozbudować wątek miłosny trójkąta - pod tym względem trochę za łatwo się kończy. Poza tym film wyborny, role córek świetne.
  Kiedyś to chyba leciało w tv, aż dziw bierze, że dziś takie nieznane.

 • kkutz ocenił(a) ten film na: 9

  dubbelvla Oto własnie - zaginiona perła amerykańskiej kinematografii !! Zaczyna się jak przeciętny filmik z końca lat 50. Potem porusza poważne problemy do dziś aktualne: 1). emancypacja/"samodzielność" (?) kobiet 2). Przekleństwo rasizmu... Oba tematy wciąż aktualne, świetnie przedstawione (jak na film z roku 1959, aż się nie chce wierzyć!) Pierwszy - wykorzystywanie seksualne, molestowanie za uzyskanie pracy, roli w filmie/teatrze - ostatnio nagłośniony przez wielkie afery w Hollywood, drugi - wciąż aktualny na całym świecie - rasizm. Film, trzymający w napięciu do końca. Świetne role żeńskie. Przepiękna i wzruszająca pieśń, śpiewana przez Mahalię Jackson. Całość po prostu nieznany hit!

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 8

  kkutz To prawda, zobaczyłam dzisiaj i cieszę się, a się mocno zastanawialam czy do niego podejść.

 • Ewiatko ja zasnęłam, mimo,że dzielnie walczyłam bo film mnie wciągnął. Dlaczego tak późno tvp? spr i nie widzę powtórki.

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 8

  lila_2603 Na dwójce często późno w nocy emitują dobre filmy, trzeba sobie nagrywać.