PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728922}

Zwycięzca

Race
7,2 14 008
ocen
7,2 10 1 14008
Zwycięzca
powrót do forum filmu Zwycięzca

Film mija się z prawdą ponieważ nie jest prawdą że Hitler nie pogratulował Owensowi, , co prawda niemieckie gazety napisały o tym że nie powinno się dopuszczać "czarnych" do olimpiady. Natomiast Owens nigdy nie otrzymał gratulacji ani żadnej innej pochwały od prezydenta USA Franlina Rooslvelta, jego zwycięstwo zostało w stanach praktycznie zignorowane przez władze.

dimediatore

A czy film wspomina o tym, że Owensowi po powrocie z medalem do rodzinnego miasta nie podano obiadu w restauracji ? Jako czarny oczywiście nie został obsłużony.

ocenił(a) film na 9
Krytykant

Zobacz film.

ocenił(a) film na 6
dimediatore

Nie odczuwałem atmosfery napięcia jaki cechował tamten okres historyczny - zbyt płaski. Film, niestety, tylko niezły, chociaż co do tego mam wątpliwości - 6/10 !!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
filozof71

Ty się też tak do ludzi odzywasz w realu? czy tylko tu taki odważny?

dzimaj

Wkurza mnie jak mi się coś podoba i to jakiś "znawca" ocenia. Wiadomo,że takie filmy są robione dla gawiedzi a nie dla historyków. Jak ktoś jest poważnym znawcą to się nie wymądrza w takim miejscu tylko pomiędzy równymi sobie.

ocenił(a) film na 4
filozof71

Przecież również krytykujesz na Filmweb filmy. Cytuję: "radosne pif-paf dla debili", "dno".

dolnoslazak

To są recenzje adekwatna do poziomu danego filmu :-)

filozof71

Nie zesraj sie

filozof71

Tak samo opinia użytkownika Szpila_1308 jest adekwatna do filmu.

John_Melendez

Nie do końca. Jak film jest głupi to wystarczy napisać, że jest głupi i się nie polemizuje z jego treścią. Jest to znacznie bardziej uzasadnione niż naukowa polemizacja z dziełem, które ambicji naukowych nie ma.

ocenił(a) film na 6
filozof71

Podobnie nie polemizuje się z ludźmi, którzy piszą „polemizacja”.

doktor_nauk

A co? Błędu chyba nie ma?

filozof71

Jest. Przestań się ośmieszać.

dimediatore

Dobrze chociaz, ze w amerykanskiej ekipie olimpijskiej dyskryminacji nie bylo. No i jak w kazdym filmie ostatnio musieli pokazac "dobrego Niemca".

ocenił(a) film na 7
CyboRKg

no cóż, tak zwany poprawność polityczna, w końcu USA po II w. św. sporo zainwestowały w Niemcy szukają przeciwwagi do potęgi Rosji. Politycy szybko zapomnieli o słowach ówczesnych amerykańskich żołnierzy "dobry Niemiec, to martwy Niemiec"

CyboRKg

Trudno nie pokazać dobrego Niemca jeśli to był historyczny fakt, i to znaczący w tej rywalizacji.

ocenił(a) film na 4
dimediatore

Co się dziwić - 1936 r. W 1968 sytuacja czarnych sportowców była niewiele lepsza. Osoby/sportowcy dyskryminowani w USA przed igrzyskami używali hasła "Po co biegać w Meksyku, jeśli w kraju musimy pełzać?"

ocenił(a) film na 7
dimediatore

co to za pierd przekopiowany z wikipedi

Hitler nie zamierzał się z nim sfotografować i nie ma ich wspólnego zdjęcia dokładnie to jest przedstawione na filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones