Their Finest

1 godz. 57 min.
6,4 9 898
ocen
6,4 10 9898
13 795
chce zobaczyć
5,9 12
ocen krytyków
{"rate":5.9166665,"count":12}
{"type":"film","id":742821,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Their+Finest-2016-742821/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Zwyczajna dziewczyna
  • kkutz ocenił(a) ten film na: 7

Wielka Brytania, Londyn w czasie II wojny światowej, 1940/1941 (przed przystąpieniem USA do wojny. WYBITNA inscenizacja wnętrz, strojów itp. Świetna, równa gra aktorów - od głównych ról po epizodyczne. Londyn jest bombardowany. Wytwórnia filmów kręci filmy z uwzględnieniem potrzeb propagandy i interesów państwa. Pokazane życie w bombardowanym mieście, miłość. Radości i smutki. Bardzo dobry!

• elizka87 ocenił(a) ten film na: 5

kkutz Dokładnie - nie wiem kto sklasyfikował ten film jako komedię.
    Co do samego filmu to nie do końca mi przypasował.

• kkutz ocenił(a) ten film na: 7

elizka87 Bo może spodziewałaś się jakiegoś "Allo Allo!", czytając, że to jest komedia. Jak się nastawisz na "komedię" a oglądasz dramat, to można się wkurzyć. Mimo to był niezły, ale jednak potrzeba większej odpowiedzialności ze strony piszących o filmach, bo takich "klasyfikacji" jest więcej (już na to nie zwracam uwagi - oceniam czy dobry czy zły). Może ze względów komercyjnych: więcej osób pójdzie do kina na komedię niż na dramat? Nie wiem. Przed chwilą skończyłem oglądać film pełnometrażowy "Clementine" (leciał na TVP 1) - myślałem, że fabularny. Na FW jest to jako ponad 20 odcinkowy serial - ta sama obsada, nawet na plakacie są fotki bohaterów z "mojego fabularnego". I tak to leci.... Na imdb też jest to tylko jako serial. Pozdrawiam.

• kkutz (Lekki spoiler?)

Ja jestem właśnie po seansie, nastawiałam się na coś lekkiego, ze szczęśliwym zakończeniem kojącym moje wrażliwe niewieście serce :P No i co, jestem zła teraz. Też mnie wkurza taka ignorancja co do klasyfikacji gatunku.

• Denny_Crane ocenił(a) ten film na: 8

eoste Zakończenie w zasadzie można uznać za szczęśliwe, a przynajmniej optymistyczne. No chyba przez "szczęśliwe zakończenie" zawsze należy rozumieć true love's kiss... Film w zasadzie jest lekki... a przynajmniej zrobiony z pewnym dystansem vel bez patosu. Śmierć pozbawiła zakończenie ckliwości.

• Otto_F ocenił(a) ten film na: 7

elizka87 No dla mnie to typowa komedia też nie jest

• Otto_F ocenił(a) ten film na: 7

kkutz Popieram