PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=585240}

Zwyczajna historia

Jao Nok Krajok
6,4 435
ocen
6,4 10 1 435
7,0 3
oceny krytyków
Zwyczajna historia
powrót do forum filmu Zwyczajna historia

Mokre oczy

ocenił(a) film na 10

Wbrew pozorom film ten kryje w sobie całą głębię różnych znaczeń. Niektóre z nich zaledwie przeczuwam (np. polityczny) i skądinąd wiem też, że "Zwyczajna historia" przemawia do widzów na wielorakich poziomach. Dla mnie jest to przede wszystkim opowieść o zmierzeniu się z życiem w chwili obecnej. Bo tak naprawdę istnieje tylko "teraz" - z całym swym bagażem trudnych doświadczeń, bólu, cierpienia, zawiedzionych nadziei, niemożliwości spełnienia, ale też przyjemności dobrego, pikantnego posiłku, lektury, deszczu spadającego na twarz. Względem teraźniejszości można przyjąć wieloraką postawę. Możemy mieć świadomość kosmicznych wymiarów rzeczywistości oraz nieuchronnego końca wszystkiego, ale tak naprawdę liczy się to, co teraz. To życie, które właśnie się zaczyna i to, które trwa - wbrew wszystkiemu. W finale miałem mokre oczy.

snoopy

Pójdę po twoim wpisie, coś mnie w nim ujęło, może to dobry film dla czasu w jakim aktualnie jestem...

ocenił(a) film na 10
ptosiek

Hmmm... Potraktuję to jako komplement, nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli film Ci się nie spodoba. ;-) Patrząc jednak na Twoje oceny, widzę, że gust mamy nawet podobny, więc są szanse, że jednak "Zwyczajna historia" Cię nie rozczaruje. Napisz swoje wrażenia po seansie - chętnie poczytam.

snoopy

Witam... Jestem bardzo zainteresowany obejrzeniem tego filmu. Niestety z tego co wiem to emitowany jest tylko w Wawie. To prawda? A jeśli nie to może mógłbyś wskazać gdzie można będzie go obejrzeć?
Z góry dzięki

ocenił(a) film na 10
BushidoBeliever

Krążył on po kraju w ramach festiwalu "Era Nowe Horyzonty Tournée", który odwiedził Warszawę, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Toruń, Białystok, Lublin, Gdańsk i Szczecin. Niestety właśnie się zakończył. Jednakże "Zwykła historia" wchodzi do regularnej dystrybucji od dzisiaj (11 marca) - niestety nie wiem w ilu kopiach (podejrzewam jednak, że w bardzo niewielu). Warto jednak śledzić repertuar kin studyjnych (bynajmniej nie multipleksów!) - a nóż, widelec...

snoopy

Piękna recenzja!

ocenił(a) film na 10
BaskaB

Dzięki! :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones