Moim zdaniem tegoroczna edycja rozdania Oscarów to jedna z najlepszych ceremonii ostatnich dziesięciu lat. Po kilku kontrowersyjnych nagrodach w przeszłości Hollywood doceniło to co faktycznie wartościowe i wyjątkowe w kinie 2016 roku. Pierwszym powodem mojej oceny jest brak większej ilości oscarów dla La La Land. Film dostał Oscary za te kategorie, które mu się należały. Może mam wątpliwości do roli Emmy Stone - ale nie ten wybór nie zmienia jednak mojego zdania co do oceny całościowej.
Świetnie dostrzeżone dwa filmy niskobudżetowe, kina niezależnego: Moonlight oraz Manchester by the Sea. Docenione "murzyńskie" aktorstwo. Oscary dla dużej liczby nowych twarzy w Hollywood np. reżyser, zdjęcia (Linus Sandgren), scenariusz oryginalny oraz wiele ciekawych postaci z filmów nominowanych. Cieszy mnie Oscar za pierwszoplanową rolę męska dla Caseya Aflecka, który genialnie zagrał w dramacie pełnego zwrotów akcji i z fantastycznym zakończeniem. Jestem trochę zawiedziony brakiem nagród dla filmu Hell or High Water (Aż do piekła), który również wyróżniał się pod wieloma względami w 2016. Współczesny western tak dobrze zrealizowany - dawno tego nie było. Jeżeli miałbym się pokusić o podsumowanie to mam wrażenie, że w tym roku Akademia sprostała zadaniu i dostrzegła w kinie wartości, sztukę oraz "nową drogą". Prowadzący Jimmy Kimmel świetnie się spisał w swojej roli i generalnie "leży" mi w tej roli. Na koniec dodam, iż perłą w koronie jest pomyłka związana z najważniejszą kategorią. Tak bardzo ludzka, tak bardzo hollywoodzka (filmowa), że trudno odnieś wrażenie, że życie i tak pisze własne scenariusze niezależnie od tego co zaplanujemy.

rafneo

Przypatrz się tej "pomyłce". Przeanalizuj całe to zdarzenie. Wg mnie tu był jakiś przekręt. Zaobserwuj zachowania producentów La La Land.

rafneo

No tak, bo wystarczy trochę pojęczeć, że czarni są niedoceniani i zaraz dla spokoju posypią się nagrody. Jeszcze rok temu Hollywood wyśmiewał się z nich, na gali Oscarów kierowano żarty w ich stronę, bo wszyscy mieli dosyć tego skamlania. A teraz wystarczyła zmiana władzy, by obłudny świat wielkich artystów zmienił swoje stanowisko w tej sprawie. Gdyby nie sytuacja polityczna, lala land miałby Oscara na koncie za najlepszy film. Taka jest prawda. Czym sobie zasłużył na to Moonlight? Mieszanką problematyki czarnych osób z homoseksualizmem? To w przyszłym roku Oscara zgarnie filmowa ekranizacja Mulan...żeby i żółta rasa była doceniona. Albo będzie królowała tematyka islamu i meczetów. Dlaczego Milczenie dostało tylko jedną nominację??? Tematyka nie pasuje do Hollywoodu. I nigdy nie będzie pasować. A co się stało z Pasja Gibsona? Tez nie, bo film jest o Jezusie.

panienka_2

Masz rację. Moonlight mi również nie leży ale uważam, iż jeśli chodzi o wartość filmową to jest bardzo dobry film. Hollywood zawsze było elementem protestu, określonego spojrzenia na świat i Amerykę, czesem lewackie, a czasem prawicowe. Nie mamy na to wpływu. Biorąc pod uwagę Oskary dla dużo większych gniotów w przeszłości przyjmuję tegoroczne wybory Akademii jako całkiem dobre. Widziałem Milczenie dwukrotnie. Świetna rola dwóch aktorów (Ogata i Garfield), doskonały temat, a poza tym film średni.

rafneo

Hollywood zawsze lewackie, nigdy prawicowe. Tegoroczna gala była porażką. Miałam wrażenie jakby zebrali się tam tylko w celu dogryzania Trumpowi i nakręcaniu propagandy. Prowadzący ledwo orgazmu nie dostał wychwalając wielką Streep za jej ciętą przemowę na Globach. Rok temu Spotlight, w tym Moonlight, za rok Sunlight opowiadający o ciężkim życiu muzułmańskiego imigranta.

Ofeflia

Nie prawda!!! Prawicowe to ono było w czasach istnienia Kodeksu Haysa i polowaniu na komunistów w środowisku artystycznym.

rafneo

Chyba cie pogięło, powstaje z kolan ? Raczej sięgnęło dna lewackiego amoku i ryje w mule.

Weź włącz myślenie!

DramaQueen_

Dlaczego prawicowe tępaki uważają, że wszyscy inaczej myślący od nich są pozbawieni mózgu. Nie jestem lewakiem i jedynie oceniałem sztukę filmową!

rafneo

Błąd, ty nie myślisz bo gdybys myślał to nie pisał byś bzdur.
..... Ach tak bardzo ludzka ach tak bardzo hollywoodzka ach, oj, ojoj, och, ach, to życie pisze takie scenariusze, niezależnie od tego co zaplanujemy oj ach oj oj... Cudownie, magicznie ach. ...
Czy ty naprawdę jestes tak tępy ze trzeba ci czarno na białym - dosadnie, dosłownie na tacy podać, uświadomić ze to była ustawka? Ty tak na serio? I jeszcze śmiesz ludzi od tępaków nazywać? Będąc samym totalnym ** ##%*^% życzę mądrości, odrobiny krytycyzmu w stosunku do otaczającej rzeczywistości - krok po kroku po mału .....
Bez odbioru

DramaQueen_

DramaQueen to świetny nick dla Ciebie. Pisowski móżdżek co wie wszystko lepiej. Dla Was jest wszystko ustawione, zaaranżowane, zaplanowane! A może to wina Tuska i zamachu Smoleńskiego?
Nie wiem co robisz na tym forum? Masz tam swoją przestrzeń dla swoich debilnych mądrości - Fronda, Radio M itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones