Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.
▼▼▼

czarna404

+Dziwne światło na niebie

x_zarychta_x

Tak, Brawo!

kinoman77_filmweb

:)
Oddaję

Montago

Zagadka:
Zabójstwo na szczytach władzy
Protesty
Ropa naftowa

M_COL

+ studentka

M_COL

Raport Pelikana?

M_COL

:)

Montago

Zagadka:

Niesforne Dzieciaki
Wspólna Podróż
Katastrofa Samolotu

kinoman77_filmweb

Dzikie historie?

TheNaturat_2

Nie

+Kanapki z masłem orzechowym

kinoman77_filmweb

+Wspólna Ucieczka

kinoman77_filmweb

+Anomalia Pogodowa

kinoman77_filmweb

+Nieoczekiwany Atak

kinoman77_filmweb

+Dziura w ziemi

kinoman77_filmweb

Wszystko kojarzy mi się z: "Kotleciki i inne zjawiska pogodowe" i to tak przez mgłę. Więc to pewnie nie to :)

Larii

Niestety nie:)

kinoman77_filmweb

+Ciężarna, była żona

kinoman77_filmweb

+Kontratak wojska

kinoman77_filmweb

Pro forma: Wojna światów

Montago

Zagadka:
Ciemność
Oszczędzanie baterii
Samotność

M_COL

+ praca za granicą

M_COL

+ piach

M_COL

Chodziło o film "Pogrzebany".

M_COL

Kurcze ;/

M_COL

Czemu nie dales podpowiedzi telefon?;P

czarna404

A zgadłaś by wtedy? ;D

czarna404

Ale właściwie pośrednio to napisałem bo wspomniałem o oszczędzaniu baterii.

Montago


Zagadka.

Prawie śmiertelny incydent na peronie
Nieporozumienie w szpitalu
Brat

Montago

Znam ?

ania1987

Nie masz ani ocenionego, ani zaznaczonego do obejrzenia...

Montago

"Ja Cię kocham, a Ty śpisz?"

kinoman77_filmweb

Tak, potwierdzam ;)
Nie widziałem, że była jakaś (Twoja) odpowiedź...

Brawo !

Montago

Zagadka: (tymczasowa)

Gra w Pokera
Uroczysta Kolacja
Tańce

kinoman77_filmweb

Bardzo znany film.

kinoman77_filmweb

+Ozdobny Zegar

kinoman77_filmweb

"Titanic" zapewne.

M_COL

Jasne:)

Montago

Zagadka:
Śnieg
Lotnisko
Pies

M_COL

Taki bardziej nowszy film.;)

M_COL

+ flara

M_COL

+ wypadek lotniczy

M_COL

"Przetrwanie"?

kinoman77_filmweb

Nie, ale podpowiem, że poszukiwany film widziałeś.

M_COL

Hej. A ja?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones