Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.
▼▼▼

czarna404

Hej. Niestety nie.

M_COL

Tak podejrzewałam :) ale pomyślałam spytam bo nigdy nie wiadomo. Nieraz już było tak, że myślałam, że nie widziałam a się okazywało, że jednak widziałam xd

czarna404

Jak to mówią: kto pyta nie błądzi. ;)

M_COL

:)

M_COL

+ piesza wędrówka

M_COL

Pomiędzy nami góry?

carme_love

Tak! Brawo!

Montago

Zagadka:

Nowa posada
samobójstwo
Paryż

carme_love

+ paraliż na skutek wypadku

carme_love

"Gorzkie Gody"?

kinoman77_filmweb

nie, coś nowego

kinoman77_filmweb

+zdecydowanie lżejszy klimat pomimo ciężkiego tematu

carme_love

+wózek inwalidzki

carme_love

Nietykalni

carme_love

Nietykalni?

zweistein

Kto tam popelnia samobojstwo?

carme_love

Droga do szczęścia?

mania19

nie

carme_love

Zanim się pojawiłeś.

Thorgal1982

tak jest

carme_love

Kto tam popelnia samobojstwo?

czarna404

główny bohater

carme_love

Hm.. ok. Wydawalo mi sie, ze zmarl po prostu.

czarna404

Ależ skąd! Przecież cała fabuła filmu o to się opiera...miał za sobą nieudaną próbę samobójczą (blizny na nadgarstkach). Obiecał rodzicom pół roku - oni myśleli, że zyskają na czasie i przez te pół roku uda im się nakłonić do zmiany zdania... Podobnie jak główna bohaterka, myślała, że uda jej się go przekonać do zmiany decyzji... Mógłby żyć jeszcze długie lata, ale nie chciał życia na wózku, z bólem, infekcjami, w strachu, że w każdej chwili może go zabić "nieszkodliwe" dla zdrowych ludzi zapalenie płuc. Szwajcarska klinika Dignitas z filmu jest prawdziwa i naprawdę pomaga ludziom w popełnieniu samobòjstwa.

carme_love

No moglobyc cos takiego :) ogolnie film mi sie nie podobal wiec go „wyrzucilam“ z pamieci.

czarna404

Było było. Ja nie oglądałam tylko czytałam i też mnie ta historia nie wzięła...

TheNaturat_2

ja czytałam i oglądałam. Mi się gryzie forma z treścią. Taka komedia romantyczna o samobójstwie...trochę nie styka. no ale książka 9.99 w Biedrze to wzięłam ;)

carme_love

Ja na szczęście pożyczyłam :D

Montago

Zagadka:

Kelnerka
Noc
Samobójstwo

kinoman77_filmweb

Hej, ja? :)

czarna404

Hej:) Niestety nie.

kinoman77_filmweb

To jakiś film sensacyjny z lat 90?

M_COL

Nie. Z początku 2000-cznych.Inny gatunek. Chcesz zobaczyć:)

+Blondynka

kinoman77_filmweb

Może "Długi pocałunek na dobranoc"?

M_COL

Nie. Film z 2001 roku

kinoman77_filmweb

Vanilla Sky?

M_COL

A nie, jak chce zobaczyć to nie ten. ;P

kinoman77_filmweb

Mulholland Drive?

M_COL

Tak:)

M_COL

Oddaję

M_COL

A pomyślałam o tym nawet.

Montago

Zagadka, tym razem trochę inna. ;)
Placek z wiśniami
Pieniek
Wodospad

M_COL

Twin Peaks?

M_COL

Dzięki:)


Oddaje.

Montago

Zagadka:
Piesza wędrówka
Beczka piwa
Guziczki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones