1. Zadający motyw ustala ile tytułów należy podać.
Można podać łatwy motyw i zażądać np 7 tytułów, albo podać coś ambitniejszego i zażądać dwóch.
Czasem motyw jest zbyt banalny a czasem zbyt trudny, stąd ten pomysł. Wymaganą liczbę piszemy w nawiasie, jak ktoś by nic nie napisał, przyjmujemy, że 5. Zaleca się nie wykraczać poza kilkanaście żądanych tytułów, nawet jeśli motyw jest banalny.
2. Po podaniu tytułów autor postu podaje kolejny motyw.
Ponadto, dodam że nie wypisujemy tytułów pod własnym motywem, bo to trochę mija się z celem. Można podpowiadać, najlepiej nie od razu, tytuły do własnego motywu innym, podpowiedzi powinny być jednoznaczne, w końcu to nie Gra w Skojarzenia.
3. Motyw wpisujemy w odpowiedzi na temat, nie jako kolejny post. Pozwala to uniknąć bałaganu w postaci kilku obowiązujących motywów.
4. Tytuły filmów z jednej serii, traktujemy jako jeden tytuł. I tak, do motywu "Piraci", tytuł Piraci z Karaibów, liczy się raz, a nie 5 razy, choć filmów było pięć.
Podobnie do motywu: Tajny agent, wszystkie Bondy, to jeden tytuł.
Mam nadzieję, że jest to jasne ;)
5. Odpowiedzi z pytajnikiem- jeśli podany przez kogoś tytuł jest niepewny i nikt go nie może potwierdzić, dla ułatwienia traktujmy dwa z pytajnikiem jako jeden normalny.
6. By nie było zastojów, czas na zadanie nowego motywu wynosi 30 minut. Po ich upłynięciu osoba, która pierwsza zauważy brak nowego motywu, ma
prawo zadać własny.
7. Nie zadajemy bardzo szczegółowych motywów z oczekiwaniem jednego konkretnego filmu, z takimi pomysłami zapraszamy do "Gry w Skojarzenia" ;)
▼▼▼

evenflow6

Dokładam "Dom snów", większość filmu to realny dramat sensacyjny, a końcówka zmienia się w... jak to określić... w coś o urojeniach w umyśle pacjenta w psychiatryku .

Prawie identyczny zwrot akcji jest w polskim filmie "Palimpsest".

Montago

No i git :)
Kilka filmów jakie miałem na myśli:
Adaptacja - "zmiana scenariusza" z Charliego na Donalda Kaufmana,
Brud - z czarnej komedii w dramat,
a nawet
Titanic - z melodramatu w film katastroficzny

evenflow6

O proszę, "great minds think alike" z tą "Adaptacją"! :)

Ledsbourne

Właśnie o tym filmie myślałem gdy pisałem motyw :D
Bardzo fajny zabieg, choć rzadko wykorzystywany.

evenflow6

Najlepsze, że nieistniejący Donald dostał nominację do Oscara :D Póki co wszystko, co oglądałem od Kaufmana i/lub Jonze to czyste złoto, a "Adaptacja" jest mega niedoceniona i chyba niezrozumiana przez większość ludzi, ze swoimi wszystkimi smaczkami i wręcz rekurencyjną autoironią - u mnie pierwsza 10 najlepszych filmów, które widziałem jak nic.

evenflow6


Film "Inni", też bym go zaliczył.

(Spoiler) Mimo że całość można uznać za lekki horror, to większość akcji wydaje się prawdopodobna, ukazana z perspektywy normalnej rodziny, aż nagle zwrot - i mamy rodzinę, ale już pokazaną jako będącą cały czas duchami.

Montago

Rosyjsko-ukraiński film SF "Odrzucenie".
Najpierw to niepokojący film o jakiejś Apokalipsie, prawie post-apo, potem...

(uwaga, mega Spoiler, ujawnienie zagadki filmu)


Potem to już dramat psychologiczny o pacjencie - znów w psychiatryku - żyjącym w iluzorycznym świecie swojej wyobraźni...

Montago

O właśnie, wspaniały film i dobry przykład :)

evenflow6

"Adaptacja", która z inteligentnej komedii psychologicznej zamienia się na końcu w przygodowy film akcji - w momencie, kiedy "Donald" zabiera się za pisanie scenariusza :D
"Kongres" chyba też można tu zaliczyć - choćby ze względu na zmianę z filmu aktorskiego w animację, ale faublarnie pierwsza część, chociaż mająca smaczki Sci-Fi, to bardziej dramat, który zmienia się w bardzo klasyczne, dystopijne Sci-Fi.

Montago

Motyw: naginanie prawa w szczytnym celu.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Wyścig z czasem. Denzel W. nagina.

Ledsbourne

- W starym dobrym stylu (napad na bank; przeciwstawianie się złym korporacjom)
- Mała Miss (łamanie praw drogowych i inne wydarzenie które jest spoilerem; dowiezienie małej)
- Gdzie jesteś Amando (duży spoiler :) )

Ledsbourne

Kształt wody
Irena Sendlerowa
Lista Schindlera

Montago

Motyw: atakujące zwierzę (6)

TheNaturat_2

Rasa
Zjawa
W pustyni i w puszczy
Ptaki
Szczęki

TheNaturat_2

"Niedźwiadek" :)
"Nie oddychaj"
"Green Room"

Ledsbourne

Mam lepszy tytuł ... " Atak ryjówek " ;)

Montago

Super!

TheNaturat_2

To mega obszerny motyw ;)
Od małych stworków typu "Mrówki w samolocie",
po giganty "Orka - Wieloryb zabójca".

Jeszcze kilka... :D

Węże w samolocie
Żaby
Grizzly Park
Zdobycz (Lwy)
Anakonda
Nietoperze
Pirania
Szczury
Rafa (rekiny)

TheNaturat_2

Chyba nikt nie wymienił
Roju.

zweistein

Racja, klasyka.

Były pająki w "Arachnofobii" lub "Atak pająków".

A gigantyczny kogut homoseksualista molestował i atakował w "Parku Jajcarskim" :P

Były jeszcze "Ślimaki", "Alarm dla Paryża"(szczury), "The Bug-Ognisty żuk", "Pijawki", "Inwazja grzechotników" , "Zabojcze (ogniste) mrówki"...
Jak widać wszyscy chcą nas atakować ;)

Montago

Nowy motyw.

Zdobiony komuś żart , dowcip, rozpuszczona plotka - co w efekcie doprowadza do tragedii, niebezpieczeństwa , czegoś dramatycznego.
Przynajmniej 5 tytułów , bo sporo tego jest...

Montago

Pająk
Niedźwiedź ^^

Montago

Carrie
Prześladowca http://www.filmweb.pl/Przesladowca

Montago

"Amerykańska zbrodnia"
"Polowanie"

Montago

Plotka

Montago

J. Jires wedle M. Kundery:
http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBart-1968-106307

Montago

Motyw: współczesny Robin Hood (7).

Ledsbourne

"Generał" http://www.filmweb.pl/film/Generał-1998-741

Ledsbourne

Wyścig z czasem
Iluzja
Batman?

evenflow6

Dobre przykłady (chociaż pierwszego nie widziałem), ale "Batman" na dobrą sprawę też mi w jakiś sposób pasuje tutaj...

Ledsbourne

A kto w Iluzji jako Robin Hood?

czarna404

Iluzjoniści kradną pieniądze Michaela Caine'a i rozdają je widowni. Pod koniec filmu też jest deszcz banknotów.

evenflow6

Aa ok. No tak :)

Ledsbourne

Chyba ten motyw nie "dociągnie" do tych 7 tytułów ;)

Montago

Zadaj coś nowego!

Montago

Nowy motyw. (minimum 4)


Palenie/niszczenie książek z jakichś konkretnych powodów (religijnych, politycznych itp.)

Montago

Złodziejka ksiazek

Montago

Fahrenheit xD
Pojutrze ? ;P
No i niepamietam tych innych tytulow z drugiej gry jakie podawales na zagadce :)

czarna404

Agora i któryś Indiana Jones ;D
Zagadki zostały połączone :)

FankaKinomanka

Ha! Dzieki :)

czarna404

Hehe, fajnie, ale liczyłem na jakieś inne tytuły ;)
A tu taka łatwizna :P

Montago

;P

A sa inne? :)

Montago

No? :)

Chyba sam za bardzo nie znasz ;P

czarna404

Przyznaje, że nie znam, właśnie liczyłem że od Was coś poznam :P

Montago

Imię róży (Jorge)

Montago


→Nowy motyw. ( 5 )


Dwie osoby z różnych ras współpracujące ze sobą (w dowolnym celu).

Montago

Wild, Wild West
Django
Focus

Montago

Wielki kanion
Kasdana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones