Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW.
1a. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna filmu posiadającego również polski tytuł, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga - to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

chemas

a to zagadka?? :D

VanKert

tak :)

chemas

jeszcze nie wiem czy mam szukać gościa czy może ten tytuł: "Drzewo życia"... ?

VanKert

szukaj gościa :)

chemas

Koleś prowadzi samochód? ;)

VanKert

nie :)
jest mniej mobilmy, ale za to może szybko czmychnąć, albo poprowadzić, jak służby czyhają

chemas

Jakiś biegacz? ;-) Coś Ty tym razem wymyślił?

chemas

nie ma jak po pijaku wrócić do domciu rowerkiem przez wieś ;)

VanKert

Tacy najczęściej trafiają przed sąd(opowiadał mi pewien sędzia). Miejskich cwaniaczków trudniej schwytać i postawić im zarzuty.

chemas

Gdyby nie ta podkreślana małomiasteczkowość pasowałby mi "Easy Rider".

chemas

"Buntownik z wyboru"? Ale znowu, gdzie ta prowincjonalność i mobilność?

arma


No właśnie nie :(
Małomiasteczkowy, to się na ogół dla ludzi z dużych miast jak się kojarzy ? jak się na niego mówi ?

chemas

Ciemny, ograniczony, wieśniak...tak zdarza się mówić tym z dużych miast... Nie wiem, czy Cię dobrze rozumiem.
"Nocny kowboj"?

arma

pewnie dobrze, aż za mocno podpowiedziane, a wyżej, że może szybko udawać pieszego ;)

chemas

pewnie na rowerze? :)

chemas

Wieśniak na rowerze :D

VanKert

Acha. Juz wiem, o co chodzi.

arma

osobiście jednak wieśniak kojarzy mi się z gościem ze wsi, małomiasteczkowy to prowincjusz... takie mam skojarzenie...

VanKert

No może troszkę nagiołem, ale jednak na miałosteczkiowego mówiło się wieśniak

chemas

Osobiście mam straszny uraz do przyklejania takich łatek... Ciężko je znoszę.

arma

Sorki :)
Przepraszam :)
https://www.youtube.com/watch?v=8e-7xwfvPg0
na przeproszenie

chemas

Nie masz mnie za co przepraszać... Po prostu nie czuję w tym temacie czaczy i nie umiem sobie z tego żartować. Tyle. Chyba...

chemas

nom... jak ktoś jest z największego miasta, to wszyscy dla niego są wieśniakami ;D

VanKert

Kolejny stereotyp? Fajnie, że potraficie mieć do nich dystans i się nimi bawić. Mnie się tylko czasem udaje, a mimo to jakoś mnie tolerujecie... To miłe.

arma

:D
no patrz... same miłe ludziska dziś tutaj ;)

VanKert

Dokładnie, brawka :)

chemas

hehe... to zaraz... pisałeś, że taki też jesteś? :)
daj zdjęcie jak jedziesz po imprezie od sąsiada ;)

VanKert

rowerem ? nie pokażę

https://www.youtube.com/watch?v=u_LOZdlWF38
BraciaK THE BEST

chemas

dobrze mu idzie, tylko oczy musi dopracować ;)

chemas

oddaję :)

Montago

ZAGADKA:

symbolicznie przybita w odwecie

VanKert

Takie coś mi do głowy przyszło:

V jak Vendetta ??

FankaKinomanka

dokładnie :)

brawo, przybij piątkę! :)

mi też takie coś przyszło do głowy ;D

VanKert

No tak, Tobie pierwszemu to do głowy przyszło, to dobrze, bo ja bym w życiu na to pierwsza nie wpadła :)
Fajniutkie to było ;)

ODDAJĘ

VanKert

Piona ;D

FankaKinomanka

:)

a jednak Ci przyszło... ;)

VanKert

Czasem mam przebłyski ;P :))

FankaKinomanka

aaaa... no to życzę wielu burz... ;) :P

VanKert

Mózgów? ;) te mogą być :))

FankaKinomanka

coś obejrzę na noc, pappa

VanKert

Papa

FankaKinomanka

O, tak chętnie piątkę przybijasz?
Van miał dobry pomysł...
No to może też... :D https://s1.gifyu.com/images/Przybij_Piatke07612f3e60ba38e0.jpg
:P :P

Montago

Ty łobuzie ;D :-P

Montago


Zagadka (podpunkt 1a. ).


Sprawdza nasze kontrybucje.

Montago

sprawdza kontrybucje? opłatę wojenną?
contribution w j. angielskim ma więcej znaczeń - wkład, udział, zasługa ale w j. polskim słowo "kontrybucja" nie ma takich znaczeń.

Czyli jak z tą zagadką?

Montago

W zasadzie sprawdza weryfikacja / weryfikator.

Jest film "Weryfikacja", ale co ma do tego podpunkt 1a. ?

Chyba że chodzi o film o oryginalnym tytule "Wer".

Grean

być może chodzi o to, że polski tytuł nie pasuje jako sprytna odpowiedź na to pytanie... zapewne znaleźć można jakieś tytuły typu rewizor, cenzor, itp.
może jednak coś ze słowem "war"?
jakiś "Lord of war"?

VanKert

Jest za gorąco na wymyślenie aż tak podstępnej zagadki :P

Chodziło o tytuł "Wer", co właśnie często jest tu wykorzystywane w postach w innym dziale.

Właśnie w TV leciał "Zwierz" czyli "Wer" i stąd zagadka.

Pkt. 1a dotyczy oryginalnego tytuły filmu , który ma oficjalne polskie tłumaczenie, a szukamy właśnie oryginału.
Czyli np. nie trzeba w zagadce dodatkowo informować o oryginalnym tytule, gdy jest tylko jeden wspólny, np "Predator" czy "Quo Vadis" itp... ;)

Montago

wyjaśnij więc... "co właśnie często jest tu wykorzystywane w postach w innym dziale" ??? bo nie jestem w temacie, cóż znaczy tu "wer"??

i z jakiego języka te "wer" -"zwierz" ?
i KTO to jest "wer" sprawdzający coś tu wam na filmwebie? to skrót od weryfikator ...?
i czym są tu te kontrybucje w końcu??? nie macie tu własnego, polskiego języka tylko jakiś dziwoląg obcojęzyczny? :P ;)
i jakie "nasze"??? :) ;) moje też? ;) ;D

ogólnie nie podoba mi się nic w tej zagadce :)) :D

VanKert

A bo to była zagadka dla "prawdziwych" użytkowników :P
Takich którym czasami "żółty łeb" klepnie kontre , albo wyląduje ona w koszu, gdy któryś wer czy wera tak zdecyduje :P

Dlatego nic z zagadki nie "kumałeś" :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones