Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna filmu posiadającego również polski tytuł, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga - to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

Jest bardzo groźnie, wręcz śmiertelnie.

"Pies" nie występuje, choć zapowiedź jego działania już tak. A także inne, już nie jego.

Te wszytkie polecenia/komendy nie występują , bo tytuł to jest to co po nich gospodarz mówi.
Czyli taka groźba typu "stój / wynocha bo... " ( i tu właśnie jest tytuł) .

Tytuł dość długi.

Montago

poszukam jeszcze, na razie nie trafiłem nic
kupa sprawdzania w wielu odmianach (!) wielu słów dlatego jednak spytam ;)
to co on prócz psa zrobi to czysta fantazja, musimy więc znaleźć dobre słowo związane z tym, co może zrobić pies lub co można zrobić z psem...
poszczuję?
puszczę?
spuszczę?
napuszczę?
gryzie/ugryzie/odgryzie?

występuje coś z tego?

Montago

Jeśli on cię nie zagryzie, to ja cię zastrzelę... 2005 ?? uff?? ;)

VanKert

Uffffffffff ;)
Pięknie :)

Brawo za wytrwałość , dorwaleś wreszcie złodzieja... tzn tytuł :P

Montago

:)

oddaję

Montago

ZAGADKA:

Ja i mój wilczur - nasza dieta.
Pewnie niektórych zdziwi to co napiszę ale standardowe, codzienne pożywienie mamy takie: kupuję jakieś mięso (bo lubię), ziemniaki i inne warzywa. Wszystko pichcę - gotuję, smażę, itp.
Na koniec ja zjadam np. śląską z cebulką i ziemniakami, on - tylko warzywa, np. szpinak. :))

VanKert

Nie dla psa kiełbasa?

FankaKinomanka

tak, będzie zdrowszy... ;) :)
brawo :)

VanKert

Oj, daleko on na tym szpinaku nie pociągnie ;)

Montago

Zagadka:

Czuję się wspaniale! Gdy rozmyślam o nich, wspomnienia wracają, ___ ___ były cudownym czasem, dopełnieniem całości. Myślenie o nich napawa mnie ochotą na powrót do tych wszystkich miejsc. Nigdy nie zapomnę również emocji, które nam towarzyszyły, gdy spędzaliśmy ____ gorące ____ razem, we dwoje, zapominając o całej reszcie, budząc się nad ranem z błogiego snu.
Aż dziw bierze że od tych pamiętnych wakacji minęło już ćwierć wieku.

FankaKinomanka

Młodzieńcze lata?

adamus0101

Nie, trzeba uzupełnić tekst, tam są 4 miejsca do uzupełnienia, słowa te utworzą szukany tytuł.

FankaKinomanka

Kiedy moje dwa pasują to wszystkich czterech miejsc ;P
No dobra, szukamy dalej.

adamus0101

Fakt, choć myślałam troszkę o czymś innym :)
Van zgadł....

FankaKinomanka

Tamte dni, tamte noce?

VanKert

Dokładnie te tzn. tamte :)

BRAWO :)

Montago

ZAGADKA:

Obudziłem się w drewnianym, dusznym pomieszczeniu. Nie mogę wyjść. :(
W usta ktoś mi włożył coś słodkiego, łysą głowę otulił. Garnitur dobrze leży tylko czuję na plecach drewniany czy też metalowy trójkąt. Za ciasno tu, by dało się go usunąć.
Nie wiem, czy to kogoś obchodzi albo czy ktoś się da skusić na te rzeczy ale od czasu do czasu krzyczę, że ................... !

VanKert

Hmm, szukam i szukam i nie wiem czego ;)

Ten trójkąt jest ważny tak? Czy może też miejsce?

FankaKinomanka

To jakaś trumna, grób?

FankaKinomanka

taaa, trimna :P
tak to sobie opisałem... ale chodzi o jego stan...
co chce nam powiedzieć stamtąd, gdzie jest? ;)

FankaKinomanka

Pewnie chodzi o wieszak.

adamus0101

A no widzisz, a ja się zastanawiam co to za trójkąt może być, akurat o wieszaku nie pomyślałam :/

To szukaj tytułu teraz ;)

adamus0101

tak :)
i występuje w tytule ;)

VanKert

Jeszcze żyję z wieszakiem, lizakiem i czapką

Oddaję :)

adamus0101

tak jest, brafka :))

widzę, że podpowiedź na końcu już nie była potrzebna bo się wczułeś w sytuację... ;)

VanKert

w skrócie zagadka mogłaby wyglądać tak:

Nie umarłem... mam 3 przyjaciół... ;)

Montago

Zagadka na niedzielę :)

Biorąc pod uwagę to, iż miałam dwa pomysły na poprzednią zagadkę, skorzystam teraz z tego drugiego.
Tekst został uzupełniony więc teraz można go ZATYTUŁOWAĆ. Wg mnie pasują dwa tytuły więc czekam na propozycje :)

Czuję się wspaniale! Gdy rozmyślam o nich, wspomnienia wracają, tamte dni były cudownym czasem, dopełnieniem całości. Myślenie o nich napawa mnie ochotą na powrót do tych wszystkich miejsc. Nigdy nie zapomnę również emocji, które nam towarzyszyły, gdy spędzaliśmy tamte gorące noce razem, we dwoje, zapominając o całej reszcie, budząc się nad ranem z błogiego snu.
Aż dziw bierze że od tych pamiętnych wakacji minęło już ćwierć wieku.

FankaKinomanka

Dwa wyrazy w każdym z tytułów. Jedno z nich się powtarza.

FankaKinomanka

Czesc :)

Lato 1993 ?

Aretus

Cześć :)

No pięknie, o to chodzi :)

Generalnie o ten tytuł mi chodziło ale jest jeszcze jeden, który wg mnie też oddaje istotę zagadki.
Jedno słowo już masz.

FankaKinomanka

No chyba że nikomu się nie chce drugiego tytułu szukać to można lecieć dalej, jak sobie chcecie ;)

Zagadkę rozwiązał Aretus tytuł to: LATO 1993 :)

Brawo

FankaKinomanka

Dzieki, oddaje.

A o jaki drugi tytul chodzilo?

Aretus

Lato miłości :) ale to jako dodatek tylko.

FankaKinomanka

Acha, czyli nic wspolnego z 1993 :)

Aretus

Nieeee ;)

Montago

Zagadka - łatwa:

Monika Jaruzelska.

FankaKinomanka

Corka generala?

Aretus

Taaak, oczywiście :)

FankaKinomanka

:)
Oddaje

Montago

Zagadka.

Fakt (widok) po którym od razu wiadomo, że kanapka komuś nie smakowała ;)

Montago

Śmierć jak kromka chleba?

Niee... po namysle nie pasuje jednak

Montago

Spalony tost?

FankaKinomanka

Nie.

To jest fakt który pokazuje, że ktoś już tego spróbował ;)

Montago

Czyli kanapka jest ugryziona lub jak kto woli nadgryziona:)

Aretus

Taaaaa ;) Praktycznie jesteś już u celu, teraz tylko ze swojego pytania stwórz tytuł ;)

Montago

na wszelki wypadek wpisze, choć pewnie nie to:

Resztki?

VanKert

Resztki to zostają po czymś smacznym ;)

Przynajmniej zazwyczaj, nie wiem jak to jest u Ciebie :P

Montago

Operacja 'Hamburger' ?

Montago

toteż wpisałem na wszelki wypadek... ugryzionego, wyplutego, zdeptanego nic nie znalazłem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones