Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są znane filmy, mające tylko obcą wersję tytułu.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

Montago

Cześć.
Zły Mikołaj? Choć faktycznie dziwny.

paulus1970

Niestety nie. Żadnych Mikołajów tu nie szukamy. Coś innego.

Montago

łosz... chyba trza od prawej? ;)

Montago

Będę wieczorem, ale podpowiem (a nuż ktoś jednak odgadnie :P ), że centralny obiekt nas tylko interesuje.

Aretus w połowie miał już właściwy tytuł.

Montago

"Taki duży chłopiec" albo "Duży interes"? ;)

adamus0101

Nie.

Pomyliłem odgadywany tytuł. :(

Jest synonim "dużego" .

Montago

Uu uu... nie pij tyle ;P

adamus0101

To nie to... :P
To świat filmu mnie pochłonął - w każdej wolnej chwili dodaje materiały na IMDb. Muszę nabić tam punkty do końca roku, by kolejny raz zdobyć ich trofeum. ;)

A od stycznia daruje już sobie tak intensywną działalność, tylko czasem im coś wyślę.
Więc na FW będę bardziej skupiony, i może nie będę zapomniał własnych zagadek :P

Montago

Mały wielki człowiek ?

Montago

Duży...? W takiej formie ma być? Pytam, bo nic ciekawego nie widzę :P

Za to znalazłam np. tytuł: Biały szejk ;P

FankaKinomanka

Nie, w takiej formie ;)
Pomyliłem :/ Synonim dużego.

"Mały" i szejk nieistotni.

Skojarz tytuł z transportem konnym ;)

Montago

;D
Tak czułam, że coś tu nie gra ;P

Montago

Wielki woz?

Aretus

Tak jest ;) Brawo ! Myślałem, że będzie kłopot, bo zamieszanie wprowadziłem, zapominając do czego tę zagadkę zadałem. :P

Montago

musisz zawsze pod zagadką tytuł napisać małymi literkami, obiecujemy, że nie będziemy czytać... :) ;)

Montago

Zagadka, latwa :

Zawod kata to ...


( prosze dokoczyc)

Aretus

społecznik ;)

VanKert

Dobre, ale nie.. ;)

Aretus

Bez potwierdzenia, dobrej nocy

Aretus

chyba będzie trzeba potwierdzić, pomysłów może być jednak kilka...
no ale to już jutro... pa

Aretus

Łowca głów ;D

Aretus

Brudna robota?

VanKert

A może "Mokra robota" ? ;)

Albo "Krwawa profesja " ?

Tyle, że jeśli skazańca wiesza, to nic krwawego nie ma...

Montago

nom...
Podła robota?

itd.

w sumie to wymierający gatunek ;)

Montago

Brawo.! Krwawa profesja
(Jak ktos kogos zabija, lub przyczynia sie do smiercia, to mowi sie ze ma na rekach krew. I nie musi byc tej krwi widac:)

Aretus

Co racja, to racja ;)

Montago

Zagadka.


- Część rośliny dzięki której pewne znane miejsce na Ziemi ma swoją symboliczną nazwę oraz meksykańsko-westernowy składnik kulinarny przyczyniający się do produkcji gazu...

Montago

kwiat ... ?

Montago

Kwiat wiśni i czerwona fasola ?

VanKert


Choćbym chciał, to nie mogę... zaprzeczyć, bo to poprawna odpowiedź ;-)

Gra-Tki ;) :P

Montago

tx, oddaję, mało czasu teraz mam...

Montago

ZAGADKA:

Pokręconej i podkręconej Ziemi! :)

VanKert

chyba proste, jeśli jednak będzie trzeba to potwierdzę dopiero po południu... :)

VanKert

tytuł bardzo na czasie :)

VanKert

to życzenia... jakie?

VanKert

zakręconych... radosnych...
i synonim "Ziemi" podkręcić ogonkiem przy jednej literce...

VanKert

Ze względu, że nikt już pewnie nie ma i nie będzie miał czasu (a mi się tytuł zdezaktualizuje) podaję odpowiedź:

Wesołych Świąt :)

i jeszcze raz już nie tytułem ale szczerze ode mnie...
Wesołych Świąt! :)

VanKert

Cały czas starałem się coś dopasować do "Świąt", bo to od było jasne, ale to "wesołych " nijak mi nie pasuje :P
Pokręcone to prędzej "szalone", a podkręcona to może być piłka, bądź muzyka, a święta ?
No chyba że myślałeś o tych, co się jakimś "speedem" podkręcają ;)

Tak, teraz już wiem jaka jest odpowiedź - to "Wariackie Święta" :D

I jak Van pisze - pewnie mało kto już tu zajrzy, ale i tak złożę wszystkim graczom życzenia pogodnych, wesołych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia :-)



VanKert

Wesolych Swiat dla wszystkich!:)
A co do zagadki, to kompletnie jej nie rozumiem. Ok, Swiat jako synonim Ziemi, ale z ta przemiana na Świąt, to gramatyka - w kontekscie opisu tytulu- poszla do lasu.

Aretus

Juz sam przymiotnik wesolych, to liczba monoga, a w zagadce jest uzyta tylko liczba pojedyncza "Pokręconej podkręconej"

Aretus

a tam... gdybyś z Ziemi zrobił słowo Świat co wg mnie jest/było proste... potem podkręcił (ogonek)... ;)
to chyba jasne, że szukasz wtedy gramatycznie Pokręconych Świąt... nie wydaje mi się trudne znaleźć potem te początkowe słowo... choćby takie jak Monti, które też mi pasuje (choć wg mnie Wesołych jest popularniejsze)...
owszem, zagadka wymagała kreatywności i pewnego luźnego podejścia/przemian ale nadal jest to bardzo dobra ZAGADKA :)
i na koniec... to zagadka kombinacyjno - opisowa a Ty się czepiasz l. mnogiej czy cuś? omg... ;)

VanKert

Ha! ha!. jaki samozachwyt :D
Zagadla jest przekombinowana, malo czytelna i niegramatyczna. . Generalnie dawales kiedys duzo lepsze, tetaz, od pewnego czasu, tak jakby na sile.

Aretus

czepiasz się dalej, odpuść sobie choć na święta... ;)

Montago


Zagadka dla jakiegoś zbłąkanego wędrowca, który tu zajrzy ;)



Cecha biskupiego dress codu, bez kolców nie istnieje , stamtąd blisko do Sfinksa.


Montago

Sklejka?

Montago

Eeee, muszę zagadkę skorygować :P

Powyżej była źle sformułowana :/

Oto właściwa ;)



- Cecha biskupiego dress codu, jeśli się nie pokłujesz - to nie jest prawdziwa, blisko stamtąd do Sfinksa.

Montago

Sklejka?

Montago

Purpurowa roza z Kairu

Aretus

na bank to... możesz zadawać... nie wiem po co druga wersja bo nie widzę większej różnicy

VanKert

Ja też nie wiem po co druga wersja :D
Tzn. wiem :P Tyle że była niepotrzebna, a powstała bo mi się jakoś zdawało, że w tytule "Purpurowa róża z Kairu" występuje słowo "kolce". :0
No i chciałem je wyeliminować :P
Ale po dokładnym sprawdzeniu tytułu stwierdzam, że jednak go tam nie było ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones