Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są filmy ogólnie znane tylko pod swoim oryginalnym tytułem.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że minimum 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

arma

czuję, że to jakaś "Kobieta... " ;)

VanKert

tak, to zdecydowanie rodzaj żeński, jednak w szczególnym wcieleniu.;-)

arma

Wolność?

Skojarzyło mi się z obrazem Delacroix, zapewne na wyrost. :)

FrankUnderwood

Znakomicie! O ten obraz i tytuł chodziło.
WIELKIE BRAWA!

arma

Dziękuję. :-) Oddaję.

Montago

ZAGADKA:

Myśliwy polujący na podglądaczy nagiej Diany.

arma

Na pewno liczba pojedyncza?

Do głowy przychodzą mi "Wściekłe psy".

FrankUnderwood

Wszystko w treści zagadki się zgadza i wszystko ma znaczenie.
Nie ten tytuł.

arma

Sen?
Wielki sen?
Doktor Sen?

FrankUnderwood

Niestety nie.
Skąd ten pomysł na sen?

arma

Była utożsamiana z księżycem, więc podglądaczy zmagał sen. :)

FrankUnderwood

Ciekawa interpretacja, ale w tym wypadku(nie w poprzednim - chodzi o poprzednią zagadkę) nieco (cytując Twoje słowa) na wyrost.

FrankUnderwood

Wcześniej byłeś zdecydowanie bliżej, musisz tylko inaczej spojrzeć na postacie.

arma

Może "Bestia"?

FrankUnderwood

Skąd z kolei ten pomysł?

A tak na marginesie zapytam, dlaczego masz w awatarze i wziąłeś sobie nick od jednego z największych kinowych psychopatów?

arma

To bardziej strzał, niż pomysł, ale opisywano przemianę psów w bestie.

Zastrzeliłaś mnie tym pytaniem. :D Nie wiem, tak wyszło spontanicznie i tak zostało. Już nic z tym nie zrobię. :) Dziwnie by było, gdybym ustawił w awatarze jakiegoś innego aktora albo coś mało znaczącego. Frank pasuje, nawet jeśli jest ciężarem. ;)

FrankUnderwood

Wybacz, ale ja to odbieram jako utożsamianie się z postacią, dlatego nie potrafię zrozumieć.

arma

Wybaczam. :) Nie czuję dotknięty, tylko jestem zaintrygowany.
Pytasz konkretnie mnie, czy pytasz o szersze, dość powszechne zjawisko, żeby je zrozumieć?

FrankUnderwood

Konkretnie Ciebie.

arma

Królewski strażnik?
Strażnik pierwszej damy?

VanKert

Nie...
Najbliżej jak dotąd była pierwsza odpowiedź.

arma

Łowca jeleni ;))

VanKert

Oczywiście!
Myślałam, że odpowiedź padnie błyskawicznie...
Brawo!

arma

jeszcze miałem w zanadrzu "Pies ogrodnika" ;)

ok, tx

VanKert

Dlaczego tak?

arma

bo sam "nie zje" a drugiemu nie da? ;)

VanKert

Tak też myślałam.

arma

dobranoc :)

oddaję...

VanKert

Spędziłam piękny wieczór, dziękuję.

Montago

ZAGADKA

Totumfacki

arma

Drogi graczu, jeśli masz problem z odnalezieniem synonimu, potraktuj wyraz jak anagram i odbierz mu sumeryjską boskość.

arma

Yyyy... anagram nie pomógł, dalej mam pusto w głowie ;)

Gdyby była tu Kinga zgadłaby to w 5 minut. Ona ma głowę do Twoich zagadek. xD

adamus0101

Równie dobrze możesz wyrazowi odebrać koleżankę, biorąc pod uwagę jak obecnie skracamy imiona.
Pokombinuj z tym, co zostanie.

arma

heh, niezła podpowiedź tu widzę :) ale kto by pomyślał, że to taki traf...

VanKert

Prawda?

adamus0101

Zwracam uwagę, że istnieją anagramy sylabowe.

arma

OK, zabieramy te sumeryjskie Ki... heh
"Factotum"

VanKert

Przepraszam, czy Ty nie masz przypadkiem na imię Kinga? ;-)

Jak zwykle PIĘKNIE, drogi Panie!

arma

tx, oddaję...

Montago

ZAGADKA z dedykacją dla ADAMUSA.

Gdy Twoja kobieta strzeli focha, dodaj jej jedną literę(pierwszą z czterech), a zobaczysz jak zaskakujaco się zmieni.

arma

CO OZNACZA "dodaj jej jedną literę(pierwszą z czterech)"
tytuł ma 4 litery (czy też pierwszy człon ma 4 litery)? czy to całkiem inna bajka? np. z całowaniem ;)

VanKert

a może dodać jedną literę cztery razy?

arma

a może obrażona -> Dobra żona?

VanKert

Sam sobie świetnie poradziłeś.

Brawo!

arma

:)
oddaję, pappa

Montago

ZAGADKA (z TOP 500):

Gdy weźmiesz wspak bilion zbiorników paliwa
zrobisz spektakl, gdzie śpiew i taniec bywa.

VanKert

Kabaret.... dobranoc ;)

FankaKinomanka

no! :)
znaczy tak jest :)
brafko :)
pappa

Montago

ZAGADKA(sklejka)

Ordynarnie załatwia konieczność pośród pozbawionym masy oparów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones