Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów filmów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna/obcojęzyczna tytułu, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce. Wyjątkiem są filmy ogólnie znane tylko pod swoim oryginalnym tytułem.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie tytuł, ma prawo zadać nową zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że minimum 3 godziny) chętny gracz może zadać kolejną, nową zagadkę (możemy ewentualnie zaznaczyć, że to zagadka "tymczasowa"), a do potwierdzenia wcześniejszej lub do dalszego jej ogadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była lepiej widoczna.
6. W wyjątkowej sytuacji można zadać także od razu drugą zagadkę, jednakże zawsze będzie ona traktowana jako "bonus", i jej odgadnięcie nie uprawnia gracza do zadania swojej nowej zagadki
6. Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą zagadkę z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie, a także gdy skomentujesz dotychczasowe propozycje graczy.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Na życzenie graczy nowa zasada.
W przypadku odgadnięcia przez gracza jakiegoś słowa z szukanego tytułu, należy to potwierdzić. Możemy np. napisać, że któreś słowo jest trafione, a także że trzeba je dopasować, np. gramatycznie.
▼▼▼

zweistein

Można jaśniej?

arma

Tytuł nietrafiony.

zweistein

Majka?

VanKert

A może "Babcia Gandzia"?

arma

Też nie.

VanKert

Nie.

zweistein

To może Marycha?

Więcej synonimów marihuany/trawki w rodzaju żeńskim chyba nie ma. A może to nie o to w ogóle chodzi?

FankaKinomanka

Ależ chodzi, chodzi...
Tylko tytuł nie ten.

zweistein

Zielona dolina?

zweistein

ile słów? ;)

VanKert

Tylko...2.

zweistein

Super zioło ?

Raedwald

Niestety.
Tj. nie.

zweistein

Makowa panienka?

VanKert

Niestety nie :)

zweistein

Panna Mary?

zweistein

Kraina traw?

VanKert

A mnie bardziej pasuje, skoro pojawia się w zdaniu "tylko" - "Garść trawki",

arma

Otóż to. Ledwo garstka mizerna, ale wystarczyło.

zweistein

Tak się zastanawiam, czy garść trawki(jako używki) to jest mało? Na ile skrętów wystarcza?

arma

trafione-zatopione, brawo! :)
tak czułem, że Zweistein'owi kłania się pkt. 9... niechętnie i mętnie potwierdza trafione słowo ;)

VanKert

Ty to masz czuja...

A co do ostatecznej odpowiedzi, nie pojawiłaby się, gdyby nie Twoja dociekliwość. :-)

arma

Zadaj proszę zagadkę.

Raedwald

Wg mnie zagadkę odgadł Montago, ja jedynie przy pomocy niezawodnego VanKerta dokonałam drobnego liftingu, ale mogę coś zadać, czemu nie...

arma

skromniutka :)

Montago

Zagadka:

proszę podać miejsce tego wydarzenia:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Caravaggio%2C_Michelangelo_M erisi_da_-_The_Calling_of_Saint_Matthew_-_1599-1600_%28hi_res%29.jpg

arma

"Kafarnaum"

ODDAJĘ

Montago

ZAGADKA (sklejka opisowa z nutą modyfikacji):

w pewnym uderzającym idiomie częstotliwości pozbywszy się pierogowej naleciałości
zmień ostatnią literkę ilości - by zatańczyć

a potem złożyć i odgadnąć tytuł :)

VanKert

podpowiedź: wyjściowe powiedzenie wyrażające rzadkość składa się z 4 słów :)

VanKert

Ragnarok?

Nie wiem o co chodzi z tym tańcem i skąd to 'g' miałoby się wziąć?
Może jednak to nie ten tytuł...

FankaKinomanka

nom, super! :) brawo :)

"raz" zmienić na "rag"... taki taniec... :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rag

VanKert

Zmierzch bogów, ciekawe.

VanKert

;)
Tak myślałam, ale pewności nie miałam bo nie znam tego tańca, pierwszy raz o nim słyszę, a szukać mi się nie chciało ;P

ODDAJĘ

FankaKinomanka

Zadasz coś ?

Raedwald

Niestety, ODDAJĘ, sorki, w pracy byłam, trzeba było zadawać :)

Montago

Biorę. Pierwsza część tytułu to egzotyczne imię własne, a druga część to nazwa kogoś kto wykonuje szybki ruch. Dość mało znany film.

Raedwald

np.
Atanarjuat, biegacz?

VanKert

Tak wygrałeś. Myślałem że będzie trudniej, zadajesz.

Raedwald

tx, oddaję... pracuję ;) :)

Montago

Zagadka:

Godziny mijały, a im z każdą opróżnioną butelką coraz bardziej szumiało w łbach, choć nie chcieli się zagalopować, to i tak rżeli z byle powodu.

ivaxxavi

Czas pijanych koni?

FankaKinomanka

Brawo! Gratuluję! :)

ivaxxavi

Dzięki, fajne :)

FankaKinomanka

brawo :)

ivaxxavi

heh, dobre... :)

VanKert

Też mi się podoba, dzięki :)

ODDAJĘ

Montago

ZAGADKi antonimiczne:

1. Biali

2. Blisko do piekła

3. Klapa na suficie

4. Jawne prostactwo proletariatu

5. Manowce nieskończoności

6. Realna zależność

7. Różnorodni (zróżnicowani)

8. Powieść żonatego pana

9. Modrosójki Błękitne

10. Ekstaza albo ciemność

(jeśli ktoś będzie chciał zadawać, wystarczy odgadnąć jedną; zaś jeśli będzie zainteresowany odgadnięciem wszystkich, może to robić, nawet w przypadku pojawienia się propozycji innego użytkownika - niezawodne drzewko filmwebowe)

arma

1. "Czarni" :)
2. "Daleko od nieba" :)

VanKert

Ad 1. Nie.
Ad 2. Ślicznie!

arma

Czarny? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones