Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga - to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago


Zagadka.


Efekt odwiedzin w klubie kochających inaczej homofoba z kałasznikowem
(ale - jak to powiedział pewnien poseł - nie mającego nic do dziewczyn, bo lubi na nie popatrzeć)
:P

Montago

Nikt nie przezyl?

Aretus

Nie. Trop ok.
Nie pasuje jednak merytorycznie do treści zagadki :P

Montago

Dlaczego nie pasuje? Homofob z kalachem w klubie dla gejow = masakra

Aretus

Efekt

Aretus

Homo klub ogólny, LGBT...
Więc efekt ciut inny...

Montago

Nie widze roznicy ;) Efekt bylby taki sam. bez powodu karabinu by tam nie wniosl.

Montago

Martwi geje i żywe lesbijki ?

FankaKinomanka

No i to... oczywiście jest właściwy tytuł ;)
Brawo !

Montago

Niby rzeź, choć troszkę wybiórczo zrealizowana ;)

FankaKinomanka

Brawo:) Czyli ktpos tam jednak przezyl. No ale jak homofob, to wszystkich powinien rowno tam potraktowac

Aretus

Niby tak, ale Monti w nawiasie zasugerował, że ten homofob to jednak nie taki zwyczajny jak każdy inny ;)

FankaKinomanka

Fakt, lubi patrzec na dziewczyny :( w tym przypadku moze tylko na martwe ;) )

Aretus

Nawiązałem właśnie do takiej sytuacji, gdy na konferencji prasowej jakiś poseł, wyraźny homofob powiedział, że do lesbijek nic nie ma, bo lubi je sobie pooglądać ;)
I "mój" bohater morderca też miał taką podzielność swojej fobii :P

Montago

Nie slyszalem o takiej sytuacji z tym poslem, ale to jakis idiota w takim razie :)

Aretus

Jeden z wielu :D

Aretus


https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/z-lesbijkami-chetnie-bym-popatrzyl,161 296.html

Montago

Ha, ha! Dobry jest :D

" Węgrzyn jest znany z tego, że czasami szybciej mówi, niż myśli "

Montago

Zagadka - synonimowa:

Osolona woda w nieudolnej fryzurze kosteczki betonu.

FankaKinomanka

Mały blok cementu z rozczochranymi włosami zawierającymi morze ?

niewiem_6

Oczywiście, brawo :)

FankaKinomanka

Dzięki :)
Chyba była kiedyś już podobna zagadka, z tym samym rozwiązaniem... ;)

niewiem_6

No niestety, nie kojarzę, ale tytuł taki, że aż się prosi, żeby z niego zagadkę zrobić ;)
Trochę słabo mi jednak poszło bo za szybko odgadłeś :P

FankaKinomanka

Hehe, nie no lepiej się chyba nie dało tego tytułu, jako zagadki podać... ;)

niewiem_6

Była, i to nawet nie zbyt dawno ;)

Montago

Czyli nie jest jeszcze tak źle z moją pamięcią... ;-)

niewiem_6

Lol!! Co za tytul ;D

Aretus

Muszę ten film objrzeć ;)

Montago

Zagadka:

'' Rozumiemy, że przebył pan długą drogę, ale niestety nie ma mamy obecnie wolnych pokoi, mógł pan spróbować wcześniej... ''

niewiem_6

Hotel 13 ? ;)
Hotel na peryferiach?

Aretus

Nie, i nie ;) Obydwa zimno...

niewiem_6

Rezerwacja ?

Grean

Nie...

niewiem_6

Powrot do domu :D

Aretus

Nie.

niewiem_6


" O dzień za późno, o dolara za mało " ?

Jakby lepiej "posmarował", to i pokój by się znalazł :D

Montago

Nie.
Każda część zagadki jest równie ważna.
Może oprócz ''mógł pan spróbować wcześniej...'' - ta część jest tylko po to, aby określić czas ( mógł wcześniej - teraz już nie może ), ale bez niej, równie dobrze, też możecie sobie poradzić.

niewiem_6

"To nie jest kraj dla starych ludzi"?

Przybyl z innego kraju, chce zamieszkac w hotelu, ale nie ma juz dla niego miejsca bo jest... stary. Mogl przybyc jak byl mlody. :)

Aretus

Dokładnie... ;)
Idealnie żeś wszystko rozszyfrował... wielkie brawa się należą...! :)

niewiem_6

Dzieki :)

Aretus

Brawo :)

niewiem_6

Hehe, ten tytuł też ostatnio był :-P

FankaKinomanka

Właśnie wiem, ale tą zagadkę już od dawna szykowałem... nawet wcześniej niż ktoś ją zadał ostatnio... A i też kompletnie inaczej brzmi, także chyba nie ma z tym problemu... ;P

niewiem_6

Nie ma ;D

niewiem_6

Potwierdzam, problemu nie ma, bo moja zagadka całkiem inaczej do tytułu podchodziła ;)


@ Aretus, brawo ! ;)

Montago

To dobrze ;)

Montago

Dzieki:)

Montago

@Montago A to nie ja czasem to zadałem? ;D

M_COL

No właśnie, coś mi nie pasowało jak Monti napisał, że zrobił zagadkę do tego tytułu :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones