Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

kinoman77_filmweb

Chyba nie Torque?

Razielus

Nie...

Montago

To, co? Repeat?
+Pralnia
+Rzeźnia
+Tajemnicza śmierć

Razielus

Nowa zagadka już jest:)

kinoman77_filmweb

Zagadka:

Podejrzenie o korupcję
Zakładnicy
Niebezpieczna Prędkość

kinoman77_filmweb

O to cos fajne, ciekawe, podoba mi sie:)

czarna404

Oglądałaś:)

kinoman77_filmweb

A no wlasnie :) moje klimaty :) Ale jakos nie kojarze :/

kinoman77_filmweb

Probuje po tej „niebezpiecznej predkosci“ cos skojarzyc Ale tylko Niepowstrzymanego mam aktualnie w glowie a To raczej nie to.

czarna404

Nie, ale byłaś blisko-chodziło o Metro Strachu

kinoman77_filmweb

Nie odświeżylo mi się w telefonie dlatego myślałem że nie ma :P

Razielus

Kurde nie mogę edytować komentarza mimo że minęła minuta... Moja zagadka będzie później :)

kinoman77_filmweb

+Czasowe ultimatum

kinoman77_filmweb

+Nowy Jork

kinoman77_filmweb

+Transport Publiczny

kinoman77_filmweb

Pasowałby "Speed" tylko tam to chyba było LA a nie NY.

adamus0101

Fakt:)

+Odłączenie Wagonów

kinoman77_filmweb

Metro strachu?

adamus0101

Tak jest:)

kinoman77_filmweb

Hehe... sprawdzałem co ostatnio oceniłeś :)

Oddaję.

Montago

Spróbujecie odgadnąć moją zagadkę?
+Pralnia
+Rzeźnia
+Paskudna śmierć (zmieniłem z tajemnicza bo lepiej pasuje)

Razielus

Predator 2?

Razielus

Któraś część Hostelu? ^^

Razielus

+stary horror
+Rzeźnia to opis tego co się dzieje z człowiekiem

Razielus

Dziecko Rosemary ?

chemas

Nie

Razielus

+gdy policjant/detektyw zobaczył pierwszą ofiarę to "haftował"

Razielus

Teksańska masakra piłą mechaniczną?

TheNaturat_2

Nie
Kolejna podpowiedź tym razem bardzo duża:
+krwiożercza maszyna

Razielus

"Maglownica"

Oddaję jeśli trafione

kingagutkowska

Tak! Już myślałem że nikt nie słyszał o tym filmie :)

Razielus

Ja słyszałem, tzn. mam nawet do dziś VHS-a, ale nigdy nie oglądałem, bo nie lubię horrorów (nawet -jak dobrze pamiętam- jeśli jest wg. nowelki S.Kinga). ;)

Montago

Zgadza się - jest to opowiadanie kiedy jeszcze pisał po zażyciu pewnych specyfików. If you know what I mean...

Montago

Zagadka:

Pokarm dla niemowląt
Wiadomości w telewizji
Dom na sprzedaż

kinoman77_filmweb

+korporacja

kinoman77_filmweb

+Policjant po przejściach

kinoman77_filmweb

Widziałem?

M_COL

Nie masz ocenionego, ale z pewnością słyszałeś o tym filmie-to bardzo znany film z lat 80-tych, wręcz klasyk

kinoman77_filmweb

+Dyrektywa 4-ta

kinoman77_filmweb

+Bandyta rozpuszczony w kwasie

kinoman77_filmweb

No, tylko ten "bandyta" tytuł by mi pozwolił odgadnąć, gdyby Kinga juz nie podała ;)
Nawet dyrektywy nie pamiętam :P

Montago

Zagadka:

Kłopoty w pracy
Samotna matka
Elokwentny dzieciak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones