Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

TheNaturat_2

Hm.. ja?

TheNaturat_2

Zaginiona dziewczyna?

M_COL

Tak :)

Montago

Zagadka:
Kasa się sypie
Gały
Agresywny pies

M_COL

Gały w sensie patrzały?

czarna404

Gały, w sensie wielkie, wypukłe oczy. ;)

M_COL

No tak czyli patrzały -> to czym się patrzy ;p

czarna404

No tak tak. :)

M_COL

a widziałam to? :)

M_COL

Jak Kasa się sypie to może Człowiek na krawędzi? ale tych gał i psa nie kojarzę w tym filmie.

czarna404

To nie to

M_COL

daj jeszcze jakąś podpo ;)

czarna404

+praca w banku

M_COL

Maska? ;p

czarna404

Tak! Brawo

M_COL

Yeahh!
Fajne skojarzenia :) like it :)

Na razie oddaje.

M_COL

Mechaniczna pomarańcza?

TheNaturat_2

Ja jej nie widziałam więc nie.

czarna404

Przeczytaj lepiej, polecam!

TheNaturat_2

Nie nie

Montago

Mam zagadkę
+lód
+jaszczurka
+skorpion

Razielus

3000 mil do Graceland?

kinoman77_filmweb

nie
+pioruny

Razielus

Brzmi jak Mortal Kombat lol

kingagutkowska

Tak, sorki że nie pisałem ale miałem problemy z internetem

Montago

Zagadka utknąła w martwym punkcie,czas na zagadkę tymczasową:

Zagadka:

Telewizor
Listonosz
Lodówka

kinoman77_filmweb

Znam?
Requiem dla snu?

TheNaturat_2

Tak jest:)

Montago

1. dziecko zeznające w sądzie
2. komputer
3. odlew głowy

TheNaturat_2

Możesz coś dodać?

TheNaturat_2

4. napis na ścianie domu

Montago

Up
Pytanie, czy po zaspamowaniu tematu, dalej funkcjonuje, czy został nowy utworzony ?

chemas

działa tutaj

carme_love

okej :)
Witam tak w ogóle

chemas

dzień dobry :)

Montago

Rozruszam trochę tą grę, myślę, że proste:

- Wietnam
- pudełko czekoladek
- ping pong

chemas

Good Morning Vietnam?

chemas

Forrest Gump

ramsay2

Pudełko czekoladek... Oczywiście.

kinoman77_filmweb

No właśnie.

ramsay2

Oczywiście

chemas

Banalne trochę.

ramsay2

Witam :)
Wiem, że banalne, ale tak na rozruszanie tematu dałem :)

chemas

Cześć :)
Wiem, wiem :)
Jakbyś nie wpisał czekoladek tylko coś innego, mogłoby być trudniej.

chemas

Proste to zbyt skromne określenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones