Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

ania1987

4. Krew z nosa
5. Polowanie

ania1987

Jakoś mgliście świta mi kino skandynawskie... Dobry trop, czy jednak nie?

zweistein

Jednak nie ;/ zaraz dodam podpowiedzi

ania1987

6. Planowanie ucieczki
7. Kopanie grobu

ania1987

Znany w miarę czy raczej niszowy?

Thorgal1982

Ponad 70 tys głosów

ania1987

Pewnie glupio walne ale... moze Czas surferow? Dwie odpowiedzi mi mega pasuja ale reszta nie wiem wlasnie nie pamietam:)

czarna404

Niestety nie

ania1987

8. Pobyt w hotelu
9. Ślub

ania1987

A znam? :)

czarna404

Niestety nie ale podpowiem że film z ostatnich 5 lat i nie jest to produkcja USA

ania1987

U to ciężko będzie. mało oglądam filmów spoza Usa.

ania1987

Lobster?

FankaKinomanka

Jasne ;)

ania1987

Fajnie, w końcu coś tu skleiłam w jedną całość ;)

ania1987

strzał - "Dzikie historie"?

Thorgal1982

Nie, wyżej poprawna odpowiedź

Montago

Zagadka:

Więzienie
Basen
Zdjęcie

FankaKinomanka

Znam ? Czy nie ma sensu głowy łamać :P

Montago

Hehe, zawsze jest sens ;D
Znasz ;)

FankaKinomanka

+ zabójstwo

FankaKinomanka

Uwikłany?

Thorgal1982

Niestety nie....

+ gwałt

FankaKinomanka

Szkoda, wszystko się zgadzało.

Thorgal1982

To zupełnie coś innego...

FankaKinomanka

Czerwona jaskółka?

carme_love

Niestety nie....

+ listy

FankaKinomanka

Skazani na Shawshank?

adamus0101

Też nie...

+ rodzeństwo

FankaKinomanka

+ podróż

FankaKinomanka

Pogorzelisko?

klepsydra_8

Tak jest, brawo :)

FankaKinomanka

:) oddaję

FankaKinomanka

No popatrz, film ma moją 10, niedawno o nim pisaliśmy, i nie skojarzyłem :/
Co prawda ostatnich trzech podpowiedzi już nie widziałem, i może one jednak by pomogły...
Już się nie dowiem, bo od razu odpowiedź zobaczyłem :P

Montago

Biorę

- śmierć żony (i matki dla dzieci),
- przeprowadzka na prowincję,
- upierdliwy kontroler.

Thorgal1982

Znam ?

ania1987

Z moich znajomych tylko 3 ma oceniony. Ale pewnie znasz. Nie jest to niszowy film.

Thorgal1982

Ja pewnie też nie oglądałem, bo nic nie kojarzę, a podpowiedzi są raczej charakterystyczne...

Montago

Nie ma cię wśród tych co ocenili, ale czy oglądałeś to nie wiem. Film raczej znany, ze znanymi aktorami.

Thorgal1982

A ,kto jest?

czarna404

Matt Damon
Scarlett Johansson

piotrszmidt16

Przeciez nie o to pytalam takze nie rozumiem co to za dziwny komentarz.

czarna404

Piotr pewnie myślał, że pytasz kto jest w filmie ze sławnych aktorów :D

TheNaturat_2

Dokladnie :)

Montago


4-te podpowiedzi

- węże przed domem (zakupione),
- stary i chory lew.

Thorgal1982

Kupiliśmy zoo

Oddaje

Montago

1. kosztowanie serów
2. otwieranie własnej restauracji
3. poszukiwania mężczyzny sprzed lat

TheNaturat_2

Ogladalam?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones