Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.
▼▼▼

M_COL

Hobbit: niezwykła podróż?

mania19

Nie

M_COL

+ most

M_COL

"Shrek"?

M_COL

:)


Oddaję.

Montago

Zagadka:
Parking
Cola
Gitara

M_COL

Hej, ja? :)

czarna404

Hej. O dziwo nie.

M_COL

Ok :)

M_COL

Kiler?

kinoman77_filmweb

Myślałam, że zgadłeś i już po zagadce ;P

czarna404

Jak widać nie:)

M_COL

Desperado?

mania19

Pudło

M_COL

+ Stodoła

M_COL

+ nocna wizyta

M_COL

+deskorolka

M_COL

Jakis powrot do przyszlosci?

czarna404

No, a który? ;D

M_COL

Ja wiem, ja wiem! 1!

zweistein

Hehe, tak jest!

M_COL

Trafienie tak czy owak przypada koleżance.:)

zweistein

Pewnie miała na myśli tę samą część. ;)

Montago

Zagadka:
Złodziej samochodów
Były pracownik CIA
Porwanie

M_COL

Chodzi o film z lat 90.

M_COL

60 sekund ?

dead_fw

Nie

dead_fw

Mniej popularny.

M_COL

+ dziewczyna w bagażniku

M_COL

"Co z oczu, to z serca"?

M_COL

Nadbagaż?

FankaKinomanka

Brawo! :)

M_COL

Ależ dawno to oglądałam :)

Montago

Zagadka:

Jazda samochodem z urwaną kierownicą
Klucz spadający 'z nieba'
Jajka w kapeluszu

+ zagadki słowne

FankaKinomanka

+ zaręczyny ukochanej

FankaKinomanka

+ praca w zawodzie kelnera

FankaKinomanka

+ wizyta w teatrze
+ prowadzenie księgarni

FankaKinomanka

hm.. ja chyba nie znam.. nic nie kojarze

czarna404

Znasz, znasz :)

+ syn

FankaKinomanka

+ czołg

FankaKinomanka

Życie jest piękne?

zweistein

Wyśmienicie, brawo :)

FankaKinomanka

Dopiero czołg pomógł... :)

zweistein

Specjalnie zaczęłam od mniej oczywistych skojarzeń bo to bardzo znany film, czołg był pierwszą bardzo charakterystyczną rzeczą kojarzącą się z filmem, którą wymieniłam i już wystarczyło, wszystko stało się jasne ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones