Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.
▼▼▼

arma

Seksmisja ?

sebastian99

Nie, tym razem nie chodzi o polski film, choć z polskim(innym niż wymieniony przez Ciebie, powstałym w bardzo zbliżonym czasie) powiązany choćby poprzez patrzenie mężczyzny na kobietę przy użyciu obiektu.

arma

"Miasto kobiet" ?

ivaxxavi

Nie.
Bardziej kameralny.
I wszystko, co zostało przeze mnie wymienione wyżej jest ważne(nawet ten nieszczęsny drogi kolczyk buduje fabułę; jest jak czechowowska strzelba)

arma

ten jeden jedyny klucz jest do samochodu

arma

Gdy film dostawał najważniejszą(jak twierdzą znawcy) nagrodę w dziedzinie filmu, polski reżyser, którego obraz niejako koreluje z rzeczonym(wspomniałam o tym wyżej), zasiadał w jury.

arma

"Seks, kłamstwa i kasety wideo"

ivaxxavi

Dziękuję za odpowiedź. :-)

arma

Również dziękuję i oddaję.

Montago

Skok z balkonu
Płatki śniadaniowe
Atak na ojca

Xandria

Decyzje
Gra komputerowa
Bycie sterowanym

Xandria

Black Mirror: Bandersnatch

Sheilad

Tak

Montago

-bal
-złote jajko
-niezwykły namiot

Sheilad

Harry Potter 3 lub 4 część?

Xandria

czwarta ;)

Sheilad

Oddaję

Montago

Zagadka:

zegarek z tarczą po wewnętrznej stronie nadgarstka
lalkarz
dłoń na korze drzewa

arma

sznurowadło

arma

pocieranie pierścionkiem dolnej powieki

arma

Nie daję wiary, że nierozpoznane. Raczej wina wakacyjnego lenistwa.

Podwójne życie Weroniki

zweistein

Widać Ciebie tu było trzeba, Zwei.

arma

Na to wyszło...

Oddaję.

Montago

Zagadka:

Szkolny Autobus
Żeński Akademik
Człowiek z Gitarą

kinoman77_filmweb

+Napój Gazowany

kinoman77_filmweb

Urban Legend?

Xandria

Nie, choć również chodzi o film z lat 90-tych.

+Tenisówki

kinoman77_filmweb

Obawiam się, że nie oglądałam.

Xandria

Oglądałaś:)

kinoman77_filmweb

Co gryzie Gilberta Blytha?

Xandria

Nie, ale to też bardzo znany film.

kinoman77_filmweb

+Wózek Inwalidzki

kinoman77_filmweb

Forrest Gump?

Xandria

Tak:)

kinoman77_filmweb

O! A ja juz Chcialam pytac czy ja ogladalam :)

Montago

Rana na boku ciała
Mnostwo gosci w domu
Zabojstwo brata

Xandria

Mother! ?

piotrszmidt16

Tak! Milo was tu zobaczyc po tak dlugiej mojej nieobecności:)

Xandria

Dobrze sie wraca na stare smieci :)

czarna404

No jasne!

Montago

1. pozytywka
2. szafa
3. rodzinne fotografie

TheNaturat_2

Te skojarzenia to podlatuja mi pod jakis horror. Widzialam ja to? :)

czarna404

Widziałaś ]:->

TheNaturat_2

Nie widzialam za duzo horrorow (chociaz niewiadomo czy to horror :)) strzelam w proznie Obecnosc?

czarna404

Tak, to Obecność :)

TheNaturat_2

Poważnie? Ha! xD

Nie mam pomysłu na zagadkę.

Montago

1. plaża nudystów
2. watykańskie muzeum
3. znajomość internetowa

TheNaturat_2

4. zielony trunek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones