Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Najlepiej, gdyby ktoś z aktywnie grających miał go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę piszemy jako odpowiedź na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu zadać zagadki, napisz "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem "Bez potwierdzenia".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.
▼▼▼

kinoman77_filmweb

Oceniłam?

ania1987

Niestety nie, ale z pewnością słyszałaś o tym filmie. To bardzo znany tytuł, z lat 90-tych.

kinoman77_filmweb

+Wymiana handlowa

kinoman77_filmweb

+Drzewko pomidorowe

kinoman77_filmweb

+Tankowiec

kinoman77_filmweb

Wodny świat.

Thorgal1982

Jasne:)

kinoman77_filmweb

O kurczaki.. ale to chyba bym i tak nie zgadła słabo pamiętam.

Montago

Zagadka:

Wichura
Przedstawienie w Szkole
Problemy z Windą

kinoman77_filmweb

+Kłopoty z samochodem

czarna404

Też

kinoman77_filmweb

+Książki

kinoman77_filmweb

Chyba nie "Lśnienie"?

Laki_9

Na pewno nie.

czarna404

No wiem...
To był bardzo daleki strzał.

Laki_9

:)

Laki_9

Nie. Film z lat 2000+

kinoman77_filmweb

O...więc to taki strzał, że kula pewnie dalej leci ;)

Laki_9

:)

kinoman77_filmweb

+Nowy Jork

kinoman77_filmweb

Widziałem?

M_COL

Niestety nie

kinoman77_filmweb

+Morderstwo w afekcie

kinoman77_filmweb

+Zdrada Małżeńska

carme_love

Tak:)

Montago

zagadka:

Randka z żoną szefa
walka bokserska
taniec

carme_love

Pulp Fiction?

Montago


New zagadkas ;)

- Podróż ojca w trudnych warunkach
- Sprawdzająca się prognoza pogody
- Palenie książek

Montago

Pojutrze

czarna404

A tam, miałem potwierdzić *pojutrze*, ale zrobię to dzisiaj ;)
Tak jest, brawo :)

Montago

W koncu cos odgadlam Juhuu xD

Musze niestety oddac zaraz mi Tel padnie. A nie mam przy sobie ladowarki.

Montago

Z tym ojcem trochę mylące, bo przecież nie szedł sam.

Montago

To zadam

- Gra w piłkę
- odwiedziny dawnego przyjaciela
- Bohater wojenny

Montago

+ sauna
+ kierowca ciężarówki szukający wsi

Thorgal1982

Spaleni słońcem?

zweistein

tak.

Thorgal1982


Oddaję.

Montago

Zagadka:

Wiskhy
Przeziębienie
Deszcz

kinoman77_filmweb

+Budowa domu

kinoman77_filmweb

+Dom Publiczny

(znany klasyk)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones