Kino klasy Z - temat dla Koneserów Specyficznych Dzieł Sztuki.

Filmy klasy Z (lub też jak mawia moja znajoma klasy Ż -od żałosne) są zjawiskiem specyficznym, acz powszechnym. Jaki był zamysł tworzenia pierwszych pozycji tego typu, czy twórcami kierowały względy finansowe, czy może był to jeden wielki żart - tego pozostaje nam się jedynie domyślać. Nie zmienia to faktu, że obecnie takich filmów jest mnóstwo i są równie różnorodne jak i zaskakujące, posiadają także swą grupę docelową wśród widzów. Do której i ja należę, a którą roboczo nazwałem Koneserami Specyficznych Dzieł Sztuki. Nazwa chyba się przyjęła :) Co mną kierowało, gdy zacząłem zgłębiać mistyczne tytuły typu "Mega wielki rekin mutant vs. Jeszcze większy dino Krokodyl"? Ciężko powiedzieć, myślę, że po prostu sama obecność zwierząt i potworów, fascynacja szeroko pojętym absurdem tych dzieł przyszła dopiero z czasem.

Filmy te kreują własne uniwersum, którym rządzą określone prawa - tu gryzione beczki eksplodują, zwierzęta są kuloodporne, a ludzie obdarzeni inteligencją średnio rozgarniętej eugleny. Wszystkie Prawdy o świecie filmów klasy Z są przeze mnie gromadzone w moim blogu, który powstaje również dzięki kreatywności pozostałych dzielnych użytkowników. Spis, który jest regularnie powiększany, można znaleźć tu:

http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/543184

Pierwsza większa dyskusja z moim udziałem na temat jednego z takich filmów, a mianowicie "Podwodnej bestii" wywiązała się 22.10 niejako przypadkiem, nie z mojej inicjatywy. Nie przypuszczałem, że tak wiele osób spędza swe poniedziałkowe wieczory przed ekranem telewizora oglądając ten sam kanał co ja - filmy klasy Z mają tu zazwyczaj tematy po co najwyżej kilka postów. W tym miejscu chciałbym oficjalnie podziękować Lidzi_D za podjęcie dyskusji, co zrodziło pomysł na zakładanie osobnych tematów oznaczonych jako Poniedziałkowy Fanklub Pulsu dla każdego z emitowanych filmów. Najwyraźniej się przyjął, jako że wczoraj na stronach każdego z dwóch filmów użytkownicy zamieścili ponad 100 komentarzy :D

Dotychczas na spotkaniach PFP i spółki odbyły się dyskusje na temat następujących filmów:
29.10 - Mordercze pszczoły - http://www.filmweb.pl/film/Mordercze+pszczo%C5%82y-2002-1607...
5.11 Atak rekinów: Megalodon - http://www.filmweb.pl/film/Atak+rekin%C3%B3w%3A+Megalodon-20...
5.11 Śmiercionośny robot - http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Amierciono%C5%9Bny+robot-201...
6.11 Dzień, w którym Ziemia zamarła - http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84%2C+w+kt%C3%B3rym+Ziemi...
12.11 Rekiny - strefa śmierci - http://www.filmweb.pl/film/Rekiny+-+strefa+%C5%9Bmierci-2003...
12.11 Zjadacz kości - http://www.filmweb.pl/film/Zjadacz+ko%C5%9Bci-2007-326493
19.11 Atak szczurów - http://www.filmweb.pl/film/Atak+szczur%C3%B3w-2004-292414/di...
19.11 Komodo kontra Kobra - http://www.filmweb.pl/film/Komodo+kontra+kobra-2005-282119
20.11 Z lodowej otchłani - http://www.filmweb.pl/film/Z+lodowej+otch%C5%82ani-2003-1363...
26.11 Rekiny: walka o życie - http://www.filmweb.pl/film/Rekiny%3A+walka+o+%C5%BCycie-2012...
26.11 Zapomniany ląd - http://www.filmweb.pl/film/Zapomniany+l%C4%85d-2009-507121

Zachęcony głosami rozentuzjazmowanych użytkowników zakładam temat, który może stać się miejscem przeznaczonym dla wszystkich fanów tzw. "Kina klasy Z" oraz członków Poniedziałkowego Fanklubu Pulsu i podobnych Pod-Klubów. Jeśli nałogowo oglądasz wszystkie gnioty i lubujesz się absurdem ich scenariusza czy efektów, to miejsce właśnie dla Ciebie. Koneserzy kina klasy Z - łączmy się :D A może nie masz zbyt często do czynienia z takim poziomem sztuki i przypadkiem trafiłeś na jakieś genialne dzieło, które zrobiło na Tobie tak ogromne wrażenie, że wręcz musisz się tym z kimś podzielić, bo nie zaśniesz? Zapraszamy :)

Zamierzam zamieszczać tu informacje dotyczące zbliżających się emisji filmów z odnośnikami do ich stron na Filmwebie. Zaznaczam, że niestety jak na razie nie posiadam kanału Tele5, dlatego też dla filmów emitowanych w tej stacji nie będę mógł zakładać tematów PFP. Ograniczam się do Tv Puls i Tv4, chyba że telewizja publiczna znów rozpropaguje jakieś pasmo dla odpornych psychicznie. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego dzieła, wystarczy obserwować ten temat, wpisy informacyjne będę odpowiednio oznaczał.

Każdy, kto chce i ma potrzebę, może podzielić się tu swymi wrażeniami z seansu, polecić "dobry" film czy też "najgorszy" jaki widział, bądź poinformować o filmie, który mógł zostać przeze mnie przeoczony. A nawet przedstawić pozostałym swój pomysł na fabułę pokroju klasy Z, czego dusza zapragnie :)

Zachęcam do ujawniania się skrytych KSDS-ów oraz do dzielenia się obserwacjami podczas spotkań PFP i poddawania pomysłów do Spisu Prawd. Czy temat będzie przydatny, okaże się w przyszłości. Pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: