Kino klasy Z 2.0 - temat dla Koneserów Specyficznych Dzieł Sztuki nr 2.

Filmy klasy Z (lub też jak mawia moja znajoma klasy Ż - od żałosne) są zjawiskiem specyficznym, acz powszechnym. Jaki był zamysł tworzenia pierwszych pozycji tego typu, czy twórcami kierowały względy finansowe, czy może był to jeden wielki żart - tego pozostaje nam się jedynie domyślać. Nie zmienia to faktu, że obecnie takich filmów jest mnóstwo i są równie różnorodne jak i zaskakujące, posiadają także swą grupę docelową wśród widzów. Do której i ja należę, a którą roboczo nazwałem Koneserami Specyficznych Dzieł Sztuki. Nazwa chyba się przyjęła :) Co mną kierowało, gdy zacząłem zgłębiać mistyczne tytuły typu "Mega wielki rekin mutant vs. Jeszcze większy dino Krokodyl"? Ciężko powiedzieć, myślę, że po prostu sama obecność zwierząt i potworów, fascynacja szeroko pojętym absurdem tych dzieł przyszła dopiero z czasem.

Pierwsza większa dyskusja z moim udziałem na temat jednego z takich filmów, a mianowicie "Podwodnej bestii" wywiązała się 22.10.12 niejako przypadkiem, nie z mojej inicjatywy. Nie przypuszczałem, że tak wiele osób spędza swe poniedziałkowe wieczory przed ekranem telewizora oglądając ten sam kanał co ja - filmy klasy Z mają tu zazwyczaj tematy po co najwyżej kilka postów. W tym miejscu chciałbym oficjalnie podziękować Lidzi_D za podjęcie dyskusji, co zrodziło pomysł na zakładanie osobnych tematów oznaczonych jako Poniedziałkowy Fanklub Pulsu dla każdego z emitowanych filmów.

Jeśli nałogowo oglądasz wszystkie gnioty i lubujesz się absurdem ich scenariusza czy efektów, to miejsce właśnie dla Ciebie. Koneserzy kina klasy Z - łączmy się :D A może nie masz zbyt często do czynienia z takim poziomem sztuki i przypadkiem trafiłeś na jakieś genialne dzieło, które zrobiło na Tobie tak ogromne wrażenie, że wręcz musisz się tym z kimś podzielić, bo nie zaśniesz? Zapraszamy :)
Każdy, kto chce i ma potrzebę, może podzielić się tu swymi wrażeniami z seansu, polecić "dobry" film czy też "najgorszy" jaki widział, bądź poinformować o filmie, który mógł zostać przeze mnie przeoczony. A nawet przedstawić pozostałym swój pomysł na fabułę pokroju klasy Z, czego dusza zapragnie. Zachęcam do ujawniania się skrytych KSDS-ów oraz do dzielenia się obserwacjami podczas spotkań Poniedziałkowego Fanklubu Pulsu i innych "Pod-Klubów" oraz poddawania pomysłów do Spisu Prawd.Po tym zwyczajowym wstępie, skopiowanym z poprzedniego tematu, wyjaśniającym ideę istnienia tego wątku przejdę do kilku spraw organizacyjnych.
Zakładam nowy temat, ze względu na wszystkim wiadomy fakt zbliżania się poprzedniego tematu o kinie klasy Z do limitu postów.
Link dla zainteresowanych:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Kino+klasy+Z+-+temat+dla+K...

Równocześnie stworzyłem temat informacyjny, będący niejako tablicą ogłoszeń. Będę tam zamieszczał tylko informacje o emisjach i Was też proszę o ograniczanie się do wpisów informacyjnych. Wszelkie opinie na temat filmów klasy Z, życzenia świąteczne, ciekawe wnioski, odkrycia naukowe, prośby, bądź wszelkie wypowiedzi czysto integracyjne można zamieszczać w tym miejscu. Pozdrawiam :)

Przydatne linki:
Tablica informacyjna emisji filmów klasy Z:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Tablica+informacyjna+emisj...
Spis Prawd kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/543184
Bestiariusz kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/547784
Fundacja SPP:
http://www.filmweb.pl/user/jporuba/blog/550313

Zachęcam też do odwiedzania strony Fanklubu Kina klasy Z na Facebooku :)


Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: