Szukam filmów fantasy/s-f możliwie najbardziej podobnych do:
- Underwolrld
- Blade
- Matrix (tylko jedynka)
- Resident Evil (tylko 1-3)
- Pitch Black, Riddick
- Piraci z Karaibów (tylko 1-3)
- Avatar
- Johnny Mnemonic
- Gwiezdne wrota
- Lara Croft: Tomb Raider
- Piąty element
- Krew jak czekolada
- Kruk
- Babylon A.D.
- Daybreakers - Świt

Zależy mi również na pozytywnym i zamkniętym zakończeniu. Nie lubię filmów z otwartym zakończeniem, ani takich, które kończą się źle. Pewnie większość w tym stylu już widziałam (wymieniłam tylko te najlepsze), ale może przegapiłam jakąś perełkę, a ktoś akurat zna i poleci?

użytkownik usunięty
i_Xa

Podobny do Blade'a jest Blade 2.

Miałam na myśli wszystkie części, myślałam, że nie muszę tego pisać :P
"Underworld" też widziałam wszystkie części, gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości ;)

użytkownik usunięty
i_Xa

Co do postu poniżej to tutaj masz widowiskową walkę https://youtu.be/kO5WPKT0690?t=25

Jeśli chodzi o Avengers, to akurat za takimi filmami nie przepadam. Po prostu nie lubię elementów parodii (nie mylić z humorem). Oglądałam wcześniejsze części tylko ze względu na Lokiego i dla zabicia nudy, ale Wojny bez granic już nawet nie byłam w stanie zdzierżyć i wyłączyłam po 10 minutach :( Nie potrafię wczuć się w tego rodzaju filmy, są dla mnie zbyt mało "wiarygodne", a nawet w fantasy trzeba chociaż na czas filmu trochę w ten wykreowany świat i przedstawione postaci uwierzyć. A Hulk, to już w ogóle najbardziej prze ze mnie nie lubiana postać. Nawet aktor, który go gra, mnie odrzuca

użytkownik usunięty
i_Xa

Nie wiem, bo Twój opis nie wydaje mi się zbyt klarowny, więc rzucę coś wg mnie podobnego do tamtych https://www.filmweb.pl/film/W+mgnieniu+oka-1992-9701?ref=ls_d_1_splitse

Opis intrygujący, dzięki :)

użytkownik usunięty
i_Xa

https://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Syriusza-1995-32164

O, ten to już kiedyś widziałam, ale dawno temu i mało co pamiętam. Oceniony mam na 8 z serduszkiem, więc może obejrzę ponownie :)

i_Xa

Masz tu dwa portale do szukania podobnych filmów (usuń spację)

podobne filmy .com
filmypodobnedo .com

adamus0101

Dzięki, sprawdzę :)
Miałam jednak na myśli filmy ogólnie podobne do wymienionych, a niekoniecznie do któregoś konkretnie. Po prostu o filmy w takim stylu. Zależy mi na wartkiej akcji, widowiskowych walkach, dobrych efektach specjalnych i charyzmatycznym bohaterze. Trudno jednak określić jeszcze "to coś", co sprawia, że mi się spodobały, dlatego podałam przykłady. Może ktoś ma podobny gust...

i_Xa

Jak widzę, jakoś marnie propozycje padają, nawet Adamus ograniczył się do tylko do linków :/
Nie ma WujekChu1ek, więc tylko ja pozostałem z trójcy specjalistów od SF... :D
Ale mam nadzieję że wystarczę :P
Będę wrzucał etapami tytuły, wybacz że bez linków, ale tak łatwiej i szybciej, a widzę że dobrze się orientujesz w tytułach które znasz ;)
Najpierw trochę klasyki z ery VHS.

- Księżyc 44
- Pamięć absolutna ze Schwarzeneggerem (+ nowy remake)
- Krew bohaterów (Salut dla Jaggersów) z R.Hauerem
- Cherry model 2000
- Hardware (1990)
- Stalowy świt z P. Swayze
- Over the Top ze Stallone
- Oni żyją
- Ucieczka z Nowego Jorku + Ucieczka z Las Angeles z Russelem
- O pierwszym brzasku aka (obecnie) Śmierć przychodzi o świcie
- Widmo ( The Wraith )
- Gunhed aka Ganheddo
- Ździczały świat aka (obecnie) Świat oszalał
- Noc komety
- Klasa 1999 (tylko cz. 1, bo 2 to kicha)
- Jeszcze raz Pearl Harbor aka (obecnie) Ostateczne odliczanie
- Kosmiczne łowy z Straussem
- RoboCop 1,2
- Gwiezdne Wrota
- W mgnieniu oka z Hauerem
- Obroża z Hauerem
- Mroczne Miasto
- Tylko jeden z J.Li
- Kolonia karna
- TC 2000
- W pułapce czasu (japoński-podróż w czasie-czołgi vs samurajowie)
- Strażnik czasu z Van Damme
- Nemesis (1992)
- Amerykański cyborg
- Maszyna śmierci (1994)
- Wing Commander
- Supernowa
- Tank Girl
- Ukryty 1,2
- Śmiertelny rejs
- Wirus (1999)
- Dziwne dni
- Lot nawigatora aka Ucieczka nawigatora
- Sędzia Dreed ze Stallone
- Pojutrze
- Ciemna strona księżyca
- Zardoz
- Wehikuł czasu (+remake)
- Returner Amazonka czasu
- Żołnierze kosmosu
- Głębia
- Szczelina
- Deep StarSix
- Coś (+remake)
- Planeta małp
- Gwiezdne Wrota
- Resident Evil
- Scanners
- EXisTaNz
- Cela z J. Lo
- Goście z galaktyki Arkana
- Bez baterii nie działa
- Robot Jox 1,2
- Wojny robotów
- Zardoz
- Zapłata
- Kosiarz umysłów
- TRON + cz. 2 TRON Odrodzenie
- Duchy Marsa
- Czerwona Planeta
- Misja na Marsa
- Zagubieni w kosmosie (1997)
- W stronę słońca
- Ostatni brzeg
- Barbarella
- Zielona pożywką
- Ucieczka Logana
- Flash Gordon
- Władcy marionetek
- Więzień hologramy
- Władca Zwierząt 2 : Portal czasu
- Cloverfield : Project Monster
- Cena przetrwania
- Mutronica + cz. 2 Guyver bohater ciemności
- Kula

Na razie tyle "z pamięci" ;)

Montago

Wow, dużo tego, dzięki ;D
Niektóre już oglądałam, ale bardzo wielu tytułów nie kojarzę. Wymieniłeś też 2 z mojego pierwszego posta ;) Czy na pewno wszystkie te filmy kończą się happy endem? Nie chcę takich, które kończą się źle lub mają otwarte zakończenie i niewyjaśnione wątki.

Z tych które widziałam, to:
- Pamięć absolutna ze Schwarzeneggerem (+ nowy remake) - obie mi się podobały, ale w nowej wersji niezbyt spodobało mi się zakończenie, ponieważ było niejasne i z tego co wymóżdżyłam, chyba jednak niezbyt pozytywne
- Ucieczka z Nowego Jorku + Ucieczka z Las Angeles z Russelem - kiedyś mi się podobały, ale niedawno próbowałam sobie odświeżyć ten pierwszy i poległam. Wg mnie film mocno się zestarzał :(
- RoboCop 1,2 - widziałam przynajmniej jedynkę, ale tak dawno, że nie potrafię nic sensownego powiedzieć. Wtedy, kiedy oglądałam, to mi się podobał, ale mógł się już zestarzeć
- Gwiezdne Wrota - jest w pierwszym poście, jeden z moich ulubionych
- Mroczne Miasto - spoko, ale mnie jakoś nie urzekło i nie rozumiem porównań do Matrixa
- Tylko jeden z J.Li - nie widziałam, ale nie lubię J.Lee
- Strażnik czasu z Van Damme - stare dzieje, kiedyś były to fajne filmy (wg mnie najlepszy Uniwersalny żołnierz), ale już się zestarzały, no i jednak z Van Damme kiepski aktor, chociaż przynajmniej jest na czym oko zawiesić, czego nie można powiedzieć np. o jego "kumplu" D. Lundgrenie ;D.
- Ukryty 1,2 - jedynka była super, o dwójce nie wiedziałam że istnieje, więc muszę zobaczyć :)
- Wehikuł czasu (+remake) - widziałam chyba obydwa (jedynkę na pewno) i sama nie wiem, niby ciekawe, ale jakoś mnie nie porwały
- Głębia - widziałam, ale już nic nie pamiętam, nawet nie wiem czy mi się podobało, ale chyba był OK
- Coś (+remake) - oglądałam tylko jedynkę wieki temu, film świetny ale tak mnie przeraził, że już nigdy do niego nie wróciłam. Teraz pewnie już by mnie nie przerażał i może faktycznie powinnam sobie zrobić powtórkę ;)
- Planeta małp - jakoś nie lubię małp, są takie brzydkie... :P
- Resident Evil - pisałam o nim w pierwszym poście, 1-3 były fajne, a później zrobiło się z tego jakieś pokręcone nie wiadomo co
- EXisTaNz - widziałam, dziwny ale niezły
- Cloverfield : Project Monster - niby ciekawy, ale bezsensowne zakończenie, a ja lubię jak wszystko się wyjaśnia i kończy z sensem

i_Xa

Co do zakończeń, to szczerze zapomniałem o tym aspekcie pytania :/
Tytuły mogły się powtórzyć, bo tyle ich, że Twoje też mi się pojawiły...
Szukałem w pamięci pozycji ciekawych, i nie myślałem ani o happy endzie, ani o jednoznacznym zakończeniu.
Może gdy któryś film zainteresuje Cię z opisu, to podaj tytuł, a ja spróbuję przypomnieć sobie jak to z końcem było ;)

Tyczy się to też mojego 2 posta z dalszą listą ;)

Montago

Jakoś przegapiłam ten komentarz. OK, tak zrobię, dzięki :)

i_Xa

Teraz wspomogłem się moją listą ocenionych filmów...

- Ukryty wymiar
- Pandorum
- Impostor : Test na człowieczeństwo
- Gattaca
- Kod nieśmiertelności
- Ksiądz (2014)
- Elizjum
- Najczarniejsza godzina
- Nie otwieraj oczu
- Wyspa
- Księga ocalenia
- Droga
- Hell (2011)
- Diuna
- Przeznaczenie (2011)
- Rakka
- Automata
- Maszyna ( 2013)
- Istota (2009)
- Super Hybrid
- Wyścig z czasem
- Klucz do wieczności
- Sygnał (2014)
- Galaktyczny wojownik
- Przeżyć (2024)
- Moj ukochany wróg
- Ludzkie dzieci
- Forteca (1992)
- Trzynaste piętro
- Ghost machine (2009)
- Elektroniczna zjawa (1992)
- W grze 1,2 (2009)
- A. I. Sztuczna inteligencja
- Czerwona frakcja (2011)
- Ładunek / Cargo (2009)
- Serenity
- W stronę Słońca
- Raport z Europy
- Saturn 3
- Nosiciel ( 2001)
- Jądro jądro
- Autostradą przez Galaktykę
- Iron Sky 1,2
- Skyline 1,2
- Guardians : Misja superbohaterów
- Jesteśmy z przyszłości 1,2
- Kowboje i obcy
- Solaris
- Kraina jutra
- Halo 4 : Naprzód do świtu (2012)
- Dłużnik (1991)
- Xtro 2
- Dante 01
- Outlander
- Galaxis aka Terminal Force
- Kontakt
- Vice : Korporacja zbrodni
- Surogaci
- Gamer
- Jonh Carter
- 12:01
- Strefa śmierci (2004)
- Gra Endera
- Battleship
- Amerykańskie okręty wojenne
- Kolonia (2013)
- Zakazana planeta
- Diuna
- V jak Vendetta
- Na skraju jutra
- Niepamięć
- Bliskie spotkanie trzeciego stopnia
- Gry wojenne
- Mroczny Anioł (Anioł śmierci)
- Kokon 1,2
- Equilibrium
- Blob zabójca aka (obecnie) Plazma
- Chappie
- Fahrenheit 451
- Babylon 5
- Pożeracze ciał
- Inwazja
- Inwazja łowców ciał
- Ucieczka przez czas
- Freejack
- Millennium (1989)
- Władcy wszechświata (He-Man)

Montago

Hmm, ale to nie miały być jakiekolwiek filmy fantasy/s-f, a widzę że wymieniasz tytuły, które wcale nie mają happy endu, a niektóre pewnie też nie mają nic wspólnego z tymi, które wymieniłam w pierwszym poście i z tym co lubię :(

- Ukryty wymiar - zdaje się, że widziałam kiedyś i niezbyt mi się podobał, ale nie mam pewności
- Impostor : Test na człowieczeństwo - widziałam, dobry film, ale przykre zakończenie :(
- Gattaca - bardzo dobry film, ale widziałam całkiem niedawno. W każdym razie polecam :)
- Kod nieśmiertelności - bardzo ciekawy, ale creepy (z gościa została chyba tylko głowa i kawałek tułowia, ale podtrzymywali go przy życiu) i smutne zakończenie :(
- Ksiądz (2014) - jeśli mowa o tym z 2011, to bardzo słaby film z jakimś wyliniałym dziadem w roli głównej, nie polecam. Z 2014 nie znalazłam filmu o tym tytule :/
- Diuna - przestarzałe i ogólnie okropieństwo, zupełnie nie w moim guście
- Istota (2009) - podobał mi się, ale zakończenie nie jest miłe
- Moj ukochany wróg - znałam go pt. "Mój własny wróg". Dobry film, niby już stary ale daje radę
- A. I. Sztuczna inteligencja - dobry ale smutny
- Serenity - taki przeciętniak, raczej nie mam ochoty oglądać po raz drugi
- W stronę Słońca - jeśli mowa o tym z 2007, to mi się w ogóle nie podobał i jeszcze ten główny aktor strasznie szpetny był. Może to dlatego, że miał zginąć? W każdym razie ten film też nie kończy się dobrze
- Kraina jutra - to raczej kino familijne, nie przypadło mi do gustu, ale nawet nie pamiętam dlaczego. W ogóle nic z tego filmu nie pamiętam, chyba nie był godny, żeby sobie zaśmiecać nim pamięć ;)
- Outlander - bardzo mi się podobał, ale nie mogłam przeżyć, że ten jeden gostek zginął, a był taki ładny... :(
- Jonh Carter - znów kino familijne, chociaż miał swój klimat. Taki lekki i przyjemny filmik
- Na skraju jutra - całkiem dobre kino rozrywkowe
- Mroczny Anioł (Anioł śmierci) - świetny film, trochę w stylu Ukrytego
- Equilibrium - widziałam, ale słabo pamiętam, raczej mnie nie urzekł

i_Xa

Kill Bille

thccc

Nieee, to film zupełnie nie w moim guście

i_Xa

heh, odnioslem sie do tego: "Zależy mi na wartkiej akcji, widowiskowych walkach, dobrych efektach specjalnych i charyzmatycznym bohaterze"

Jak o wampirach to może:
https://www.filmweb.pl/Van.Helsing

thccc

Nie powiedziałabym, że w Kill Bill był charyzmatyczny bohater/bohaterka. Dla mnie ten film to parodia, a parodii akurat nie trawię. Kojarzył mi się z kinem azjatyckim i "latającymi Chińczykami". Poza tym nawet jak film spełnia te kryteria, to i tak nie zawsze mi się podoba i właśnie dlatego podałam tę listę, aby jakoś przybliżyć mój gust ;)
Van Helsing już widziałam, taki sobie był. Trochę jednak słabe efekty i lekko kiczowaty, ale na raz można obejrzeć. Raczej jest to film dla młodszej widowni, w sensie 13-16-latków

i_Xa

Raport mniejszości

dorotagniedziejko1998

No ten już widziałam, ale dzięki :)

i_Xa

https://www.filmweb.pl/Aeon.Flux?ref=ls_d_0_aeon
https://www.filmweb.pl/film/Zab%C3%B3jcza+perfekcja-1995-11471
https://www.filmweb.pl/film/Repo+Men+-+Windykatorzy-2010-452824?ref=ls_d_3_rep
https://www.filmweb.pl/film/Lockout-2012-559816
https://www.filmweb.pl/Immortal.Kobieta.Pulapka

hella_266

Dziękuję za propozycje :)
Aeon Flux - widziałam. Taki sobie przeciętniak, raczej nie mam ochoty oglądać po raz drugi. BTW, nie wiem czemu, ale zawsze mi się ten film myli z Ultraviolet...
Zabójcza perfekcja - nie znam, ale może być ciekawy :)
Repo Men - kiedyś interesowałam się tym filmem, bo chciałam go obejrzeć, ale się okazało, że zakończenie jest niejasne, raczej nie jest pozytywne ani całkiem zamknięte, a takiego czegoś w filmach bardzo nie lubię :(
Lockout - widziałam. Spoko filmik, doopy nie urywa, ale całkiem przyjemna rozrywka na raz ;)
Immortal: Kobieta pułapka - oglądałam, ale bardzo dawno temu. Jedyne co pamiętam, to że był strasznie pokręcony, smętny, dziwny i niewiele z niego rozumiałam. Raczej niezbyt mi się podobał, wydaje mi się, że to był taki trochę przerost formy nad treścią, ale nie wiem czy dobrze zapamiętałam... Nie przepadam w każdym razie za przesadną symboliką i takimi "artystycznymi" dziwactwami :(

i_Xa

Obejrzałam sobie jeszcze dla przypomnienia trailer tego Immortal i już wiem, co mi jeszcze tam nie pasowało. Film ten bardzo przypominał anime i niektóre postaci były animowane, a ja nie znoszę anime i ogólnie nie przepadam za animkami. Wyjątkiem był Avatar, ale tam to było naprawdę perfekcyjnie zrobione i jakoś tak wyjątkowo realistycznie wyglądało. Zdarzały się sceny, gdzie było widać sztuczność, ale na szczęście nie było ich wiele ani nie były długie czy istotne, więc mogłam przymknąć oko. W Immortal strasznie odpychające są te animki

i_Xa

Cześć :) polecam Ci Upgrade z 2018.

Andurion

Widziałam, ale nie podobało mi się zakończenie :(

i_Xa

Fakt, happy end'u nie było :)

Pandorum z 2009 jest również ciekawą pozycją - polecam Ci na ten sobotni wieczór :)

Andurion

Dzięki, tego akurat nie oglądałam. A kończy się dobrze?

i_Xa

Będziesz zadowolona, obiecuję :) życzę Ci udanego seansu. Jeśli Ci się spodoba to mam jeszcze wiele ciekawych pozycji do polecenia ;)

Andurion

OK :)

i_Xa

Chyba Ci się nie spodobał... :(

Andurion

Sorki, nie miałam jednak jeszcze czasu obejrzeć. Jak obejrzę, to na pewno dam znać ;)

i_Xa

Pozwoliłem sobie Ciebie zaprosić :) Jeśli Ci się nie spodoba "Pandorum", to postaram się to naprawić :)

Andurion

OK, wreszcie obejrzałam to Pandorum i szczerze mówiąc mam problem z oceną, co rzadko się zdarza. Trochę zepsułam sobie seans tym, że byłam już nieco zmęczona i śpiąca, kiedy go oglądałam. No i też trochę sobie zaspoilerowałam czytaniem komentarzy o filmie, więc mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać. W każdym razie obejrzałam do końca z zaciekawieniem, co już jest dużym plusem, bo wiele filmów wyłączyłam po 10-15 minutach, a z innymi było tak, że jakoś tam obejrzałam do końca, ale bardzo się męczyłam i musiałam robić przerwy z nudów. Tutaj się nie nudziłam, ale też jakoś bardzo mnie ten film nie wciągnął ani nie dostarczył większych emocji. Cała historia była troszeczkę mało przekonująca, ale w sumie można na to przymknąć oko. Najsłabszym elementem był chyba brak jakiejś charyzmatycznej postaci, której mogłabym kibicować. Nikogo tam jakoś specjalnie nie polubiłam i trudno mi było przejmować się losem bohaterów. Przeszkadzała mi też pewna chaotyczność i mętność tej historii. Niby ostatecznie dostaliśmy wyjaśnienie, ale było podawane stopniowo i fragmentarycznie, czasami wspomnienia bohaterów okazywały się błędne, a część historii została opowiedziana przez jakiegoś stukniętego kanibala, który zrobił z tego dziwną bajeczkę. Przez to wszystko się jakoś tak rozmywało i mieszało. Nie lubię też za bardzo motywu halucynacji, zwłaszcza gdy przez pewien czas nie wiemy, że to halucynacje. Aktorstwo średnie, ale efekty specjalne i mutanci były wg mnie dobrze zrobione. Statek wyglądał naprawdę ciekawie, no i jest happy end, więc ogólnie film był spoko, jednak drugi raz już bym nie miała ochoty go oglądać. Podsumowując, taki mocny średniak :)
Dzięki za zaproszenie :) Widzę, że obejrzałeś naprawdę ogromną ilość filmów, ale sądząc po ocenach, to ja jednak jestem bardziej krytyczna i wybredna, chociaż wiele oceniliśmy dość zgodnie ;)

i_Xa


Fantastyka z romansem i happy endem...

https://www.filmweb.pl/film/%C3%93rbita+9-2017-764105
https://www.filmweb.pl/film/Wiek+Adaline-2015-592843
https://www.filmweb.pl/film/In+Your+Eyes-2014-649564
https://www.filmweb.pl/film/Zakl%C4%99ci+w+czasie-2009-209977


Może trochę... https://www.filmweb.pl/film/Nie+otwieraj+oczu-2018-726369

Montago

Wiek Adaline - widziałam, można obejrzeć, ale nic specjalnego jak dla mnie
Generalnie filmów stricte o miłości, z jakimś tam wzdychaniem itp. to nie lubię :P Lubię gdy jest dynamiczna akcja, walki, strzelanki, jakieś widowiskowe efekty specjalne ;)
W każdym razie poczytam sobie o pozostałych, dzięki :)

i_Xa

Mroczna wieża / The Dark Tower (2017)

jaca111_2

wszystkiego po troche

jaca111_2

Dziękuję, już widziałam. Może nie był to jakiś hit, ale całkiem przyzwoita rozrywka. Mi tam się w każdym razie nawet podobał, aczkolwiek nie aż tak bardzo, aby kiedyś jeszcze do tego filmu wrócić

i_Xa

Hej no nie byl hit ale tez mi sie spodobal,juz widzialas to za wiele nie pomoglem,dla mnie dobry film to taki ,gdzie po ogadnieciu filmu jeszcze jestem jak bym dalej ogladal,pozdrawiam mocno,polec jakis dobry film,sf,fantazy,dramat

jaca111_2

Napisałam już w postach powyżej, które filmy mi się podobały, a które niezbyt. Poza wymienionymi w pierwszym poście odniosłam się także do propozycji, które miałam okazję już oglądać, więc możesz sobie z tego coś wybrać, ale nie wiem, czy mamy podobny gust. Ja napisałam, jakie kryteria powinien spełniać film, aby mi się podobał, a nie wiem, jakie są Twoje. Z fantasy, poza wymienionymi, jeszcze bardzo podobał mi się Hobbit, LOTR, HP - ale te na pewno już widziałeś. Jeśli nie musi być przyjemny i rozrywkowy, to wg mnie bardzo ciekawą pozycją jest "Kraina traw" - trochę psychodeliczny dramat fantasy

i_Xa

Ok dzieki:-)

jaca111_2

"polec jakis dobry film,sf,fantazy,dramat"
"Źródło", ale to nie dla autorki bo jest troche pokrecony.

thccc

Hi polec jakies filmy na wieczor

jaca111_2

No polecilem ci Źródło, z 2006.
Jak Scfi to jeszcze Blade Runner 2049
Jak fantasy to Warcraft mi sie nawet podobal.
a reszte wymienil wyżej Montago.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones