Za dzieciaka miałem taki film animowany (2d) na DVD gdzie główni bohaterowie to zwierzęta (o wyglądzie coś ala animaniacy). Fabuła opowiadała o tym że był jakiś tam porywacz co ukradł wszystkim zwierzaczkom chyba zabawki i one sie starają odzyskać swoje skarby i to tyle jedyne co z tego pamiętam to to że jeden z głównych bohaterów przebrał sie za zabawkę świnki i szedł tak do budy czy coś.. chyba żeby odzyskać zabawki.. i to, że na końcu bajki główni bohaterowie zakładają kapele i śpiewają na koncercie, nooo czyli prawdopodobnie baja jest z lat 90 (bo wtedy często główni bohaterowie bajek takie coś odwalali).

Alan_46

Coś w ten deseń? Nie pamiętam dokładnie tej bajki:
https://www.filmweb.pl/film/Powrót+króla+Rock+and+"Rulla"-1991-139303/descs

underground73

heh ciekawe.. ale to nie to, w bajce o której mówię głównym motywem było znalezienie zabawek, a piosenka była taka z dvpy po prostu na końcu "okazało" sie mają kapele i śpiewają i podczas śpiewania pojawił sie już napisu końcowe, tak to nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek wcześniej śpiewali czy coś. I jeśli chodzi o wygląd głównych bohaterów to nie wyglądali jak prawdziwe zwierzęta tylko bardziej coś jak felix the cat (tylko że byli pokolorowani a nie czarno biali*).

Alan_46

A może to będzie kreskówka na podstawie gry pt "Sonic: Świąteczna Przygoda" i zmiksowało się z inną bajką? Niestety też nie pamiętam dokładnie, ale jest tam też motyw porywacza i ratowania Świąt, więc trochę zbliżone tematycznie. Ewentualnie jakiś inny film z Sonic może.

Tu masz listę odcinków:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_the_Hedgehog_(TV_series)#Episodes

underground73

Heh chciałbym ale w dzieciństwie nigdy nie posiadałem kreskówek o sonicu, mario itp. i ogóle w tv nigdy nie natknąłem się na żaden odcinek czy coś o sonicu (to chyba już jakiś wyczyn, tak mi się wydaje..). Ale kojarzę ten cały świąteczny film głównie z odcinku z przed może 2 lat od youtubera co se zrobił maraton z sonica itd. i nawet podobny do tego co szukam swoja dragą dodam że, ta baja miała chyba całą fioletową okładkę a na niej (albo na płycie) był jeden z wcześniej wspomnianych głównych bohaterów przebrany za tą świnkę szukałem tego na allegro i google grafika czy nie ma z pośród zestawów płyt DVD tego, ale nigdzie nie było, wiec to bajka jest w chu zapomniana, może nawet była bardzo tragiczne zrobiona i dlatego ni widu ni słychu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones