Zakładam taki temat dla tych, którzy dodają i wzoruję się trochę na wątku, w którym informuje się o materiałach do dodania, założonym przez patkot28:
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Co+dodawa%C4%87+poprawia%C4%87+Vol .+5,2791740

Licznik kontrybucji w wielu kategoriach stoi w miejscu i nie wiadomo z jakiej daty kontry są aktualnie sprawdzane. Licznik powinien pomagać dodającym np. przy sprawdzeniu jeszcze raz kontrybucji z aktualnym stanem z linków itp., co też pomaga weryfikatorom, którzy nie muszą tłumaczyć użytkownikom odrzutów itp. Dzięki temu baza będzie rosła szybciej.

Aktualnie licznik jest zepsuty w kategoriach (możliwe, że są też inne):
- plakat
- recenzja filmu
- obsada filmu

Nie ma go w ogóle w kategoriach:
- obsada programu telewizyjnego
- recenzja programu telewizyjnego
- studia

W tym wątku chciałbym, żeby chętni kontrybutorzy (bądź weryfikatorzy) dodawali info o aktualnym stanie zepsutych bądź nieistniejących - w poniższym spisie - datach weryfikacji:
http://www.filmweb.pl/contrib/status
Ważne, żeby były to daty chronologiczne, a nie wynikające z:
- masowego sprawdzenia różnych kontr przy jednym tytule;
- poprawki podesłanej do weryfikatora i sprawdzonej poza kolejnością;
- autoweryfikacji;
- recenzji i ich poprawek dodawanych przez Zaufanych Recenzentów.

Uprzejmie proszę trolle, spamerów innego portalu filmowego, przeciwników filmwebu itp. o nie dodawanie innych komentarzy. W razie braku powodzenia tematu sam go będę podbijał aktualnymi danymi z moich kontrybucji :P

Na początek:

STUDIA 19.05.2018
PLAKATY 14.02.2018

Dear_Prudence

POWIĄZANE (na wczoraj):

Data dodania: 25 listopad 2017
Data weryfikacji: 12 maja 2019

Dear_Prudence

W spisie kontrybucji jest dobra data- 5 grudnia 2017 roku. :-)

julCia69

Dzięki za poprawkę :D

Dear_Prudence

Nie ma sprawy. :-)

Dear_Prudence

A wie ktoś może, co zrobić z wadliwą domyślną wyszukiwarką powiązanych? Człowiek chce dodać powiązany film, a tu figa - wyszukiwarka go raptem nie znajduje, choć wpisany jest dokładny tytuł istniejący na Filmwebie.

dorotagniedziejko1998

Tego nie wiem. Wiem natomiast, że dodaję jakieś powiązanie i widzę czarno na białym, że tytuł A nie ma nic powiązanego i nic w oczekujących, tytuł B to samo. Dodaję więc takie powiązanie, sprawdzam - jest ok, można dodać. Zapominam o tym (bo trwa to kilka miesięcy co najmniej), a potem mam już któryś raz odrzuconą weryfikację, że to powiązanie już istnieje w bazie. Już się boję cokolwiek dodawać z powiązanych^^

Dear_Prudence

Widocznie ktoś dodał powiązane od drugiej strony, a użytkownik miał bota i... jej kontrybucje zostały zaakceptowane, a Twoje niestety musiały zostać odrzucone.

dorotagniedziejko1998

To jest błąd systemu, nie wyświetla wszystkich powiązanych po prostu. Nie ma dodatkowej strony, czy suwaka w tej kontrybucji (a szkoda). Po prostu w powiązanych wyskakują "najbardziej trafne" tytuły (nawet jeśli są już powiązane).
Jakimś sposobem jest dodawanie alternatywnego tytułu do produkcji, z którą chcemy powiązać i wtedy próbować dodać powiązane, ale też nie zawsze to działa. Niestety.

julCia69

Swoją drogą, zauważyłam ostatnio, że jeśli w wyszukiwarce powiązanych po tytule dopisze się "game", to na liście wyników będą same gry, a po dopisaniu "film" lub "movie" wyskoczą same filmy.

Dear_Prudence

Plakaty:
Data dodania: 30 Kwiecień 2019
data weryfikacji: 15 Maj 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 3 Maj 2019
data weryfikacji: 18 Maj 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 5 Maj 2019
data weryfikacji: 19 Maj 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 7 Maj 2019
data weryfikacji: 21 Maj 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 10 Maj 2019
data weryfikacji: 22 Maj 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 15 Maj 2019
data weryfikacji: 29 Maj 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 17 Maj 2019
data weryfikacji: 30 Maj 2019

Dear_Prudence

A jak wygląda teraz sytuacja z obsadami? Czy kolejka przeszła już na styczeń?

_Summer_

29 grudnia 2018. :)

_Summer_

Obsady:

data stworzenia: 01 Styczeń 2019
data weryfikacji: 21 Maj 2019

Dear_Prudence

STUDIA (z moich kontr na wczoraj):

Data dodania: 12 maj 2019
Data weryfikacji: 22 maj 2019

Dear_Prudence

Ja tylko chciałem napisać, że przepraszam wszystkich, którym nie wierzyłem jak krytykowali weryfikatorów. Mea culpa, nie sądziłem, że te wszystkie kpiny się z nich mają mocną podstawę.

cold-dog, jeżeli dla Ciebie ten film to jest reportaż, bo dlatego odrzuciłeś/odrzuciłaś kontrybucję, to zwyczajnie nie ma sensu, żeby pomagać wam w prowadzeniu tego portalu. Po prostu wstyd, widziałem ten film i ręczę, że to dokument, na imdb stoi jak byk, że to dokument, a ktoś wbrew faktom, według własnego widzimisie twierdzi, że to reportaż. Weź sobie słowo "reportaż" sprawdź w słowniku.

https://www.imdb.com/title/tt5373210/

Wstyd!

ivaxxavi

A tak w ogóle to jest szansa, żeby osoba cold_dog się odezwała i wytłumaczyła, dlaczego film dokumentalny o historii Szatana w kulturze jest dla niej reportażem ??

ivaxxavi

Kiedyś widzialam odrzuconą kontrę z gatunkiem, że weryfikatorka nie zgadza się, że to animacja. Źródło mówiło, że to animacja, nawet ogladając to widzialbys sam, że to była animacja więc nie rozumiem dlaczego weryfikatorka nie zgodzila się, że to nie animacja. :)

mania19

Daj spokój! Szkoda nerwów na tych ludzi. Jeżeli nikt nawet nie będzie miał cywilnej odwagi, żeby się przyznać do błędu i wyjaśnić to niech spadają na drzewo.

ivaxxavi

Wyślij wiadomość prywatną do weryfikatora z tym pytaniem zamiast robić to publicznie, bo przecież nikt nie ma obowiązku Ci odpowiedzieć na forum, ani nawet go czytać. Jeśli uważasz, że to dokument, to wyślij temu weryfikatorowi poprawkę z jeszcze raz dodanym "dokumentem" i uzasadnieniem albo mu nie wysyłaj tylko zostaw do kolejki, to kto inny to sprawdzi i sam zadecyduje.

Dear_Prudence

Nie mam tej osoby w znajomych, żeby móc wysyłać prywatne wiadomości. Poza tym co ja mam więcej udowadniać? Jeżeli ktoś pełni rolę weryfikatora i nie zna różnicy pomiędzy reportażem a filmem dokumentalnym, ignoruje to co jest napisane na stronie imdb, to warto żeby inni użytkownicy się o tym dowidzieli i dwa razy się zastanowili czy chcą się bawić w kontrybucję, bo poświęcą swój wolny czas, a ktoś niedouczony ich tylko zdenerwuje.

ivaxxavi

Witam,

Szanowny Panie, teraz się cold_dog nie odezwie, ponieważ w oczach Szanownego Pana został kobietą. Przecież to ujma na męskim honorze i dumie.
Zgodnie z zasadami dodawania osoby sprawdzające muszą zbadać, czy jest tak, jak faktycznie podaje osoba dodająca. imdb dość często się myli, nie wolno bezkrytycznie do niego podchodzić (braki w znakach diakrytycznych, łączenie dramatu z familijnym, czy horroru z thrillerem jest zakazane w dodawaniu materiałów na filmwebie). Osoby sprawdzające mają - o zgrozo - prawo odrzucić, prosząc o dodatkowe potwierdzenia, źródła. Cytując Wizarrda "jeśli coś wydaje Ci się podejrzane, masz prawo odrzucić". W przypadku braku pewności, czy materiał nadaje się do bazy, możemy prosić o dodatkowe źródło, ponieważ co do zasady to osoba dodająca ma udowodnić swoją rację osobom sprawdzającym, a nie na odwrót.

Łączę wyrazy szacunku.

julCia69

Nie znam płci cold_doga, więc pisałem o nim "osoba".

Logika. "Reportaż to gatunek dziennikarstwa, polegający na przedstawianiu wydarzeń, których autor był świadkiem lub też które rekonstruuje dzięki rozmowom ze świadkami, lekturze prasy i dokumentów."

To jest film o średniowiecznej sztuce i kulturze, wystarczą podstawy angielskiego, żeby to wyczytać z opisu na imdb. Takie coś nie może być reportażem! Dlatego napiszę niekulturalnie: wypchajcie się, ale ja nie będę szukał dodatkowych źródeł potwierdzenia, tylko dlatego, że ktoś nie ogarnia czym jest reportaż i nie zna angielskiego.

Życzę miłego dnia.

Dear_Prudence

Plakaty:
Data dodania: 22 Maj 2019
data weryfikacji: 5 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 29 Maj 2019
data weryfikacji: 16 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 2 Czerwiec 2019
data weryfikacji: 17 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 4 Czerwiec 2019
data weryfikacji: 20 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 7 Czerwiec 2019
data weryfikacji: 21 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 10 Czerwiec 2019
data weryfikacji: 23 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 15 Czerwiec 2019
data weryfikacji: 26 Czerwiec 2019

Dwukwiat

Plakaty:
Data dodania: 18 Czerwiec 2019
data weryfikacji: 28 Czerwiec 2019

Dear_Prudence

STUDIA:

Data dodania: 25 maj 2019
Data weryfikacji: 06 czerwiec 2019

Dear_Prudence

A wiecie może z jakiej daty weryfikują teraz obsady? chyba znów jest zastój... :/

_Summer_

Nie wiem, niestety. Między ostatnią podaną datą a moją pierwszą chronologicznie oczekującą obsadą jest ponad miesiąc odstępu (luty), ale podam jak tylko mi zejdzie :)

_Summer_

Obsady:

data stworzenia: 13 Styczeń 2019
data weryfikacji: 09 Czerwiec 2019

lampard22

jest jakiś postęp w obsadach od tej daty?

_Summer_

OBSADY:

data stworzenia: 17 Styczeń 2019
data weryfikacji: 20 Czerwiec 2019

julCia69

Jest jakiś postęp w obsadach??

Dear_Prudence

DANE OSÓB
data stworzenia: 15 Styczeń 2017
data weryfikacji: 10 Czerwiec 2019

Dear_Prudence

NOWE TYTUŁY

Data stworzenia: 3 Marzec 2019
Data weryfikacji: 12 Czerwiec 2019

dead_fw

Przecież nowe tytuły są w porządku: https://www.filmweb.pl/contrib/status ?
Nowy tytuł do serialu: 4 marca 2019 roku, ale do filmu 28 stycznia 2019 roku.

julCia69

Ale ja nie twierdzę, że kontrybucje są "nie w porządku :)
Wychodzi na to, że dodałem później.

dead_fw

Bardziej chodzi o to, że nie jest to zgodne z założeniem Autora wątku. Autor wątku zaznaczył, iż - cytuję:
"Ważne, żeby były to daty chronologiczne, a nie wynikające z:
- masowego sprawdzenia różnych kontr przy jednym tytule;
- poprawki podesłanej do weryfikatora i sprawdzonej poza kolejnością;
- autoweryfikacji;
- recenzji i ich poprawek dodawanych przez Zaufanych Recenzentów."

Łączę wyrazy szacunku.

julCia69

No tak, ale przecież jest kolejka a mi się nie spieszy.

Ja również.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones