Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

ZSGifMan

Przepraszam, ale Pan ma wyjątkowo inwazyjny awatar i jakoś tego Pan nie uważa za uchybienie. Osoby chorujące na epilepsję nie mogą patrzeć na migające obrazy i prawo zabrania umieszczania takowych bez ostrzeżenia. Nie wiem, czy zdaje sobie Pan sprawę. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Proszę o podstawę prawną (dotyczącą osób prywatnych w przestrzeni życia publicznego, nie firm!), bo tak to tylko puste gadanie osoby nie mającej nic lepszego w życiu do roboty niż czepianie się...

https://kwejk.pl/obrazek/1856083/ostrzezenie-przed-epilepsja.html

ZSGifMan

A cóż to ma za znaczenie, czy prawo łamie osoba prywatna czy firma? Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Czyli nie ma!

Stachu7

wykop koszalin123 - to sobie googluj i poczytaj, to się wszystkiego dowiesz.

ZSGifMan

dziękuję bardzo :)

Stachu7

Ależ proszę ;)

użytkownik usunięty
filmweb

Dzięki. Nie miałem zainstalowanego adblocka, bo na portal wchodzę już wyłączenie po to żeby sobie archiwizować oceny i opinie i w żadnych newsów ani tym bardziej recenzji redakcji nie czytam, a to gówno i tak mi się wyświetlało ucinając kawał strony, więc włączyłem blokowanie reklam specjalnie dla filmwebu :)

Politykę portalu pod obecnym zarządem można skomentować tylko cytatem z klasyka: "bezczelne są te khurwy i zuchwałe". Taka Nasza Klasa też myślała kiedyś, że jest niezatapialna i może doić użytkowników jak chce. Powodzenia z takim podejściem do w dobie mediów społecznościowych.

użytkownik usunięty
filmweb

Coś.. coś się zmieniło, coś się odpsuło. Znowu mogę normalnie korzystać z portalu bez nachalnych reklam. Dzięki adblockowi.

też tak mam, dziwne ale dobre, szkoda jedynie , że jak włącze skórke ze stylisha to dalej ten komunikat się pokazuje

filmweb

http://memy.pl/show/big/uploads/Post/171566/15091240635853.jpg Filmweb haha. Gdyby nie monopol na portale filmowe już dawno ludzie kopnęli by was w 4 litery.

filmweb

Drogi zespole Filmweb.pl
Dziś założyłem konto na IMDb.
Życzę powodzenia.

rover4fun

Brawo Ty! Ja jeszcze nie założyłem, ale podmieniłem sobie zakładkę na imdb, jeszcze ze 2 dni i tak się przyzwyczaję, że o filmwebie pewnie na dobre zapomnę :)

rover4fun

Już od dawna nosiłem się z zamiarem założenia konta na anglojęzycznym portalu, ale miarka się przebrała, kiedy ze dwa dni temu chciałem dodać kontrybucje, ale stronę internetową przesłonił mi wasz genialny baner i nie miałem sposobu, żeby go ominąć. Filmweb to nie jest jakaś święta jak Wikipedia strona internetowa i do wyjątków nie zamierzam nic dodawać. Zróbcie coś z tym, bo bardzo ogranicza to funkcjonalność Filmwebu. Wiele stron prosi o wyłączenie adbloka np. w bocznych banerach nie utrudniając nikomu tego, co robi. Ja sobie już poradziłem z tym problemem, kontrybucji nie dodałem, z Filmwebu nie rezygnuje, ale rozpoczynam migrację na IMDb.

rover4fun

Ale tam się z kolei poddali trollom i skasowali czata na zawsze...

filmweb

Ja się pytam:
co to za maniera, czy nowa moda, aby blokować możliwość oceny, czy chociażby odkliknięcia "widziałem", aż do czasu jak się jakiś ślimak tu wykokosi wreszcie z datą premiery???
Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł, aby zrobić coś takiego???
Film dodany - to ma być od razu do oceniania, a nie jakieś blokady!
Wystarczy, że na dodanie nowego filmu czeka się po kilka miesięcy, to jeszcze potem irytujecie ludzi czymś takim!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
filmweb

To był ostatni gwóźdź do trumny dla filmweb. Brawo!

filmweb

Nie wchodzić na Filmweb przez miesiąc, to sami przybiegną na kolanach prosząc żeby wrócić. Jest okazja, aby społeczność Filmwebu wykazała się solidarnością.

filmweb

1000 razy ludzie was prosili,żebyście dodali filtry w "chcę obejrzeć" i nawet nic nie raczyliście odpisać a teraz macie czelność o coś nas prosić ?

Znawca kina

dokładnie. sam zakładałem dwa tematy w tej intencji, nawet były obietnice, że to zrobią. Szczeniactwo, a nie poważny portal.

jos_fw

O jakie filtry chodzi, dobry Panie Josie? Pozdrawiam serdecznie.

filmweb

Świetnie wyświetla mi się reklama mimo adblocka.

Kate_Bennet

no, adblock cię przed wszystkim nie uchroni

Kontraband

No nie.

Kate_Bennet

Krzyżtopór mogliby odbudować, odnośnie twojego blogu o zamkach ;)

Kontraband

Byłem tam w Ujeździe, coś niesamowitego

chemas

mam taki album, w którym zrekonstruowano pierwotny wygląd tego zamku i autor przedstawił wizki z projektami odbudowy wnętrz, super by to było

Kontraband

na pewno

Kontraband

Masz rację.

filmweb

Sprawa jest poważna, ponieważ temat jakoś nie jest (mimo wypowiedzi) zablokowany ;P

filmweb

A mi się podoba strona filmwebu po tych zmianach reklamowych , mam teraz taką czyściutką stronę , wręcz sterylną.
Jest to co powinno być i nic więcej.
https://postimg.org/image/32svaitbh7/

użytkownik usunięty
6058145

Taki efekt zapewnia zwykła blokada reklam. O jakich zmianach mówisz?

filmweb

Problem tylko w tym, że wyłączam dla was adblocka tak jak prosicie włączam również te filtry dla filmwebu, a i tak dalej mam ten komunikat.. Więc reklamy są, a nadal nie mogę zobaczyć aktorów z filmu..

Arek_Blazkowski

Mam dokładnie ten sam problem.

digital8

NAPRAWCIE TO

filmweb

Nie kupie nic reklamowanego na filmwebie !
Wręcz przeciwnie, bede bojkotować te towary i pisać o nich tylko źle.

Nie wiem jakim cudem to się kręci, oni chcą nam agresywnie prać mózgi, wy chcecie mieć pieniądze a ja chcę mieć święty spokój.
Prosze pomyśleć o PŁATNYM koncie PREMIUM dla userów.
Jestem gotowa zapłacić serwisowi i korzystać z niego normalnie niż tolerować to gówno które teraz jest. Bo to gówno trudno nazwać strona internetową. Jak można tak niszczyć dobrą stronę ? WHY ? Pieniądze to nie wszystko, bez względu co na ten temat pitoli krótkowzroczny marketing z wawy.

Brumhilda

Skoro się Pani tak nie podoba, proszę opuścić Portal. Nie będzie Pani szkalowała FilmWebu i jego Ekipy. Pozdrawiam serdecznie.

filmweb

FW nie ma żadnego szacunku dla użytkowników.

nie dość że tą stronę praktycznie tworzą użytkownicy - dodają i opisują wszystkie filmy a administracja po roku łaskawie ruszy 4 litery i to zaakceptuje, to jeszcze teraz chcą wcisnąć ludziom na chama reklamy.

Do widzenia się z państwem!!

filmweb

Wyłączone, Panie Administratorze. Doceniam to, co Portal robi dla mnie i ogółu ludzi. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

podpisano : pracownik filmweb.pl

mercx

Zazdroszczę Panu etatu, jeśli to prawda. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

dziekuję.

mercx

To jest troll siejący na portalu FUD, a nie żaden pracownik.

Marac

Muszę się z Panem zgodzić.

filmweb

"Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, SPRAWNIE FUNKCJONUJĄCEGO i przyjaznego Użytkownikom portalu."

Tu pojawia się problem, gdyż użytkownicy słabszych łączy (ew słaby zasięg) nie są niemalże w stanie skorzystać z serwisu,
gdyż samo ładowanie strony znacząco się wydłuża, przez zawarte tu reklamy/filmiki itp.

ROZWIĄZANIE:

Dodajcie opcję odpłatnego korzystania z serwisu, w zamian za brak reklam. Chętnie skorzystam.

filmweb

Proszę wyłączyć Adblocka i nie narzekać.

GodFella

Nie wyłączę.

Kate_Bennet

https://www.youtube.com/watch?v=GpBFOJ3R0M4

Kontraband

Dzięki za przypomnienie tego zespołu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones