Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

GodFella

Sam sobie wyłącz. Przeginają do kwadratu.

GodFella

Ale uBlocka już nie? A to spoko.

GodFella

Słusznie. uBlock jest dużo lepszy. Wystarczy jedną regułkę dodać i po sprawie.

Marac

Przepraszam, cofam. Osoby, które płaczą, że reguła nie działa w AB+ robią coś źle. Gra i buczy. Nie trzeba się przesiadać na uB.

Marac

Nie rozumiem narzekania na coś co można wyłączyć bez używania adblocka itp wtyczek, skoro ma się wystarczającą liczbę punktów żeby to wyłączyć z ustawień. Ale pozdrawiam i życzę owocnych sukcesów, na froncie walki ze złym filmwebem.

Robert831231

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Informacja+dla+u%C5%BCytkownik%C3% B3w+AdBlocka,2942499?page=4#post_15456486
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Informacja+dla+u%C5%BCytkownik%C3% B3w+AdBlocka,2942499?page=4#post_15456592
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Informacja+dla+u%C5%BCytkownik%C3% B3w+AdBlocka,2942499?page=4#post_15456774

Marac

Yhy więc pozdrawiam i życzę owocnych sukcesów, na froncie walki ze złym filmwebem.

Robert831231

Nie złym tylko bezdennie głupim.

Marac

A więc ktoś kto chcę zarobić na swojej pracy jest bezdennie głupi. Ok pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Robert831231

Wszystko upraszczasz w tak beznadziejnie absurdalny sposób? Musisz mieć proste życie.

PS.
Jakbyś, zamiast wtrącić się w losowym miejscu, zapoznał się najpierw z wątkiem, w którym raczyłeś zacząć się udzielać, to znalazłbyś około 100 postów, gdzie ludzie dokładnie wyjaśniają, dlaczego postępowanie "Zepsołu Filmwebu" jest bezdennie głupie.

Marac

Za to Ty wszystko tak komplikujesz w swoim życiu. czyli po bułki do sklepu obok jeździsz autobusem. Jak mi ktoś daje możliwość wyłączenia czegoś, to wyłączam. A nie instaluje kilku wtyczek żeby mi się reklama nie pokazała. Ale tak jak mówiłem podziwiam walkę i życzę powodzenia.I żeby nie było nie mam zainstalowanego adblocka na żadnej stronie i w żadnej przeglądarce. EOT.

Robert831231

"nie mam zainstalowanego adblocka na żadnej stronie i w żadnej przeglądarce"

To w takim razie to Tobie należy życzyć powodzenia, bo może Ci być naprawdę potrzebne.

https://sekurak.pl/adgholas-potezna-kampania-malware-przez-przejete-sieci-reklam owe-jest-tez-polski-watek-interia-pl/

Marac

Yhy.

Marac

Pechowo ublock też przestał blokować.

Przydatnych usprawnień nie potrafia przez lata wprowadzić, ale uprzykrzanie życia użytkowników to kwestia godzn...

Dealric

Zauważyłem. To było do przewidzenia, że jak uda im się ogarnąć, to zmodyfikują swój skrypt. Trzeba tymczasowo wrócić do Escape'a, a za dzień czy dwa pojawi się nowa reguła. Strzelam, że to potrwa jakieś pół roku zanim im się znudzi.

Trzeba będzie jutro zajrzeć na Wykop po nową regułę.

Szkoda tylko, że poświęcają na to całe swoje niewygórowane zasoby intelektualne. W międzyczasie padło wyszukiwanie osób, ale kto by się tam tym przejmował. Trzeba walczyć z blokerami.

Dealric

"ZUY Filmłeb, ZUY". Stronka się ładuje cała, i od razu przychodzi równie "zuy" klon Freddiego K., który robi CIACH! I nie ma już pełnej obsady - zostaje wycięta, ciekawostki dostają obrażeń i giną, a forum zostaje zdekapitowane...

Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń, ślepo klikać w gwiazdki lub rejestrować się na alternatywach ze skandowaniem "nie ma użyszkodnika mocnego, na admina anty-blokerskiego!".

tohm

"Stronka się ładuje cała, i od razu przychodzi równie "zuy" klon Freddiego K., który robi CIACH!"

Dlatego zanim przyjdzie trzeba przerwać ładowanie strony (klawisz ESC lub krzyżyk) i po problemie.

Marac

Nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji, a tu proszę zaskoczenie!? Klawisz ucieczki lekiem na całe "reklamowe zuo". O dziwo działa! Wydawało mi się, że nie da się w łatwy sposób zatrzymać skryptu, który dba o "właściwą" zawartość okna przeglądarki.
Jak znam życie za kilka dni powstanie modyfikacja kolejności działań w skryptach "anty_anty_marketing.js" na naszym ulubionym wortalu. Pozostaje tylko żywić nadzieję, że producenci klawiatur nie ugną się pod naciskami lobby filmłebowego i nie zrezygnują z umieszczenia Najważniejszego Klawisza Współczesnego Antyblokersa ;)

tohm

"Wydawało mi się, że nie da się w łatwy sposób zatrzymać skryptu, który dba o "właściwą" zawartość okna przeglądarki."

Nigdy nie lekceważ głupoty filmłebowych programistów. Nie ma rzeczy, której nie potrafią spieprzyć.

W sprawie blokera skryptu trzeba śledzić Wykop. W ciągu 48 godzin na bank pojawi się modyfikacja reguły przewracającej możliwość korzystania z portalu.

Marac

Prawdę mówiąc nie wiem o co Wam chodzi, bo nic nie modyfikowałem od kilku dni, nic nie aktualizowałem od czasu wgrania aak-cont i aaklist (te kilka dni temu) i . . . u mnie nic się nie pojawia tzn. pojawia się,a le to co chcę widzieć, a nie jakieś gupoty.

???

Marac

Zgodnie z prośbą filmwebu wyłączyłem adblocka, ublock skutecznie wszystko blokue, więc dwie pieczenie przy jednym xd

GodFella

No, ja wyłączyłem i zainstalowałem ublocka. Niebo a ziemia. Dzięki ci filmwebie za dobre wskazówki :D

filmweb

Ja nigdy nie instalowałem żadnych blokad do reklam, ale powoli na tym serwisie zaczynają mnie denerwować. Nigdy mi to nie przeszkadzało, ale tutaj powoli mam już dość.
Przykładowo: mam otwarte 10 kart w tym 5 kart filmwebu i jak włączam film, to nagle słyszę w głośnikach głosy durnowatej reklamy. To strasznie denerwuje, kiedy trzeba przerywać film, znaleźć reklamę i wyłączyć w niej głos. Zróbcie coś z tym.

filmweb

A co ja mam zrobić jak wyłączam adblocka i to coś o wyłączeniu adblocka się pojawia? Tak się żyć nie da!

Iribell

Włączyć AB+ z powrotem, a potem wcisnąć ESC przed całkowitym załadowaniem się strony (antybloker ładuje się na końcu).

Marac

Ok, dzięki. Działa :)

filmweb

Witam.
Dziękuje za informacje niestety nie mam zamiaru wyłączenia adblocka. Atakowanie raklamami jest dla mnie nie do przyjęcia, już dawno zrezygnowałem z korzystania z portali które blokują treści w związku z używaniem adblocka i nie dają w zamian żadnej alternatywy (płatne konto premium).
Więc jeśli filmweb nie zmieni swojej polityki będe musiał zrezygnować z korzystania z portalu, myślę że wielu użytkowników pójdzie w moje ślady.
Pozdrawiam i życzę sukcesu finansowego redakcji

filmweb

Naprawcie ten gimnazjalny skrypt. Wyłączyłem adblocka (choć i tak nie używam żadnych publicznych list, a sam tworzę drobne poprawki), było ok. Dziś wchodzę na jeden z filmów — bęc ucina stronę i nakładka. OK, dodaję sugerowaną listę i nic, dalej blokada.

xorandor

No masz, nawet przy wyłączonym NoScript i RequestPolicy wyświetla, uBlock w ogóle odinstalowany. A idźta w ch…„cholernie daleko od OK”.

xorandor

A spójrz trzy-cztery posty wyżej...

Marac

Myślisz, że będę się bawił we wciskanie escape co chwilę? Szafa piękna, tylko trzeba pamiętać, by ją trzymać, bo się przewraca.

xorandor

Tylko raz na stronie każdego filmu. Ja Ci nic nie każę. :) Podałem tymczasowe rozwiązanie, które działa, dopóki na Wykopie nie poprawią reguły.

xorandor

Dziękuję, dziś już działa poprawnie. Jak widać i jedno (blokowanie przez userów jakby nie patrzeć - źródła dochodów), jak i drugie (błędne działanie skryptów, głównie tym, którzy zgodzili się wyłączyć blokowanie) potrafi psuć humor każdej ze stron.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
gruzin1

U mnie to samo... grrr
(Adblock+)

użytkownik usunięty
filmweb

uBlock już kompletnie bezradny... Jakieś sugestie?

Klikasz na ikonę uBlocka , otwiera się zakładka , na dole jest / włącz wyłącz kosmetyczne filtrowanie / klikasz / przeładowujesz stronę i gotowe.

użytkownik usunięty
orx

O to idzie, że i ta funkcja nie działa.

U mnie na firefoxie działa.

użytkownik usunięty
orx

Rzeczywiście, na lisie nawet i bez tej opcji funkcjonuje bez reklam (najwyraźniej zabrali się za Chrome).

Faktycznie może ci nie działać , sprawdziłem na podstawowych ustawieniach i nie działa. Ale gdy ponownie wróciłem do moich starych ustawień , to wszystko działa.
Mam w ustawieniach przeglądarki / Opcje / / Prywatność / Będzie używał ustawień użytkownika ./
/ zawsze aktywny tryb prywatny / akceptowane ciasteczka / tylko z odwiedzanych stron / Restart przeglądarki i działa.

Na razie przerywanie łądowania strony klawiszem ESC oraz śledzenie Wykopu na którym w ciągu 48 godzin pojawi się poprawiona reguła. I tak do momentu aż się idiotom nie znudzi (stawiam na pół roku).

Marac

Mi tam ublock działa. Moze to dzięki temu dopisanemu skryptowi.

Twardawsky_3

Hahaha... Wygląda na to, że sami z siebie cofnęli modyfikację blokerskiego skryptu. Reguła znowu działa w uBo.
Przez kilka godzin strona była ucinana nawet z włączonym uBo.

Marac

Hehe, a potem temat "Informacja dla użytkowników uBlocka"

Twardawsky_3

W AB+ jeszcze wczoraj magiczna reguła też działała. Wiem, że niektórzy zgłaszali, że nie, ale SOA#1. Trzeba ją tylko ręcznie dodać w zakładce "Custom Element Hiding Rules" czy jakoś tak (nie mam pod ręką AB+).

Marac

Ja sie przerzuciłem na uBlocka po tym filmwebowym szwindlu, poza tym przy uBlocku podobno przeglądarka mniej zamula i w ogóle.

Twardawsky_3

Zdecydowanie. FW należą się brawa za skłonienie użyszkodników do migracji na uB (mam nadzieję, że zainstalowałeś prawidłową wersję, czyli "Origin"?).

1. Potwierdzam, że zżera zdecydowanie mniej zasobów niż AB+, a dodatkowo przecież uBo zastępuje dodatkowo NS, bo to kombajn 2w1.

2. Jest dużo bardziej potężny i konfigurowalny oraz pozwala na bardziej zautomatyzowane a jednocześnie bardziej selektywne blokowanie skryptów niż NS.

Przykładowo, korzystam z jednego serwisu, który do poprawnego działania wymaga włączonych skryptów szpiegowskich z Google Analytics. Z NS miałem do wyboru albo zezwolić Google Analytics na szpiegowanie na wszystkich portalach albo za każdym razem odblokowywać czasowo na tamtym. W uBo można ustawić, że skryptom GA zezwala się na działanie wyłącznie w obrębie domeny xyz.com.

3. Jedyna powiedzmy że wada, to że dodawanie filtrów kosmetycznych (tego, co się nazywa "Element Hiding" w AB+) jest bardziej upierdliwe niż przy pomocy Helpera z AB+. Ale znowu - jak już się ogarnie, to również ten moduł jest dużo bardziej zaawansowany i pozwala na więcej.

filmweb

no no widzę że filmweb zabrał się za najważniejsze, czyli "pokonać uBlock".
ludzie was proszą latami o cokolwiek ale dla was największym priorytetem są reklamy
a ten swój wpis sobie załapkujcie na miliard lajków jak wam to humor poprawia
szczerze? coraz bardziej bym się ucieszył na wieść jakby filmweb upadł
za taka pazerność to się powoli należy, czy tylko ja zaczynam odnosić takie wrażenie?
a pomyśleć że jeszcze w 2015 wydawało się że bardziej w dupie mają swoich użytkowników sportowefakty
a jednak nie, gratuluję.
i najlepsze jest w tym wszystkim to że ludzie was tu regularnie obrzucają rzygowinami, ale nikt z was nie ma odwagi się tu odezwać bo byście zostali zajechani na amen.

Wingo

piękne słowa!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones