Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

użytkownik usunięty
Marac

Zabawa z filtrami przekraczała moje możliwości intelektualne, dlatego pogodziłam się z zasłoną. W międzyczasie jednak przesiadłam się z laptopa na tablet i tu niespodzianka - zasłony brak :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Na wersji mobilnej nie ma faktycznie, lecz przełącz się na "pełną wersję" (desktop znaczy), to zaraz będzie to cholerstwo znowu.

użytkownik usunięty
ZSGifMan

Jestem na tablecie, na pełnej wersji i żadne tałatajstwo mi nie zasłania stron. Oczywiście, mam wspomnianego wcześniej uBlocka Origin, ale po prostu dodanego do Foxa.

O, dobrze wiedzieć, też mam FF akurat z AB+, tylko że strasznie mi mulił, więc byłem zmuszony używać AdBlock Browser - nakładka na Chrome i tam jest wbudowany blocker i to tam własnie się dzieje, to co opisałem.
Pomimo dodania mu AAK-Cont.

filmweb

Wyłączyłem Adblocka i nadal nie mam reklam. Nie będę reklamował płatnej wersji programu antywirusowego dzięki któremu prawdopodobnie tak się dzieje. W każdym razie wystarczy mieć ustawione w tym programie blokowanie banerów i FW śmiga bez Adblocka, reklam i komunikatów.

Amerrozzo

O, a to jest ciekawe! Bo raczej ludzie zgłaszają odwrotne zachowanie - że przez takie dodatki w antywirusach to antybloker ucina im strony nawet jeśli wyłączą AB+.
Weź napisz, który antywirus taki sprytny.

Marac

To jednak zareklamuję.

Kaspersky. Tak, wiem, słyszałem. Ja tam im ufam, zresztą włączyłem opcję Kasperky Security Network, więc i tak wszystko o mnie wiedzą. Nie przeszkadza mi to.

Amerrozzo

No dla mnie odpada z powodów wiadomych. :)
Ale szacun dla skubańców.

filmweb

Nie sądziłam, że tak łatwo pójdzie, ale uBlock zadział idealnie :)
Prędzej się stąd wyniosę niż pozwolę się zaszantażować.

MondegreenM

Brawo :) Ja się wyniosłem, zajrzałem dzisiaj, szantażującej mordercą ze snów i murzynem z bronią przeszkadzajki na razie już nie ma ( może przypdek, może się wycofali), ale niesmak pozostał. Przeniosłem prawie wszystkie oceny na IMDB, podmieniłem zakładkę i nie zamierzam teraz tego odkręcać. Poza tym szybciutko przyzwyczaiłem się do IMDB, zauważyłem kupę zalet tego serwisu i nie prędko ( jeśli w ogóle) tu wrócę. Świetna robota panie filmweb.

androgenius

Mógłbyś wymienić zalety IMDB, których nie ma FW? Bardzo chciałbym dać się przekonać do przesiadki.

A antyblokera, po początkowym zamieszaniu, ubija już nawet zwykły AB+ (trzeba tylko dodać jeden zestaw filtrów do subskrypcji).

Marac

Przede wszystkim to, czego kompletnie brak tutaj - kompletna obsada konkretnych odcinków seriali. Można bez problemu sprawdzić kto gra (nawet epizodyczne) role w danym odcinku, bez przeszukiwania godzinami całej obsady w nadziei, że może znajdziesz jedną osobę ( z listy dziesiątek a czasem setek) na podstawie maciupkiego zdjęcia ( jeśli będzie zdjęcie). Ktoś Cię zaciekawił, wchodzisz w obsadę odcinka i masz jak na tacy, proste jak dymanie. Dochodzi do tego zauważalnie bogatsza baza zdjęć. Do tego mniej lub bardziej skorelowane z wyszukiwaniem sugestie w postaci zestawień i rankingów postaci/filmów/seriali o podobnej tematyce. Na spodzie stronki zawsze jest lista ostatnich Twoich wejść/ wyszukiwań, poręczne dziadostwo. Po wejściu w dany gatunek filmowy od razu dostajesz kilka powiązanych z nim rankinów oraz dziesiątki list utworzonych przez użytkowników. Poza tym wszystkim są jeszcze oczywistości: aktualna baza i niezwłoczna możliwość oceny po premierze.

Marac

A co do minusów: brak wyświetlonych ocen w filografii aktora, przez co nie widać ile pozycji z daną osobą się obejrzało, moim zdaniem to spora wada. Filmy, które się obejrzało są co prawda oznaczone w przypadku przeglądania rankingów i gatunków, ale wizualnie jest to zrobione gorzej, mniej rzuca się w oczy. Ogólnie mimo, że serwis jest znacznie bardziej i przystępniej zorganizowany to optycznie wygląda nieco chaotycznie, ale szybko się przyzwyczaiłem.

androgenius

Dzięki za recenzję.

Tak, zwłaszcza ta obsada seriali na FW to jest dowcip.

MondegreenM

Ja dzisiaj zauważyłam, że są jakieś blokady, bo przeniosłam się gdzie indziej już dawno. Chciałam sobie teraz tylko poczytać komentarze do jednego z filmów - jako użytkownik niezalogowany. Widzę, że nie ma korzyści w tym przypadku z posiadania konta.

filmweb

I tak oto sprawiliście, ze stałem się użytkownikiem programu blokującego reklamy. Możecie mnie w pępek cmoknąć.

Gasza1910

Standard w Internecie. Jeśli chcesz zmusić grupę ludzi do robienia czegoś, to masz bardzo duże szanse, że zrobią coś dokładnie odwrotnego. ;)

filmweb

"Filmweb jest jednak za darmo i utrzymuje się wyłącznie
z reklam. Wspólnie tworzymy drugą największą bazę filmową na świecie. Bądź z nami i wyłącz blokowanie dla Filmwebu."

Yhm, należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że ta pierwsza największa baza filmowa na świecie nie ma najmniejszego problemu z blokowaniem reklam (i dlatego tamta jest i będzie największa).

Polecam IMDb.

Amarantowy

Dużo ludzi tam po polsku pisze?

0058yrrab

Nie czytam komentarzy, więc nie wiem. Z pewnością jednak Polacy tam są, bo nie ma problemu ze znalezieniem filmów znanych tylko w Polsce (choć opisy są po angielsku).

Podejrzewam, że jeśli Filmweb nie odpuści sobie tego cyrku z zasłanianiem dolnej części kart filmów, to ludzie się po prostu przeniosą na IMDb i wtedy będzie tam częściej się język polski przewijał.

Amarantowy

Trzeba zrobić research tych komentów xD

0058yrrab

IMDB przecież zamknęło fora z pół roku temu - i to w sumie chyba największa jego zaleta, zero trolli :>

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
filmweb

Przed przesiadka z Filmwebu na IMDB powstrzymywalo mnie jedynie lenistwo przez lata, nie chcialem po prostu siedziec i "przepisywac" ocen. Dzieki znajomemu odkrylem ze cala operacja trwa 10 minut.

Weryfikacje, ktore zajmuja im okolo roku, aplikacja na telefon nie jest uaktualniona od nie wiem ilu lat (ta klawiatura na iPhonie to czyta poezja), strony zupelnie nie da sie przegladac w mobilnej przegladarce, a teraz probuja zasrac uzytkownikow reklamami. Wylaczenie ich zajmuje 2 minuty, ale nie w tym rzecz. Zero szacunku dla ludzi, dzieki ktorym ten portal istnieje. Czysta pazernosc na kase, niestety.

Czekam na usuniecie moich danych i wypadam.

filmweb

A ja się dziwię, że jeszcze komentarzy nie wyłączyli pod tym ich "apelem".
Ludzie wkładają im trzyliterową rzecz w czteroliterowe miejsce i zero odzewu.
15 stron, w większości nieprzychylnych, komentarzy a jedyna aktywność portalu to kasowanie sposobów obejścia ich banerka.
Jeśli nie dociera do nich krytyka takiej społeczności to co może to zmienić? Chyba tylko i wyłącznie omijanie portalu szerokim łukiem.

filmweb

To ja już podziękuje za filmweb, nie jesteście w sieci jedyną stroną, coś mi się wydaje że odsłony na tej waszej stronce, polecą na łeb na szyję.

filmweb

Używam firefox + ublock origin. Zasłoniętą stronę filmwebu zobaczyłem raz, więc przestałem odwiedzać ten portal. Po paru dniach przypadkowo tu wszedłem i problem okazał się już rozwiązany przez dobre dusze, które tworzą ublocka. Dziękuję!

Do filmwebu zaś mam proste przesłanie: nie dokazuj miły, nie dokazuj, przecież nie jest z ciebie znowu taki cud. Serwisów internetowych, treści w nich, jest bardzo dużo... za dużo. Większość tych treści pozbawiona jest wartości - propaganda, rozrywka, jałowe dyskusje i kłótnie. Każdy z nas może obejść się bez filmwebu i nawet odniesie z tego korzyść, bo mniej czasu zmarnuje. Czy jednak filmweb może obejść się bez nas? :)

Slimak_6

Dzięki wielkie za podpowiedź (ublock origin)! Do tej pory używałem tylko adblock plus, ale nie radził sobie (albo ja nie wiedziałem jak go ustawić) z FW i unikałem przez kilka miesięcy FW, bo nie dało się z tego korzystać - gdy adblock był włączony, wtedy nie mogłem odczytać do końca FW, a przy wyłączonym oprócz zwykłych reklam ładował mi tysiące dodatkowych okienek z podejrzanymi treściami :-/ A teraz zainstalowałem ublocka origin i - póki co - wreszcie mam spokój z otwieraniem się 1001 okienek i innych nachalnych reklam ;-)

filmweb

Ja nie używam ad blocka. Wolę jak są reklamy bo dzięki nim FW jest darmowe. Wolę obejrzeć reklamę niż użerać się z jakimiś płatnościami. Nie mam nic przeciwko temu byście Panowie zarabiali na reklamach.

frycek49

co innego Panie, one niech nie zarabiają! :>

Paratrooper

Jak pracują w FW jakieś Panie to też niech sobie zarobią.

frycek49

ano!

frycek49

To oglądaj Polsat zamiast siedzieć na Filmwebie jak lubisz reklamy.

0058yrrab

Gdzie napisałem że lubię reklamy? Ale faktem jest że portal musi się z czegoś utrzymać. Serwery nie rosną na drzewach.

0058yrrab

1 klik i po alercie FW :)
https://greasyfork.org/en/scripts/35027-filmweb-anti-adblock-killer
Oczywiście wcześniej musisz mieć doinstalowany dodatek do instalacji skryptów.

GhostDeath

O w mordę, to działa! Serdeczne dzięki. Nawet im wziąłem i dodałem wyjątek do AdBlocka, no bo wuj tam, niech se zarobią, mi nie przeszkadzają reklamy na marginesach... Ale jak wy*ebała mi się na środek ekranu reklama zasłaniająca artykuł, z wielkim "X" służącym do zamknięcia to... dzięki, stary.

rozkminator

Proszę :)

rozkminator

Skoro jeszcze nie do wszystkich dotarło, to blokery już sobie od dawna radzą z tym upośledzonym antyblokerem. Wystarczy dodać do UBo / AB+ zestaw filtrów "AAK-Cont Filter" (do wyguglania).

filmweb

A tak robią profesjonaliści:
https://membership.theguardian.com/eu/supporter
Ale do tego potrzeba inteligencji i szacunku dla użytkowników.

PS.
Fajnie, że temat ciągle przypięty - jako pomnik Waszej niekompetencji i arogancji powinien tu zostać po wsze czasy.

Marac

Może toszkię odrobiny kultury...
A jakby się nieletnia osoba tu zalogowałaa i to przeczytała to co...?

gni

Hmmmm... Nie ukrywam, że jestem osobą, która czasem, jak coś ją wkurzy, nie przebiera w słowach. Ale czytam tego mojego komcia już któryś raz i nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodzi. Jeżeli chodziło o to, żeby się przyczepić do mnie personalnie, bo mogę podrzucić linki do wielu moich komci, nad którymi będziesz mógł się popastwić i gdzie będzie to miało sens.

Marac

W szyderczy sposób piszesz, a potem jakieś dziecko wejdzie podpatrzy i zacznie cię papugować.

gni

Chemas, ratunku... On tak serio czy może mnie wkręca? Może mi czujnik ironii się przepalił?

Marac

wkręca, przeniósł się ze swoją misją z działu INNE

chemas

Uffff.... Dzięki. Prawie się nabrałem. Dobry jest, skurkowaniec.

Marac

Już mnie nie pamiętasz?
http://www.filmweb.pl/forum/ludzie+kina/Aktorki+po+operacjach+plastycznych,28504 42

gni

Wybacz... Wiem, że uważasz, że łączyło nas coś wyjątkowego... Ale niestety, to było silniejsze ode mnie. Czułem, że przestaliśmy się rozwijać, przestaliśmy się rozumieć. Musiałem odejść, szukać nowych wrażeń. Po Tobie miałem jeszcze wielu innych dyskutantów...

Marac

Ale co oni mają, czego ja nie mam?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones