Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

Kate_Bennet

Pretendenci do posady u Michnika :D Jak filmweb upadnie to przynajmniej dzięki machinacjom mają szansę jako szympans w wyborczej działać :D

Kate_Bennet

Od rana liczba łapek stoi w miejscu!

użytkownik usunięty
_Garret_Reza_

W ciągu kilku minut z 800 łapek dobili do 1000. Szuje.

1200!

_Garret_Reza_

Tylko żeby nie zapomnieli w porę wyłączyć tego bota bo się okaże, że jest więcej łapek jak kont na portalu.

TAURI_3

:-DDDDDD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
filmweb

Widzę że teraz gdy to piszę konto "filmweb" jest online. Ładnie to tak robić wszystko na opak, a społeczność która powiększa bazę mieć w dupie?
W sumie pytanie retoryczne, bo tchórze jesteście i tyle. Nie zapomnijcie podplusować sobie tematu, szuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
filmweb

Za tworzenie filmwebu odpowiadają użytkownicy. Wasza praca od kilku lat polega na utrudnianiu im tego, a teraz stwierdziliście, że za mało na tym zarabiacie? Może przestańcie zatrudniać ludzi odpowiedzialnych za ucinanie funkcjonalności i projektowanie coraz bardziej nieczytelnych interfejsów. Gdyby to była prośba, to może bym się nawet zgodził, ale postawiliście ultimatum, ucinając zawartość strony "w trosce o portal", a w oświadczeniu posługujecie się kłamstwem i mylicie skutki z przyczynami.

AgentB

Pięknie podsumowane.

Marac

Pomówienie. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

"a w oświadczeniu posługujecie się kłamstwem i mylicie skutki z przyczynami." - to nie jest żadne pomówienie tylko nawiązanie do tekstu : "Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych." - Skutek z przyczyną...

Tak samo jak stwierdzenie faktu : "Za tworzenie filmwebu odpowiadają użytkownicy. Wasza praca od kilku lat polega na utrudnianiu im tego, a teraz stwierdziliście, że za mało na tym zarabiacie? " Jest to podsumowanie m.in. coraz większej liczby coraz bardziej inwazyjnych reklam, braków w bazie danych nie poprawianym miesiącami mimo kilkudziesięciu interwencji użytkowników.

mercx

Oczywiście, że są to pomówienia. Inaczej mógłby Pan nawet podać Portal do sądu, a tego Pan nie zrobi. Widzi Pan, gdy w grę wchodzi odpowiedzialność za swoje słowa, oskarżenia nagle znikają, a i buńczuczność w jakiś cudowny sposób niknie.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

to są fakty. pozwać do sądu portal za to że posty czekają tygodniami na weryfikację zanim zostaną opublikowane? słoneczko przygrzało?

użytkownik usunięty
filmweb

Wiecie co? Komentarze i recenzje najczęściej mnie irytowały, więc w sumie dobrze wyszło z tą zasłoną. Nie żartuję.

Ciekaw jestem czemu tej zakładki mi nie zasłania...
http://www.filmweb.pl/publisher

filmweb

"Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć."

Serio? Kto w to uwierzy? Cała spółka wraz z zarządem żyje tylko z reklam?

A gdzie kina, wydawcy, producenci, dystrybutorzy...

perun_6

Warstwy przez Szanownego Pana wymienione w ostatnim zdaniu nie są zbyt szczodre i to do nich winna spływać krytyka. To nie wina FilmWebu, iż w Polsce rynek i poziom filmowy stoi na tak niemoralnym oraz niskim poziomie. Portal robi, co może. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Szanowny Pan jest pracownikiem Filmwebu?

perun_6

Niestety nie, a chętnie dorobiłbym do swojej pensji. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

To już wiem, skąd Pana obronna postawa względem portalu. Nadzieja na zatrudnienie jest złudna.

perun_6

Nie liczę na nic ze strony Administracji. Portal i tak już wiele dla mnie zrobił, jak dla każdego użytkownika. Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
filmweb

Jeszcze więcej łapek nasrajcie, pozycjonowanie takiego gównianego tematu musi być na głównej, prawda?

filmweb

Drogi filmwebie. Tym razem to już nie strzał w kolano, tym razem to już strzał w łeb. Jestem użytkownikiem portalu od 10 lat! Spędziłem mnóstwo czasu na dodawaniu materiałów i "ulepszaniu" tej waszej bazy. Wiecie, że to użytkownicy tworzą serwis, a mimo to sukcesywnie od lat zniechęcacie do użytkowania. Mi tylko ułatwiliście decyzję o przeniesienie się na imdb. I wiem, że wiele, wiele osób pójdzie w moje ślady.
Zamiast poprawiać to, co trzeba poprawić i to o co ludzie proszą, to wy wyskakujecie z czymś, co tylko wam zaszkodzi. Gratulacje!
Ludzie od lat proszą o skrzynkę nadawczą. Dodawanie materiałów stało się katorgą, a same zdobywanie punktów jest bardzo niesprawiedliwe. Już nie mówiąc, że na rozpatrzenie niektórych kontr czeka się ponad rok! Ogarnijcie swoich weryfikatorów, albo zatrudnijcie nowych. Kolejnym problemem jest ten wasz wspaniały "bot" akceptujący kontrybucje. Człowiek się męczy, dodaje materiały, znajduje się w pierwszej dziesiątce dodających. Już się cieszy, że dostanie nagrodę za swoją ciężką pracę. A tu ch.j. Bot zaakceptował komuś nagle kontry za 100-200 punktów, bo przecież jeb.ć użytkowników.

Jakiś czas temu wprowadziliście też "programy tv". 0 informacji kiedy będzie można zacząć dodawać te materiały. Jakieś pół roku temu dowiedziałem się tylko, że "niebawem". Polecam zatem sprawdzić termin "niebawem" w słowniku. Inne kontrybucje, już nie związane z programami, to też żart. Nie raz i nie dwa zdarzało się, że moje kontry zostały odrzucane, bo są już w bazie, mimo iż w trakcje dodawania ani w bazie, ani w kolejce ich nie było. Inne są z kolei bardzo nieczytelne (Patrz - Premiery festiwalowe i inne daty czy obsady). FAQ dodawania kontrybucji jest nieaktualny i nieczytelny. Dodawanie ciekawostek bardzo wybiórcze. Ciekawostka to ciekawostka, dodatkowa informacja, czasem przydatna, czasem nie.

Od lat ludzie proszą też o filtry (z podziałem na rok, gatunek, kraj itd) w zakładce "Filmy, które chcę obejrzeć", ale jakoś doczekać się nie mogliśmy, bo przecież polityką firmy stało się utrudnianie, a nie ułatwianie użytkowania. Już nie mówiąc o tym, że oceny same czasami znikają. Problemem jest też to, że gdy się wejdzie na stronę filmu i zostawi ją otwartą przez dłuższy czas (np podczas oglądania filmu), to po obejrzeniu filmu, nie da się go ocenić. Trzeba odświeżyć stronę, bo "wystąpił błąd".
Konkursy to też jakiś żart. Na rozwiązanie trzeba czekać zdecydowanie zbyt długo...

Mógłbym tak jeszcze bardzo długo wymieniać, ale to nie ma sensu bo wy i tak wszystko olewacie. Hajs musi się zgadzać, nie?

Ps. Adblocka zacząłem używać właśnie przez filmweb i jego natarczywe reklamy. Sami do tego doprowadziliście, a ja nie zamierzam z tego zrezygnować. A podział ludzi na "lepszy i gorszy sort" i to czy mają "łeb" czy nie, to czysta kpina. Nie każdy ma czas i przede wszystkim cierpliwość (kolejki do kontrybucji są zdecydowanie zbyt długie!), żeby dodawać materiały. Chyba zapomnieliście o waszej "Misji". Jej celem miało być dostarczanie informacji o filmach, nie nabijanie portfeli kosztem użytkowników...

Z brakiem poważania i wyrozumiałości, użytkownik portalu od 10 lat, którego zdecydowanie zniechęciliście do siebie. A wiem, że nie tylko mnie...
Bajo.

Wyslannik_smierci

Jo. Wczoraj otworzyłem stronę z filmem, wyszedłem z domi zabić sąsiada, wróciłem na filmweb i chciałem wystawić ocenę, napisałem te 200+ znaków bo nie lubię suchych cyferek... I musiałem pisać wszystko od początku, bo właśnie ów błąd wyskoczył. Może to drobiazg, ale nagromadzenie takich drobiazgów jest problemem.

A sąsiada nie było. Może innym razem będę miał szczęście.

Wyslannik_smierci

Od lat ludzie proszą też o filtry (z podziałem na rok, gatunek, kraj itd) w zakładce "Filmy, które chcę obejrzeć", ale jakoś doczekać się nie mogliśmy, bo przecież polityką firmy stało się utrudnianie, a nie ułatwianie użytkowania - sama o to prosiłam wiele razy. Nikogo to nie interesuje.
Jednego jestem pewna, jesli nie znajdę adblocka to albo ograniczę ten serwis albo się gdzies wyniosę.

Taka ilość reklam to brak szacunku dla klienta, to jawne skopanie nas po doopach.

Brumhilda

Widocznie nie jest to takie łatwe. Być może informatycy musieliby stworzyć ową zakładkę od podstaw. Na tak poważnym, poczytnym Portalu nie można pozwolić sobie na błędy, wszystko musi być dopracowane w stu procentach. Widzę to po recenzjach i artykułach Pana Redaktora Michała Walkiewicza.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

bzdura. kazdy ogarniety informatyk moze to zrobic bez problemu. to jest kwestia podjecia decyzji na gorze a szerzej checi zmian. a jak sie ma podejscie - "jest dobrze i czesc! a teraz dodajcie jeszcze troche reklam" to tak wlasnie to wyglada.

mercx

Proszę więc przesłać swoje gotowe rozwiązania, całe linijki i przedstawić Administracji. Jestem pewien, iżby skorzystała. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

chyba żartujesz.. mogę przesłać ale razem z rachunkiem za robotę.. jak widać po twoim sposobie myślenia, spójnym z pracownikami filmwebu - ten portal za bardzo się przyzwyczaił, że wszystko robią za pracowników użytkownicy... patologia.

użytkownik usunięty
filmweb

I w tym momencie uniemożliwiacie mi oraz innym użytkownikom normalne korzystanie z portalu. Portalu, który również my, poświecając swój własny czas na dodawanie kontrybucji, tworzymy. I jeszcze ten tandetny temat pełen jawnych kłamstw, drwiny z inteligencji użytkowników. Dodatkowo - sztucznie wniesiony na sam szczyt (nikt mi nie wmówi, że tak pokaźna ilosć łapek to wynik aktywności zwykłych użytkowników).

Ja tam konto usuwam, nie wiem jak inni. Pewnie większość osób zostanie z wami i, zaciskając zęby, zaakceptuje waszą indolencję oraz kolejną durną zmianę.

Bez odbioru. Hachiman.

Przecież masz ponad 500 punktów i możesz sobie wyłączyć reklamy

użytkownik usunięty
Kinokio

Dzięki za informację (niby kilka lat tu jestem, ale o tym nie wiedziałem).

Masz przecież napisane w pierwszym komentarzu:
"Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont."

Tyle że to wyłącza reklamy, a Adblock blokuje skrypty "szpiegujące", typu gemius itd., a one najbardziej spowalniają wczytywanie strony

użytkownik usunięty
Kinokio


Nie przeczytałem całego komentarza, bo mnie szlag trafił po lekturze trzech początkowych akapitów. :-)

filmweb

Tylko pytanie, po co to robić, skoro i tak nikt w te reklamy nie klika, a zabezpieczenie anty blokerowe jest proste do obejścia. Na wykopie w 2 minuty rozkminiono temat. Więc jest to na zasadzie rzucenia kłody pod nogi. Część się wywali, ale część podskoczy i pójdzie dalej ...

DroMak

Nic nie rozkminiono. Żaden z tych sposobów nie działa, przynajmniej nie dla Opery.

_gnojek

Odpowiem staropolskim przysłowiem " u mnie działa" i to na Operze

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_gnojek

Po co kombinować z jakimiś dodatkami? Nie dziwie się że Ci nie działq jak takie cuda wymyślasz.

Jest 100x prostszy sposób, ale go nie podam bo Wielki Brat patrzy, trzeba zejść z jego zasięgu wzroku. I tak nasze posty polecą, bo dałeś linka do anty blokera.

DroMak

Jakbyś mógł to mi go podaj na privie.

Wysyłam zapro (potem możesz mnie usunąć, to tylko po to żebyś mógł do mnie napisać)

_gnojek

Bjolas? :)

filmweb

1293 łapki w górę !!! Każdy kto minusuje ten temat , to im rośnie na plus i stąd taki wynik plusowy. A teraz obsługa filmewbu cieszy się z tego jak pies na łące tarzający się w łajnie.

orx

Bzdura. To jest bot. Obserwowałem w nocy na bieżąco. Nad ranem potrafiło skakać o 100 w ciągu10 minut. Chyba nie chcesz powiedzieć, że 100 osób akurat przypadkiem kliknęło łapę w dół o 4 nad ranem?

Marac

Marac szpiegował filmweb XD.

Kate_Bennet

Mów mi Nemezis.

Marac

Ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones