Dziękujemy za Wasze opinie, które licznie zgłaszaliście na forach oraz w wiadomościach mailowych. Po zapoznaniu się z nimi rozpoczęliśmy intensywne prace nad usprawnieniem nowego profilu użytkownika. Już teraz możecie zauważyć, że liczba elementów w zakładkach "oceny" i "chcę zobaczyć" została zwiększona. Same listy ładują się także szybciej.

Obecnie pracujemy nad kolejnymi zmianami, które najczęściej pojawiały się w Waszych propozycjach. Najważniejsze z nich to:
- dodanie informacji o emisji w telewizji filmów, które chcecie zobaczyć;
- możliwość sortowania listy znajomych według gustu;
- zmiana w zakładce "materiały" tak, aby była bardziej czytelna i więcej elementów mieściło się na stronie.

Mamy nadzieję, że wszystkie te zmiany uda się nam udostępnić już w przyszłym tygodniu. Ich wprowadzenie nie oznacza jednak zakończenia prac nad nowym profilem użytkownika. Planujemy wzbogacić go o kolejne nowe funkcje i usprawnienia, dlatego też w dalszym ciągu czekamy na Wasze opinie oraz sugestie. Wierzymy, że dzięki nim uda się nam stworzyć profil, który w pełni spełni Wasze oczekiwania.

ZSGifMan

ZSGifMan, może najpierw zajrzyj na jego profil (wiem, teraz to boli), zanim ocenisz. Garret pisze recenzje i komciuje filmy. A to jest przecież portal filmowy. Jeśli ktoś na niego trafi i spodoba mu się to, co pisze, to chce tę pisaninę śledzić. A na tym kretyńskim FW nie da się śledzić bez dodania do znajomych. Tzn. na bieżąco od biedy można, jakby ciągle wchodzić na profil, ale nie ma się dostępu do dawniej ocenionych (czyli w przypadku Garreta do ponad 5000).

Ty myślisz o tych "znajomych" sugerując się nazwą, jakby to była Nasza Klasa, a FW to jednak nie jest portal społecznościowy - zmień sobie w myślach "znajomi" na "obserwujący", to może zajarzysz o co biega.

Marac

Widzisz, czasem trzeba umieć rzeczowo wyjaśnić i w tym przypadku, po takim przedstawieniu sprawy - coś mi świta łamane na rozjaśnia się ;p


Tylko jesteś pewien absolutnie, że:
" FW to jednak nie jest portal społecznościowy "
- wiesz: te wszystkie lajki, polubienia, i jeszcze raz lajki w powiadomieniach, że" Iksiński lubi Twój post blablabla" itp. itd. Te fora, komenty, powiadomienia i polubienia n-ty raz, teraz ocen...
W dodatku te njusy rodem z pudelka czy kozaczka - wiesz? rozumiesz? Coś to przypomina? Sami o tym pisaliśmy już przecież!
;p

ZSGifMan

Nie jest w sensie, że nie powinien być i nie po to tu ludzie siedzą. Oczywiście, że partactwo próbuje to z FW zrobić, ale to inna para kaloszy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
filmweb

Często bawię się w polecanie filmów. Do niedawna moja własna baza obejrzanych filmów była świetna. Przejrzysta i konkretna. Kilka kliknięć i miałam na szybko wybrane tytuły, nie zależnie od prośby osoby, która chciała mieć coś polecone. Teraz? Nawet nie chce mi się korzystać z waszego serwisu. Odebraliście to, za co was tak lubiłam i brałam udział w tworzeniu portalu. Kontrybucje czekają, niektóre u mnie od 2011 roku. Dodawałam mniej znane filmy i seriale, więc grzecznie czekałam na sprawdzenie, ale wy, zamiast powiększać bazę, wolicie bawić się w facebookowanie.
Jakbym chciała mieć fb to bym założyła konto na fb. A ja zakładałam konto na filmwebie, żeby stworzyć swoją bazę filmów, mieć je pod kontrolą i móc na szybko wyszukać co mi potrzebne. Do tego, wiele razy wspominane, każdy mógł spersonalizować profil, stworzyć swoją filmową wizytówkę. Świetnych ludzi o ciekawych gustach tu poznałam. Wiele filmów poleciłam, wiele polecono mi. Mam tu konto od 2005 roku.
Szkoda, że głos takich użytkowników macie gdzieś. Naprawdę szkoda.

filmweb

Wszystko teraz musi wyglądać jak p*** facebook...
ŻAL I ZGROZA.
Korzystam z filmwebu na komputerze i według mnie zdecydowanie wygodniejszy i również lepszy wizualnie był stary layout.
Wbijacie sobie kolejne gwoździe do trumny.

filmweb

Nie ma zakladki najwyżej oceniony albo ja jej nie widze.

Ruben_fw

no wlasnie to bylo najlepsze, wchodzilo sie na profil jakiegos usera i moznabylo wybrac cos ciekawego, czasami mniej znanego. a teraz szukaj wiatru w polu.

filmweb

Mam takie dziwne ważnie, że ta "pocieszająca" informacja pojawiła się tylko dlatego, by uniknąć tworzenia 100 tematów ze skargami.

Rini

Raczej żeby zapobiec ucieczce użytkowników. Liczą na to, że ludzie, czekając na poprawki, które nigdy nie nadejdą, przyzwyczają się, minie pierwszy wk.urw i zostaną.

Marac

zupełnie jak z czekaniem na powrót modułu "seriale które oglądam". Ale wypisać uwagi zawsze można, w kończu nigdy nic nie wiadomo.

Herushingu

"wypisać uwagi zawsze można, w kończu nigdy nic nie wiadomo"

No niby tak...
Ale czułbym się trochę jak frajer - że łykam ich puste obietnice. :)
Niech najpierw choć raz dotrzymają słowa albo potraktują nas poważnie, to można zacząć rozmawiać.

Marac

Za duży hejt, żeby nic z tym nie zrobili. Przecież Oni istnieją dzięki nam użytkownikom, więc chyba nie mają wyjścia. Nie robią tego dla siebie, no chyba, że chcą sobie zaszkodzić?

van_der

O ile zwiększyła się teraz ilość potrzebnych klików przy takim samym użytkowaniu? 10 razy? A ile użytkowników może odejść jak nic nie zrobią? 5%? 10%? No niech będzie i 15%.
Czyli zostanie 85% użytkowników. To teraz mnożymy to x 10 i mamy 850% wzrostu klikalności pomimo odejścia 15% użytkowników. Teraz łapiesz dlaczego nic nie zrobią?

Marac

Taka sytuacja będzie tylko przejściowa, z czasem ludzie zaczną rzadziej tu zaglądać, aż w końcu definitywnie odejdą, a i nowi nie będą przychodzić. Jeśli myślą w przyszłość, nie tylko kilka tygodni do przodu, to szybko zrobią porządek.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

Za tydzień w kalendarzu się ładnie układa: długi weekend, majówka, większość powyjeżdża, więc łatwiej będzie dotrzymać kamratom FW obietnicy strajkowej ;)
1-szy maj jest wtorkiem, 3-ci czwartkiem, do tego jeden weekend przed i drugi zaraz po, mogłoby to być od soboty 28 kwietnia do niedzieli 6 maja...
To by było 9 dni - 9 dni dla wolności na FW :))

Poczuli by to na logach połączeń, gwarantuję!
Tylko trzeba się w garść wziąć i do roboty!
I jak???

ZSGifMan

ZSGifMan, błagam Cię... Takie bojkoty nie działają. Dlaczego? Bo: psychologia, socjologia i statystyka.

Marac

Czyli nawet nie spróbujemy...?
:

ZSGifMan

Już tu było próbowane przy poprzednich zmianach... To naprawdę nie działa.

Marac

Nie działa(działało), bo za mało osób brało udział!

ZSGifMan

"za mało osób brało udział"

Bo tak to już jest!!! Bo tacy są ludzie, że znikoma część przechodzi do aktywnego protestu!

Marac

Jakbyś miał spelunę i mnie z niej pogonił, bo domagałem się zimnego piwa, a Ty masz to w d... i serwujesz tylko ciepłą zupę, to jak namówię raptem kilka osób, to mnie właśnie wyśmiejesz, zapomnisz i dalej będziesz robił swoje. Ale gdyby udało mi się namówić z połowę klientów, albo i ze 3/4 czy jeszcze więcej, że się nam to zimne piwo jednak należy i płacimy za nie, a Ty jesteś złośliwcem i weźmy Cię na przetrzymanie, no i przez tydzień czy te 9 dni byś siedział i gapił się w sufit, to gwarantuję Ci, że zaraz po tym czasie jakbyś zasłyszał przypadkiem czemu masz te pustki w lokalu, to leciałbyś do mnie z kwiatami i szklanym prezentem zachwalać jaką wspaniałą lodówkę wstawiłeś, żeby swoim drogim klientom piwko chłodzić ;)

ZSGifMan

Ale właśnie o to chodzi, że NIE-NA-MÓ-WISZ-PO-ŁO-WY! Tylko kilka osób (w przypadku FW możesz namówić i 1000 i dalej wahnięcie odwiedzin nie będzie nawet widoczne w statystykach.

Marac

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Skrypt+eksportuj%C4%85cy+oceny+do+ excela,2628130?page=4#post_15766479

Ten 1000 jednak coś mógłby zrobić...

ZSGifMan

OK, to nawołuj do bojkotu. Przeszkadzać Ci nie będę, a jak Gortych padnie Ci do stóp i zacznie błagać o litość, to uroczyście odszczekam i kupię krzynkę browara. Trzymam kciuki.

użytkownik usunięty
Marac

Odnośnie statystyki [ja i mój pies mamy statystycznie 3 nogi] to polecam:
https://www.ghostery.com/
- zmieni im statystyki w Google - wycina śledzenie
- wycina FB i inne śmieci

Do tego AdGuard do wycięcia reklam.

Zostaną jedynie logi serwera. Powodzenia.

Korzystam z uBlocka w najbardziej agresywnym trybie (block all) i dodatkowo dodatku "Cookie Monster", gdzie mogę tworzyć analogiczne reguły dla ciasteczek. Wydaje mi się więc, że i tak mam poblokowane wszystko co się da. Ale dzięki. :)

Idąc dalej tym tropem...
...to ja i moje dwie panie mamy statystycznie po...
...1/3 przyrodzenia ;p


Fajnie, że piszesz o tym, tylko my z Maraciem to nie znamy reklam na FW od lat pewnie wielu... Dodatkowo rozmawialiśmy kilka razy o doskonaleniu zaciskania pętli na sieć i teraz od jakiegoś pół roku filmweb płynie u mnie przez tak gęste sito, że sądzę, iż tylko po logach z serwera mogą dojść, że z niego korzystam! Zakładając, że nie wejdą tu na fora i zobaczą, że na nich właśnie siedzę ;)

P.S.
Odpowiednio skonfigurowany uBlock potrafi tak wyciąć wszelki niechciany ruch, że Ghostery staje się zbędne.

ZSGifMan

"Odpowiednio skonfigurowany uBlock potrafi tak wyciąć wszelki niechciany ruch, że Ghostery staje się zbędne."

O, dzięki za potwierdzenie. Tak mi się właśnie wydawało, ale pewny nie byłem, bo w życiu z Ghostery nie korzystałem.

Marac

Spoko, proszę.
Ja się tym kiedyś bawiłem i to był czysty i antytracker, a teraz zerknąłem do nich na stronę i przerobili go na... pełną gębą "rasowego klona" adblocka! Przynajmniej tak twierdzą (lub coś koło tego) i ciekawe czy bazuje jakoś na silniku i wspiera składnię powyższego?

użytkownik usunięty
van_der

Ja czekałem na eksport danych - jest, działa. Mam w CSV wszystko co chciałem z tego serwisu. Teraz tylko napisać automat który mi to wklika na IMDB i gotowe.

"automat który mi to wklika na IMDB"

Mam nadzieję, że udostępnisz? I że przeklika też "do obejrzenia"? Bo oceniałem od zawsze na bieżąco na IMDB, ale z racji, że siedziałem jednak głównie tutaj, to "do obejrzenia" zaznaczałem tylko na FW, bo tam mi się nie chciało.

filmweb

Filmwebie, daj możliwość wyboru wyglądu starego profilu, chociażby dla samego użytkownika...

Nethvoy

Popieram, ale jak widać od chwili zmiany wyglądu i tylu uwag nikt z szanownego filmweba się nie odzywa mając nas chyba daleko w tyle.

użytkownik usunięty
filmweb

Ale pierd olicie.
Wy się produkujecie a oni mają z was polewkę.

filmweb

Zmiana najważniejsza, bez której nie wyobrażam sobie istnienia na tym serwisie, to BEZWZGLĘDNY powrót informacji na temat emisji przede wszystkim odcinków seriali w tv.

filmweb

Filmwebie: A co z tym, aby blog był na pierwszym planie po uruchomieniu profilu? Chcę powyłączać te wasze rzeczy i ustawić sobie główną tak jak miałem » http://spiff.2g.pl/filmweb.png

Spiff

Lepsze jutro było wczoraj.

Spiff

To se ne vrati :(

filmweb

A kiedy porządek z aplikacją?

Mierzwiak

nigdy

Herushingu

W punkt.

filmweb

Za dużo czcionka, za duże ikony, zrobiło się nieprzejrzyście, trzeba dużo przewijać w dół, kiedyś wszystko było bardziej czytelne. Poza tym brak na chcę obejrzeć dni w które można zobaczyć film. Dziwne błędy np. oceniam Oczy szeroko zamknięte a pokazuje się że oceniłem 9 1/2 tygodnia

filmweb

Ja nadal czekam, aż powrócicie do korzeni, czyli czerwono-czarnego layoutu. Najlepiej w połączeniu z funkcjonalnością poprzednich profili. To byłby szczyt marzeń!

filmweb

Do listy sugestii, które macie w dupie, dodam jeszcze zapędzenie trolli z powrotem do "Inne", bo po "trzęsieniu prolifi" rozpełzło się toto po całym portalu.

Jak? Nie wiem jak. Nabrudziliście, to teraz sprzątajcie.

Marac

To materiał na kolejne Mission: Impossible ;)

filmweb

Jak długo jeszcze potrwają intensywne prace nad usprawnieniem nowego profilu użytkownika?

Iraheta

do końca świata

Iraheta

pewnie długo... o ile wgl jakieś poważniejsze zmiany wprowadzą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones