Profil użytkownika właśnie wzbogacił się o dwie nowości.

Lista "nie interesuje mnie"

Znajdziecie tu wszystkie tytuły, które oznaczyliście jako "nie interesuje mnie". Produkcje z tej listy nie pojawiają się w Waszych rekomendacjach ani nie mogą być Wam polecane przez znajomych. Podobnie jak w przypadku innych list, możecie ją sortować i filtrować według wielu kategorii. Jeśli zmienicie zdanie na temat dowolnego tytułu, możecie również dodać go do listy "chcę zobaczyć" lub ocenić.

Zakładka "w telewizji"

W zakładce "w telewizji" pojawiła się możliwość wyświetlani tytułów emitowanych wyłącznie na Waszych ulubionych kanałach. Listą ulubionych kanałów możecie zarządzać na stronie Programu TV lub w ustawieniach konta.

Insekt6

Dzięki, Twoja odpowiedź wytworzyła nowe powiadomienie i to najwyraźniej odblokowało listę. Pozdrawiam.

filmweb

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu, nie pamiętam kiedy ostatnio pisałam na forum. Mam takie pytanie, Czy jest opcja/miejsce/zakładka by zobaczyć wszystkich twórców filmowych, których się oznaczyło jako ulubionych? Z tego co udało mi się znaleźć to na stronie głównej masz pokazanych kilku swoich ulubieńców, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego przycisku, by zobaczyć wszystkich. Z góry dzięki za odpowiedź

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

dzięki wielkie. To teraz muszę jedynie oceniać grę aktorską ;). Bardzo wyczerpująca odpowiedź. Zdecydowanie pomogłeś. Może dodadzą opcję wyświetlania ulubionych, trzymajmy kciuki :)!

kamka_

Bardzo proszę :)

Na tę funkcję oficjalnie dodaną na FW w sekcji moje osoby, to bym nie liczył, bo od sławetnej "dobrej zmiany' minęło już prawie 8 miesięcy, nie muszę chyba nikomu mówić jaki to szmat czasu i jeden, gdyby miała się pojawić, to już by dawno była, a dwa, to fakt, że oni tu zupełnie nie zważają na sowich użytkowników i robią co im się podoba, nie mówiąc już oczytaniu takich sugestii czy próśb!
Więc skoro nie ma, to już nie będzie. Przykre, ale prawdziwe, cześć.

filmweb

Edit: do usunięcia.

filmweb

Zapewne było to już proponowane setki razy, ale napiszę jeszcze raz. Zróbcie dla seriali możliwość ocenienia każdego sezonu osobno. W niektórych serialach każdy sezon to jak całkiem inny film. Do ogólnej oceny wliczana byłaby średnia ze wszystkich sezonów.

lukasz19944

Nawet jeśli tego posłuchają, co jest praktycznie nieprawdopodobne, to nie wiem czy masz świadomość, że wtedy zaowocuje to skasowaniem wszystkich dotychczasowych ocen seriali, bo oni inaczej nie potrafią!?

ZSGifMan

Może spróbujmy spisać w jednym miejscu wszystkie propozycje zmian (w tym przywrócenia starych opcji w ramach profilu użytkownika) i stwórzmy petycję? W końcu wszystkim powinno zależeć na poprawie serwisu. Ciekawy jestem jak zmiany na serwisie wpłynęły na społeczność - ze swojej strony mogę powiedzieć, że kilkunastu moich znajomych usunęło konta lub przestało korzystać z filmweba.

Soas5991

Co do Twojej propozycji, to to jest zupełnie bez sensu, bo jej (tej listy postulatów) i tak pies z kulawą nogą nie przeczyta! To zwykła strata czasu, przykro mi, ale lepiej spożytkować go na cokolwiek innego.
Podobne inicjatywy były już w przeszłości podejmowane, sam byłem tego świadkiem i nawet chyba na samym początku brałem w tym udział, ale one nie dość, że zupełnie nic nie zmieniły, to jeszcze przeszły całkowicie bez echa. Tu nikt nie słucha użytkowników, żeby nie powiedzieć gdzie ich ma jak bardzo głęboko! Przykre, lecz prawdziwe...

Moi znajomi to różnie, część z nich twierdzi, że im to nie przeszkadza i zostaną, część przeniosła się na FDB, któremu poświęcam coraz więcej czasu i coraz bardziej zapominam o tym czymś, czym teraz jest FW. Jeszcze inni zostali poblokowani za pisanie prawdy, w tym mocno nieprzychylne teksty o FW, kilka osób znam, raczej znałem - faktycznie pokasowali tu swoje konta.
Ja sam od tej 'dobrej zmiany' nic nie dodaję, choć to niewielki ubytek, bo i tak mało wpisywałem, coraz mniej też tu bywam, a czekać tylko dnia jak całkowicie sobie daruję.

ZSGifMan

Przykro mi to słyszeć. Nie śledziłem od początku problemu - po aktualizacji postanowiłem odczekać chwilę aż coś się zmieni, ale minęło kilka miesięcy i wygląda na to, że trzeba się pogodzić z takim a nie innym kształtem portalu lub poszukać innego (albo po prostu wrócić do ręcznych do excelowskich list filmów). Szkoda, bo przez te kilka lat jak byłem na filmwebie - ceniłem sobie w nim przejrzystość i użyteczność. Wyróżniał się tym na tle innych testowanych przeze mnie portali. Nie chcę też przez to mówić, że obecny filmweb jest nie do przyjęcia, ale myślę, że wiele stracił na cechach, które mnie do niego kiedyś przyciągnęły. Próbując sobie jakoś wytłumaczyć kierunek powziętych zmian - może faktycznie dla większej grupy osób obecna, uproszczona wersja o charakterystyce aplikacji mobilnych reprezentuje interesy większej części użytkowników filmweba. No np. taka opcja jak możliwość sprawdzenia statystyk obejrzanych filmów z konkretnego przedziału czasowego (opartego na dniach) była zjawiskiem marginalnym czy - inny przykład - weryfikacja liczby ocenionych obrazów z danego gatunku. W moim wypadku - korzystając z tych powyższych opcji - szukałem filmów o konkretnej specyfikacji, bo nie raz mam taki nastrój, że chce coś obejrzeć nowego, co nie mieści się w grupie gatunków preferowanych w danym okresie. I wtedy było to naprawdę użyteczne. Dodatkowo smutnym jest, że, o ile nie złamali zasad regulaminu, były, jak piszesz, przypadki poblokowanych kont związanych z dyskusją na temat aktualizacji. To nigdy nie będzie dobrą reklamą. W każdym razie dziękuję za odpowiedź i z pewnością przyjrzę się FDB (odbiłem się od niego za pierwszym razem ze względu na relatywnie ubogą bazę filmów).

Soas5991

Co do FDB, to prace nad bazą idą pełną parą i jeśli nie oglądasz totalnie niszowych produkcji lub krótkometrażówek, to możesz się miło zaskoczyć. Gorzej jest z kompletnością stron o filmach i ilością ocen i dyskusji. Ale same filmy jako tytuły możliwe do ocenienia powinny być dodane.

Co do sensu dyskusji z administracją Filmzjebu o stanie tego portalu, to potwierdzam słowa Gifmana.

"szukałem filmów o konkretnej specyfikacji, bo nie raz mam taki nastrój, że chce coś obejrzeć nowego, co nie mieści się w grupie gatunków preferowanych w danym okresie"

Bardzo dobry system wyszukiwawczy jest na IMDB, a po wykastrowaniu Filmzjebu - bezkonkurencyjny.

Marac

Dzięki za odpowiedź! Na FDB widzę właśnie, że się sporo zmieniło od ostatniego razu - pozytywne zaskoczenie. A wyszukiwarkę IMDB sprawdzę niebawem.

Soas5991

Oj, no i wychodzi, że tu niewiele, a nawet coraz mniej zaglądam.
Na FDB baza jest systematycznie łatana i Marac przylepił tam osobiście wielki plaster, a do tego zawiązał jeszcze kilka bandaży ;)
Też tam sporo powlepiałem łatek, jest niesamowicie sprawnie, sam w kilka miesięcy nawstawiałem tam z pięć(!) razy więcej niż tu przez te 10 lat, choć ostatnio się mocno przytyka, ale to dobry znak, bo zwiastuje coraz więcej dodawanych treści. Nowości pojawiają się bardzo szybko, a na pewno szybciej niż tu, do tego nie są zablokowane i od razu można oddawać głosy! Jedyny minus, już zresztą wspomniany, to mała liczba osób przekładająca się na niewielką liczbę komentarzy, to jak chodzi o te pod filmami, bo forum główne, to aż trzeszczy, zwłaszcza ostatnimi czasy. Nowi napływowi robią tam swoje...
No i nie można być biernym - jak widzisz, że czego nie ma, to dodawaj!

Wyszukiwarka IMDb jest baaardzo dobra! Czasem lepsza niż rewelacyjny Gugiel. Miałem jakiś czas temu przypadek, że szukałem filmu "Black" i nie wiedziałem z którego roku, ani kto gra, film chyba francuski... spróbuj tu znaleźć - powodzenia! Kilka stron i nic, dałem sobie spokój, sprawdź sam. Gugiel akurat niezbyt pomógł, choć do tej pory był niezawodny... A tam, na IMDb wpisujesz "black" i masz coś takiego jak "Exact title matches" i z listy jakichś 30 blacków ten jest na ósmym miejscu (to ten: tt0990359). Tutaj nie wiem gdzie i czy na końcu na 127 stronie będzie, ale śmiem wątpić, a poza tym to ja mam kopać dziesiątki stron czy portal ma mi ułatwiać szukanie?! Ale ja wiem - kase trzeba zarabiać, treści pozycjonować, użytkownik ma się naklikać, reklam naoglądać, nie może być za łatwo i za szybko... czyli zupełnie jak cały portal, nie za szybko i nie za łatwo, klikać i klikać, robić ruch!

Poza tym stosunek do ludzi - tu jest tragiczny! Już nie mówię o sobie, bo jestem mały. Jest taki np. Michaltbg i on jest tu mrówką, dodaje naprawdę dużo i żalił się niedawno, że nie dość, że kradną mu treści z kontr czekających miesiącami, to potem wery oskarżają go o... plagiat! Czujesz?! Pierwsze co, to kłamca i złodziej! Już nie to, że widzą, że cały czas dodaje, że ma tyle punktów itp. nie! Złodziej i kropka. A jak dodajesz cokolwiek, to udowodnij, że tego nie zmyśliłeś. Miałem taką kontrę i czekała... 2 lata i nieco ponad dwa miesiące jeszcze no i kosz, bo UWAGA!... linki do źródeł się przedawniły, są nieaktywne! Hahaha, pusty śmiech. Żenada.

Dobra, tyle żali, cześć.

filmweb

W ostatnich dniach na jakiejkolwiek liście filmów (ocenione, chce obejrzeć, nie chce obejrzeć) przestały mi się wyświetlać plakaty przy poszczególnych pozycjach. Ogólnie wyświetlają się plakaty kilku filmów z początku listy, a wszystkie dalsze pozycje zamiast plakatu mają szare loga filmwebu, albo są widoczne przez pół sekundy i jak przewijam myszką to automatycznie znikają. Myślałem, że to może wina przeglądarki, ale zarówno w Chromie jak i w Firefoxie na innym komputerze występuje ten sam problem.

thorgod

To samo u mnie. Dzieje się tak też na liście wyników z wyszukiwarki.

użytkownik usunięty
filmweb

Dodacie w końcu możliwość rozwinięcia zakładki "Ulubieni ludzie kina" tak by można było przejrzeć WSZYSTKIE widniejące tam nazwiska?

Omawiane nieco wyżej:
https://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Nowe+funkcje+w+profilu+u%C5%BCytk ownika,3002431?page=15#post_16007786

P.S.
Nie, nie dodadzą.

filmweb

Wszedłem tu po jakiejś przerwie tutaj i co widzę? Powiadomienia...
Znowu udoskonalacie swoją stronę pod kątem jej obsługi przez przedszkolaków?
Słabo, oj słabo!
Mam 24-ro calowy monitor i już od marca br. ciężko mi się mieści wasza coraz gorsza strona na moim ekranie, a widzę że usilnie staracie się by było coraz lepiej tfu! tzn. coraz gorzej...

ZSGifMan

No właśnie, dlaczego każda zmiana musi być na minus? Wcześniej było chociaż miej więcej wiadomo czy ma się jakieś powiadomienia, a teraz jest maleńka kropka i bez liczby, i trzeba za każdym razem klikać.

M_COL

Znowu "dobra zmiana" na gorsze :/
Rozwinięta lista jest teraz tak nieczytelna , że nawet tam nie ma sensu zaglądać.
Naprawdę chcą zniechęcić ludzi do odwiedzania całego Filmwebu.
Jest źle, a robią wszystko, by było jeszcze gorzej.

Właśnie widzę, że przy przeglądaniu filmów ocenionych przez znajomych w zakładce "Mój Filmweb" nie wyświetlają mi się ani moje oceny, ani gwiazdka do zaznaczenia filmu, ani czy mam już tytuł zaznaczony do obejrzenia.
Pewnie ten wygląd też zmienią, powiększą każdy tytuł tak, że pół dnia trzeba będzie tę listę przeglądać.

Montago

Mi się chociaż tam jeszcze wyświetlają.

Montago

HAHAHA!
HAAHAAHAA!
HAAAHAAAHAAA!

Nie Monti, nie śmieję się z Ciebie!
Nagle coś mnie tknęło i wszedłem na Alexę, wpisałem filmweb.pl i... padłem w konwulsjach śmiechu :D Jednak im się udało, a wszelkie ich zabiegi od marca tego roku mające na celu uprzykrzyć ludziom korzystanie z tego portalu i zniechęcić ich do wchodzenia na filmweb... przynoszą zamierzone skutki XD

https://www.alexa.com/siteinfo/filmweb.pl

DOBRA ROBOTA! :P
Tak trzymać, a niedługo... znikniecie ;D

ZSGifMan

ŁAŁ! To zasługuje na osobny wątek. :-D

Marac

Jak widać coś się ekipie FW udaje...
Odstraszanie użytkowników :P

A u "innych" wręcz przeciwnie ;)
https://is.gd/hJ9BSU

Montago

Jaki dziwny zbieg okoliczności... ;->

PS.
Ciekawe czy Giertych o tym wie, czy też może Pleśniak trzyma go w błogiej nieświadomości, jak monarchę z "Nowych szat cesarza"? :-D
Może warto byłoby dać znać userowi nr 1?

ZSGifMan

Jak dla mnie, to tu się da wyczytać jeszcze jedną cenną informację. Bo teoretycznie te kretyńskie zmiany mają dostosować wygląd serwisu do jakichś w chory sposób pojmowanych potrzeb czy oczekiwań użytkowników mobilnych, których jest coraz więcej, a jak wiadomo, telefony to słabe urządzenia, które ledwo sobie radzą ze stronami napisanymi w WAP-ie (czy jak to tam się nazywało), więc trzeba dla nich robić uproszczone wersje serwisów (tak, drwię sobie). Ale to nie ma nawet znaczenia, czy te potrzeby zostały właściwie zdiagnozowane, bo...

Where do visitors go on filmweb.pl?
Subdomain Percent of Visitors
filmweb.pl 99.77%
m.filmweb.pl 0.31%

0.31%. Tyle osób jest zainteresowanych mobilną wersją strony.

ZSGifMan

A właściwie to możemy tu wyczytać jeszcze kolejną cenną informację:

How fast does filmweb.pl load?
Very Slow (3.466 Seconds), 81% of sites are faster.

How fast does fdb .pl load?
Very Fast (0.482 Seconds), 96% of sites are slower.

Marac

To tylko powierzchowne suche dane, dogłębny i szczegółowy test obnaża wielomilową przepaść! Mówimy tu o stosunku 218 sekund do 5! W wersji block jest to 215 sekund do 1,5! Nawet nie ma o czym gadać! To jest 44 do 143(!) razy szybsze ładowanie strony!

https://drive.google.com/file/d/1lOOW-AZhUXZR01R3bzzBzT-8Lj1qOYxK/view

Suma wagi plików jest powiedzmy dosyć porównywalna, ilość z grubsza też, jednak strona FW jest makabrycznie przeciążona poszatkowaniem danych, co pociąga w konsekwencji absurdalną ilość żądań, a te są realizowane niezwykle opieszale jak na środek nocy. Na FW blocker praktycznie nic nie daje, co tylko ujawnia niemoc serwera i zły kod i sposób umieszczania danych. Z drugiej strony bloker powoduje kilkukrotny skok z i tak kilkanaście razy krótszego czasu!
Zresztą - liczby mówią same za siebie.


P.S.
Test wykonany ok. 1:30 w nocy, czyli luźne łącza, na głównych stronach obu portali.
Światłowód w standardowej specyfikacji, czyli 100Mbps down na 10Mbps up.
Ping zazwyczaj w przedziale 5-6ms, ale to w ciągu dnia, o tej godzinie w nocy 2ms.

ZSGifMan

Piękne...

filmweb

Logujac sie na swoj konto nie ma z automatu w prawym gornym rogu cyferek z powiadomieniami ( gdy ktos zalozyl nowy temat w obserwowanych czy skomentował moj post), tak jak było wczesniej. Trzeba klikać w ikone, wchodzić w forum. Nie zawsze da sie wejsć, bo przekierowuje na profil. Podsumowujac do du.py

Hans_Kloss

Teraz w rozdzielczości 1024x768 trzeba przewijać w poziomie, żeby dostrzec wyskakujące powiadomienia. Strona wygląda tak samo jak wcześniej, wszystko się mieści, oprócz tego panelu powiadomień.
To wygląda jakby ktoś „na sztywno” ustawił za dużą szerokość bloku z panelem powiadomień, przez co wychodzi po za szerokość pozostałych bloków. A między polem wyszukiwarki a tymże panelem jest mnóstwo pustego miejsca.
Dodatkowo, nie wyświetla się już liczba powiadomień, jest tylko żółta kropka. Rozwinięte menu powiadomień już się nie zwija po kliknięciu po za jego obszar

Menu w profilu użytkownika miało kiedyś poziomy pasek przewijania. Teraz zrobiono tak, że pozostałe przyciski menu są przypisane do rozwijanego menu przycisku „Inne” sugerując, że należą do tej kategorii, a tak nie jest.
Po prostu powinni przenieść przyciski z podmenu „Inne” do kolejnego wiersza i wszystko by było widoczne i intuicyjne. Spójrzcie: https://d34.usercdn.com/i/11107/b32uvmneh9jf.jpg

Strona główna nie ma prawie nic wspólnego z definicją strony głównej. Dla mnie właściwą stroną główną Filmwebu jest http://filmweb.pl/forum

Wygląda na to, że Filmweb nie radzi sobie nie tylko z Javascript, ale i HTML :D

Insekt6

Przede wszystkim nie radzą sobie z UX...
https://en.wikipedia.org/wiki/User_experience_design

Marac

O, już poprawili uciekający za ekran panel powiadomień.
Dzięki, Filmweb!

Insekt6

Eeee? W trzy dni? A nie trzy lata? Jakim cudem?
Musi zatrudnili kogoś na umowę zlecenie specjalnie do zrobienia poprawki.

Marac

A może pierwszy raz w życiu zobaczyli tam wyżej prezentowane dane z serwisu alexa.com. ? :P
I ktoś gdzieś wreszcie zrozumiał że nie tędy droga...

Choć może to tylko eksperyment socjologiczny - tak zaszokować użytkowników, by przez dłuższy czas nie mieli siły na kolejną krytykę nieustającej "dobrej zmiany" :D

Montago

Ja już chyba mam to w dupie, czy im wróci rozum czy nie. Za bardzo się już ich i ich działalności brzydzę. I coraz bardziej przyzwyczajam się do FDB. Niech toną. Im szybciej tym lepiej.

Marac

HAHAHA!
Odpięli to wreszcie!
A się mega zdziwiłem i już wydawało mi się, że się pomyliłem i to nie to forum, ale nie.

P.S.
Ciekawe co przypną następne?

ZSGifMan

Oooo... szkoda. Tyle śmiechu było w tym temacie.

Marac

Daj spokój!
Trochę wiary i zaufania, następny temat będzie jeszcze lepszy i pobije z kretesem te poprzednie czymś w stylu:

"Drodzy użytkownicy filmweba! Obserwujemy, że ostatnio coraz rzadziej zaglądacie na nasz zmieniający się ciągle na lepsze portal, jest nam z tego powodu niezmiernie smutno i nie rozumiemy dlaczego tak się dzieje? ..."

Haha ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones