Profil użytkownika właśnie wzbogacił się o dwie nowości.

Lista "nie interesuje mnie"

Znajdziecie tu wszystkie tytuły, które oznaczyliście jako "nie interesuje mnie". Produkcje z tej listy nie pojawiają się w Waszych rekomendacjach ani nie mogą być Wam polecane przez znajomych. Podobnie jak w przypadku innych list, możecie ją sortować i filtrować według wielu kategorii. Jeśli zmienicie zdanie na temat dowolnego tytułu, możecie również dodać go do listy "chcę zobaczyć" lub ocenić.

Zakładka "w telewizji"

W zakładce "w telewizji" pojawiła się możliwość wyświetlani tytułów emitowanych wyłącznie na Waszych ulubionych kanałach. Listą ulubionych kanałów możecie zarządzać na stronie Programu TV lub w ustawieniach konta.

Montago

Jasne, że nie wierzę, ale chciałem się wypowiedzieć ;)

szarobury1321

Rozumiem, choć tak sobie ulżyć ;)

Bo nic więcej nam nie pozostało :P

filmweb

Mi się podoba funkcja by w rankingu przeglądać topki filmów z lat 1838 xD Kozacka rzecz

Wookie_LG

Nooo...
Ruchome obrazki (aparat pistoletowy) datuje się na 1874, ale co tam, bo na FW są o pół wieku starsze filmy ;D

ZSGifMan

widać wiedzą o czymś o czym nie wie nikt inny :D

Wookie_LG

Oni tu w ogóle wiedzą więcej niż przeciętny profesor zwyczajny ;)

Zobaczysz:
jeszcze się znajdą filmy z lat 1838 do 1873, bo FW wie, że one są, tylko nikt ich jeszcze nie znalazł ;p

filmweb

Drogi Filmwebie!

Dodajcie listę ulubionych ludzi kina w zakładce "Inne". I zmieńcie wygląd graficzny komentarzy do ocen w zakładce aktywność, są szpetne.

Byłbym wdzięczny za takie zmiany.

filmweb

Szanowny Filmwebie, błąd #948, którego i tak nie poprawicie.

W profilu użytkownika podawane są „Najczęściej oceniane gatunki filmów i seriali”. Część z pozycji zwraca gatunki łączone, np. „Thriller, Sci-Fi” jako link http://www.filmweb.pl/films/search?genres=24&genres=33 (widzę że konwerter na forum przerabia tutaj linki na poprawne - powinno być tam „& amp;”)

Problem w tym, że wyszukiwarka zupełnie ignoruje drugi (i kolejne) gatunek, wyświetlając tylko wszystkie pasujące pozycje dla pierwszego. Niestety informatyk robię-i-nie-testuję dał tam nieprzemyślaną konwersję na encje html. Dopiero ręczna zamiana „& amp;” (bez spacji) na „&” zwraca poprawne wyniki.

xorandor

Takich przykładów są dziesiątki , jak nie setki!

Ogólnie silnik wyszukiwarki mimo, że i tak poprawiony na przestrzeni lat, dalej zwraca treści opłacane zamiast faktycznych i ciągle z angielska sucks ;)
Ostatnio szukałem "war games" i zapomniałem, że to się łącznie w tytule pisało i co ?
Ano nic! Jakieś igrzyska głodu i inne śmiecie, ale wyniku ni ma!
To uderzyłem go gugla i co?
Ano nic! Też bez zdziwień i już pierwsza pozycja trafna, jak zawsze zresztą :)

Tak różnica...

ZSGifMan

Ale przecież „WarGames” pojawia się, aczkolwiek dopiero na drugiej stronie wyników. W sumie nie dziwię się tutaj akurat zbytnio, bo wyżej są lepiej pasujące pozycje do oddzielnych słów („games” głównie). Kwestia tuningu wyszukiwarki, który jak widzę preferuje nowsze produkcje i te, które mają więcej „chcę zobaczyć”. Google ma jednak miliardy na dopieszczenie algorytmów.

xorandor

Wiesz co?
Sam nie wiem...
Piszesz, że Gugiel ma miliardy, ale to dopiero teraz, a oni przecież zaczynali od zera na studiach, więc jakby nie dopieścili wtedy algorytmu za grosze, to teraz byśmy dalej korzystali z Yahoo!, Altavisty, czy co tam było inne wtedy popularne... bo już nie pamiętam ;)
Ja bym ten algorytm "dopieścił" za kilka stówek, albo opracował go od podstaw za parę tysi!
Nie wiem co to za filozofia pominąć spacje i przeszukać bazę na jeden ciąg i kolejny i dalej, można też, gdyby sytuacja była odwrotna, wyszukiwać podciągi i robić punktację występowania, można wiele pod warunkiem, że się chce, albo pomyśli o tym, żeby się chciało, bo jak się nie myśli, to efektów nima!
Bym się tu nie mądrzył, gdym kiedyś kilka razy nie robił czegoś podobnego i mój algorytm poszukiwał wyrazów nawet rozdzielanych kilkoma innymi znakami. W parametrach procedura miała ustawiane na ile podciągów rozdzielać i jak głęboko ma sięgać po kolejne i... to działało jak ta lala :) Punktowało występowanie konkretnych podciągów i na podstawie tego typowało w punktacji wyżej np. "war.games" niż np. "w-ar.ga-mes" itp. Znaczy przydałby się na przeszukiwanie tzw. słów łamiących tu regulamin, bo ten co tu jest za łatwo oszukać!
W życiu nie wyobrażam sobie sytuacja zadania szukanego ciągu na "war games", a dostajesz w odpowiedzi" hunger games" i to kilkanaście pozycji wyżej niż "wargames"!
Ale to ja tak widzę, widać dla innych jest OK, a i na pewno fakt odpowiedniego "posmarowania" przez dystrybutora, żeby jedna silnik nie działał zbyt dobrze i Gugiel jest najlepszym przykładem, jak była ta sławna sprawa ich tzw. "pozycjonowania", gdzie szukając "audi" czy "mercedes" kilkanaście pierwszych linii, to było... "bmw" :D
I dlatego bardziej w tym bym się dopatrywał przyczyny, jak pisałem wyżej.

Jednak...

Ale i tak po latach muszę pochwalić FW za to, że silnik wyszukiwania jest znacznie poprawiony, bo jeszcze kilka lat temu to była żenada istna i dramat, bo trzeba było pilnować "the" i/lub "an", bo inaczej guzik pokazywało i nic nie dostawałeś. Że jeż nie wspominam o sytuacji przestawienia wyrazów przez pomyłkę, bo wtedy było "brak wyników" i mogłeś do końca świata klikać i... nic.

ZSGifMan

Jak pisałem - to już bardziej kwestia tego jakie elementy mają większy priorytet, niż niemożność wyszukania. :) Te wspomniane trzy elementy (dopasowanie po osobnych wyrazach, rok produkcji i liczba „chcę zobaczyć”) wydają mi się obecnie kluczowe. Zwróć też uwagę, że można (o ile się pamięta) podać datę produkcji, co daje dobry wynik. Niestety z kolei błędna data potrafi zamieszać wyniki. Wyszukiwarka radzi sobie też z np. „warga mes”, ale niestety „war game”, z uwagi na preferowanie osobnych wyrazów, ją całkowicie przerasta (filmu nie znalazłem w ogóle, bo za dużo tytułów ma „game”…).
Myślę, że po prostu powinni także uwzględniać przy wyszukiwaniu tytuły alternatywne, choć obawiam się, że mogłoby to zaśmiecić czasem wyniki jakimiś egzotycznymi pozycjami. Przykładowo IMDb tak robi i wspomniany film jest na pierwszej pozycji, ale wielokrotnie miałem tam też przypadki, że dopiero rozwinięcie szerszej listy wyników ujawniało poszukiwany tytuł, więc idealni też nie są.
PS. Pamiętaj też o filtrach.

xorandor

Ja wiem, wiem, ale szczerze: jakbym miał pamiętać tu o konwencjach wpisywania, bo ktoś tam porobił sobie priorytety, o roku, o tym, żeby ten tytuł był jak najbardziej bezbłędny, o właściwej kolejności słów, o filtrach jak proponujesz, to sorry, ale... wolę iść do gugla i mieć to w pięć-sześć sekund bez tych wszystkich dziwactw!
Takie życie ;)

P.S.
Pamiętaj, że to zdaje się technologia miała być dla nas (ludzi), a nie my dla niej ;p

filmweb

Kiedy pojawia się seriale na profilach, przecież można to załatwić tak samo jak ze znacznikami "Chce zobaczyć" i "nie interesuje mnie". I przede wszystkim strona główna musi być czytelniejsza, teraz mamy tam wszystko, tylko nie to co ostatnio aktualizował użytkownik. Czyli proponowany porządek:

1. Ostatnio oglądane (filmy)
2. Chce zobaczyć (filmy)
3. Oglądane (seriale)
4. Chce zobaczyć (seriale)
5. Ostatnio grane (gry)
6. Chce zagrać (gry)

Sekcja ulubione i najwyżej ocenione powinna trafić do drugorzędnych zakładek, a sama aktywność to tylko dodatek i nie powinien być aż tak eksponowany, praktycznie z niego nie korzystam.

Kusmen

Dodam też, że z racji powiększenia wyświetlanych pozycji na profilu, użytkownik musi więcej czasu poświęcać na przewijanie strony, by móc zobaczyć całość głównej strony profilu. Wcześniej trwało to dużo krócej, dlatego proponuje odchudzenie wyświetlanych sekcji do powyższej listy. Dłuższy czas przewijania powoduje skrócenie czasu przebywania na profilu, bo kto będzie oglądał cały czas to samo, bo sekcje ulubione i najwyżej oceniane rzadko się aktualizuje.

filmweb

Przy ocenie filmu w polu tekstowym można teraz przenosić kursor do poprzednich wierszy oraz wklejać tekst ze schowka.
Wow!
Tak serio, to ja nie wiem jak udało im się takie zrąbane wcześniej zrobić. Najprostsze pola tekstowe w HTML‐u (takie jak tu, na forum) chyba od początku internetu miały takie możliwości.

Insekt6

To wspomniane pole, to mega kiszka jest!
Zacznij coś tam pisać i cofnij się, czy to myszą, czy kursorem i wstaw spację by po niej kontynuować dopisywanie, to... wywala karetkę na sam koniec.
I to za każdym razem!
Jedyna na to metoda, to ustawienie się za spacją i dopiero wtedy pisanie.
No po prostu no-nie!
Nie-do-wia-ry!
Kto tu takie rzeczy wymyśla???

ZSGifMan

Co ciekawe, to nie reaguje poprzez wprowadzenie z klawiatury podwójnej spacji, ale jej wystąpienie w tekście. Na przykład jest „on i ona” – usuwasz „i” i ten sam efekt – tak więc wprowadzanie skrótem Unicode (ALT+0160) albo jej wklejanie z tablicy znaków nie zadziała.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
filmweb

Kiedy piszę dłuższy temat na forum, to strona mi po prostu wygasa – klikam „Ok”, ładuje się strona z napisem „podana strona nie istnieje” i post który pisałem przez 20 minut idzie w diabły.
Nie jestem pewien jak to było w starym interfejsie, więc gdyby mógł się ktoś wypowiedzieć na ten temat...

Insekt6

Zawsze tak było. Dłuższe posty polecam pisać poza przeglądarką i wklejać do nowego pustego postu.

filmweb

Kilkanaście dni nie zaglądałam na strony Filmweb i dzisiaj zajrzałam a tu... bałagan. Przy zmianach stron teksty zachodzą na siebie, wszystko skacze, aż oczy bolą. Pojawiła się obok mojego imienia liczba 32 - w ogóle nie wiem co to ma znaczyć. Po najechaniu pokazuje się "asystent", albo "powiadomienia" - nie jest mi to potrzebne i chciałam wejść w ustawienia i zmienić - nie ma mowy! Nawet wylogować się jest trudno, a zalogować się jeszcze trudniej.
Tak więc te zmiany są słabe. Zakładka "nie interesuje mnie"... nie wiem czy jest potrzebna, jeśli mnie coś nie interesuje to nie wchodzę w to. Moim zdaniem te zmiany nie były potrzebne. Strony są może bardziej czytelne, ale wcześniej też były dobre.

filmweb

I CO CHU*E!? JUŻ DRUGI MIESIĄC MIJA I DALEJ BEZ ŻADNYCH ''ZMIAN''!?
JAKIEŚ ZAKŁADKI ''NIE INTERESUJE MNIE'' TO PRZYWRACACIE... ALE RZECZY, KTÓRE SĄ NAJBARDZIEJ POTRZEBNE TO JUŻ NIE...
UŻYTKOWNICY NAPRAWDĘ SĄ DLA WAS KUR*A NAJWAŻNIEJSI... ŻENADA..., MOGLIBYŚCIE CHOCIAŻ UDAWAĆ, ŻE WAM ZALEŻY...!

filmweb

Przypominam...:
''Planujemy wzbogacić go o kolejne nowe funkcje i usprawnienia, dlatego też w dalszym ciągu czekamy na Wasze opinie oraz sugestie. Wierzymy, że dzięki nim uda się nam stworzyć profil, który w pełni spełni Wasze oczekiwania''

niewiem_6

No fakt, joke roku ;)

ramsay2

Noooo, nieźli żartownisie z nich.... ;)

niewiem_6

I tak na jakiś masowy odpływ użytkowników bym nie liczył.
A oni doskonale o tym wiedzą.
Alternatywa jest trochę cienka (FDB), no i forum raczej biedne.

ramsay2

Jasne, że nie...
Większość z tych, którzy mieli zamiar odejść zostali ''zatrzymani'' właśnie przez te ich posty o tym, że niby coś będą robili... Tylko po to je pisali... Ja w sumie też na początku myślałem, że naprawdę zaczną coś zmieniać... i jak bardzo się zawiodłem...
A teraz od tej nieszczęsnej ''dobrej zmiany'' mijają trzy miesiące i tylko nieliczni dalej ''walczą'', a reszta albo się już poddała, albo nawet przyzwyczaiła się do nowych profili... - czyli FW osiągnął swój cel...

Co do Fdb się zgadzam... co z tego, że bardziej szanują tam zdanie użytkowników..., czy może jest tam zdecydowanie mniej trolli... Nie mówię nawet o tym, że tam nie będzie z kim pisać na forum, ale nawet same profile tam, wyglądają podobnie jak obecne tutaj... W związku z tym ja przynajmniej nie widzę sensu, aby się tam przenosić...

niewiem_6

Ja wiedziałem że niczego nie naprawią, choć usprawnili (lekka ironia) kilka funkcji na profilu.

W FDB jest mniej trolli bo...pisze tam ze 30 osób, w porywach 50 :)
Ale fakt, ciągle coś tam robią czy usprawniają.
Tylko że na to trzeba mieć szmal, FW go ma, FDB niestety (reklamodawcy nie walą tam drzwiami i oknami) nie ma.

ramsay2

Tak - ''usprawnili'' dwie, trzy funkcje... zostało jeszcze tylko jakieś kilkanaście... ;)

No właśnie... 50 osób... z czego pewnie co najmniej połowa z nich to uciekinierzy z Filmweba....

niewiem_6

Optymista :)
Ja bym powiedział że kilkadziesiąt :D
Swoją drogą, ciekawe czy forum też ulegnie jakiejś..."dobrej zmianie".

Haha, 30% na pewno jest stąd, 20% to redaktorzy portalu więc zostaje połowa :D

ramsay2

Na upartego to można by dobić to kilkudziesięciu, ale z tych najważniejszych opcji to nie więcej niż piętnaście...
Tutaj nawet listę zrobiłem...
https://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Nowe+funkcje+w+profilu+u%C5%BCytk ownika,3002431?page=4

Nie kracz, nie kracz... ;) Bo nigdy nic nie wiadomo, co jeszcze może Tamtym do głowy przypier*olić..., a jak już i forum zniszczą to mamy doszczętnie przej*bane... wtedy to już chyba nic mnie nie będzie trzymało na tym portaliku...

20% to redaktorzy??? Gdyby na forum FW był chociaż JEDEN w miarę aktywny to byłoby wspaniale... :P

niewiem_6

Z tego co pamiętam to opcja "wypowiedzi" zniknęła wcześniej niż powstały zaskakujące, nowe profile.

Wydaje mi się że gdyby mieli zmienić wygląd i funkcjonalność forum to już by to zrobili (chyba).

Teraz ja liczę te 20% optymistycznie, może być ich nawet więcej.
Zresztą, spróbuj wyłączyć na chwilkę blokadę reklam tutaj i tam.
Tam zmiana jest ledwie zauważalna a tutaj nigdy nie widziałem tak oczojebnej reklamy "Avengers" :D

ramsay2

Racja, zniknęła chyba jakoś na początku roku... Ale i tak mogliby ją przywrócić, chociaż była trochę nieczytelna, to była jedną z bardziej przydatnych funkcji...

No nie wiem... mam nadzieję, że jest jak mówisz... Chociaż z drugiej strony może nie chcieli wprowadzać dwóch tak drastycznych i kontrowersyjnych zmian w tak krótkim czasie... Może chcą odczekać parę miesięcy, aby ludzie w miarę przywykli..., przestali narzekać na nowy layout, a potem doj*bać kolejną ''dobrą zmianę''....

niewiem_6

Raczej nie przywrócą, tak jak nie zrobią pewnie skrzynki nadawczej na prywatne wiadomości.

Może ale sądzę że zastosowaliby taktykę spalonej ziemi i poszliby na całość od razu.
Teraz przynajmniej strona się nie wykracza jak parę miesięcy temu.
Co parę godzin napis "serwis chwilowo niedostępny" ;)

ramsay2

Nie no, ja wiem, że nie przywrócą... od tylko takie ''marzenia'' po prostu... :D

Co parę godzin? Mi się również czasami wyświetla, ale na pewno nie co parę godzin...
Wczoraj miałem za to inny problem...
Otóż pisałem posta pod filmem... i po kliknięciu ''wyślij'' nie zapisało mi wypowiedzi, pojawił się za to napis ''strona jest niedostępna''..., czy coś takiego i musiałem pisać posta od początku... z lekka mnie to wkur*iło, bo krótki nie był... :/
Za drugim razem była identyczna sytuacja... tylko, że tym razem się zanim kliknąłem ''wyślij'' skopiowałem cały tekst... I za trzecim już było normalnie...

Miałeś kiedyś coś podobnego...? Bo ja pierwszy raz..., kiedy wydaję się, że widziałeś już wszystko, FW zawsze potrafi zaskoczyć coraz to nowymi błędami... :P

niewiem_6

Ja nie miałem ale któryś z moich znajomych też chciał coś skomentować pod moją oceną i miał tak samo.
Gościu też był zdrowo wkur**ony bo akurat gadaliśmy.
Co zaskakujące, pod oceną zupełnie innego filmu było zupełnie normalnie.
A miałeś tak że dostałeś powiadomienie że ktoś skomentował Twoją ocenę, wchodzisz....a komentarza nie ma?

ramsay2

Nie wiem... nie przypominam sobie...
W powiadomieniach najbardziej denerwuje mnie to, że jak już wejdę na stronę, gdzie ktoś do mnie coś napisał, i nawet mu już odpiszę, to i tak dalej wyświetla mi się powiadomienie do tego... Wtedy myślę, że znowu mi odpisał - ponownie wchodzę na temat, a tam... żadnej odpowiedzi... Niby powinniśmy się już do tego przyzwyczaić, ale mimo to wkur*ia mnie to bardzo za każdym razem... ;P

niewiem_6

:D
Miałem tak o czym mówisz dokładnie wczoraj wieczorem i dzisiaj rano.
Tutaj to już standard.
Odświeżanie strony nic nie daje bo ciągle wyświetla się powiadomienie o nowej (a już przeczytanej) wiadomości.

ramsay2

Ano standard...
Nawet teraz ciągle mam pokazane dwa powiadomienia... ;)

niewiem_6

Serio?
Mi już zniknęły ale też trochę to trwało.
Ja pierd*lę.... ;)

ramsay2

Ehhh... ;)
A na Fdb jak z powiadomieniami?

niewiem_6

Nie mam pojęcia.
Mam tam konto, nawet coś tam dodawałem ale ani razu nie skomentowałem nic na forum.
Zapewne lepiej bo mniej osób.

ramsay2

Też sobie tam konto założyłem..., w kwietniu jakoś, bo wtedy byłem wkur*iony bardzo ''dobrą zmianą'', ale nic nie komentowałem, o dodawaniu nawet nie wspominając...
Tak z ciekawości pytam...

niewiem_6

Hehe, tam z Filmwebu wszyscy "kwietniowi" :D
W tym ja.

ramsay2

Ta, domyślam się... ;-)

niewiem_6

Nawet ocen nie chciało mi się skryptem przenosić...
Bo i po co?
Ale trzeba im przyznać że chęci im nie brakuje.

ramsay2

Tak, chęci im nie brakuje, w przeciwieństwie do ........ ;)

niewiem_6

Wiadomo.
Chociaż sądząc po niektórych wpisach (szczególnie pod newsami) niektórym zmiany przypadły do gustu :)
Pewnie tak samo fake'owe konta jak te oceniające na 10 nowe dzieła Vegi :D

ramsay2

''Chociaż sądząc po niektórych wpisach (szczególnie pod newsami) niektórym zmiany przypadły do gustu :) ...''

Weź, nawet mi nic nie mów ;) bo akurat zawsze jak napiszę coś o profilach to jakiś pajac się mnie uczepi... :P Zwykle jeden i ten sam, ale czasami jeszcze paru innych... chociaż możliwe, że to też ''multikonciarz'' jakiś, kto go tam wie... :D

A wiesz co jest najgorsze w filmach Vegi...?
To, że ludzie chodzą na nie do kina... :P ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones