Reklamy znowu atakują

użytkownik usunięty

I to pomimo ublocka origin, ublocka origin extra oraz AdGuarda (moja święta trójca w przeglądarce). Nie można wejść na żadną stronę z filmem. Działam na Chrome.
Macie jakiś nowy, niezawodny sposób? Bo za premium płacić nie zamierzam...

CyboRKg

Ja niestety nie miałem szczęścia w latach 80-tych posiadać żadnego kompa i tylko mogłem chodzić pograć do kumpli, z wielką przyjemnością jeździłem też na giełdy komputerowe z nimi, bo była okazja zażyć na własne oczy (niestety tylko) wtedy technologii wielkiego świata ;)

A, jak już tak rozmawiamy, to w latach 90-tych oczywiście były jakieś kompy na DOSie i nawet ze dwa z Win3.11, ale prawdziwa moja komputeryzacja, to dopiero od 1997r. kiedy to wszedłem w posiadanie peceta na Pentium 166MHz z uwaga(!) 64MB RAM, dwa dyski 2GB i grafika GeForce 4MB z osobnym akceleratorem VooDoo, też 4MB. To wszystko na niezapomnianej windzie 95 ;D
W internecie jestem od jakoś połowy 1997r.

8GB RAM to nie jest malo do normalnych zastosowan, ale odkad przesiadlem sie na 16GB RAM i dysk SSD czuje sie o wiele bardziej komfortowo ;)

Herushingu

tez film-chrzest pl

WujekChu1ek

A prawda jest taka, że w dobie reklam jakie serwuje ludziom filmłeb, to znikome zasoby pamięci i czasów procesora używane przez dodatek blokujący reklamy są niczym w porównaniu do ulgi dla niego wynikającej z braku konieczności wyświetlania tych niezwykle obciążających komputer elementów.
Czysty zysk :)

prawdopodobnie to tylko chwilowe, w przeciągu paru dni pojawią się aktualizacje do blockerów, i problem zniknie.

i nie jesteś sam, co zabawniejsze dotyczy to także osób które mają możliwość wyłączenia reklam, oczywiście w teorii wystarczy wyłączyć blockera, ale nie ufam zawartości filmwebu, by poruszać się po nim bez zabezpieczań xD

użytkownik usunięty
Herushingu

No ja wiem, że nie jestem sam, zdaję sobie z tego sprawę :>

"co zabawniejsze dotyczy to także osób które mają możliwość wyłączenia reklam"

Jebłem XD

użytkownik usunięty
Herushingu

Gdy wchodzisz na Filmweb https://youtu.be/7YFC0O393DQ?t=9

dokładnie :))

Herushingu

Jakoś niecałe półtora roku temu przy pierwszej tego typu akcji z ich strony wystarczyło około dwóch dni, więc tym razem zapewne nie będzie inaczej, nieco cierpliwości i będzie po bólu ;)

ZSGifMan

w sumie gdyby nie ten temat to zapewne bym się nie zorientował, bo od dłuższego czasu praktyczniej nie zaglądam na fora filmwebowe, z wyjątkiem forum portalu, by powylewać swoje żale na administracje i portal xD Zatem zapewne zanim bym to zrobił to ten problem zostałby rozwiązany poprzez aktualizacje.

Herushingu

Ja akurat robiłem sobie porządki na FDB i zaglądałem/porównywałem z datami ocen na FW i nagle wybałuszam oczy... a tu taki zonk! Jakoś 16:57 była zdaje się jak się ten zbuk pojawił.

Ale długo to nie potrwa, jak nie jutro, to na maksa w piątek będzie po wszystkim :)

ZSGifMan

Otóż to : )
Poprzednio też tak było , zaczął mi się pojawiać ten ich żałosny komunikat o wyłączeniu blockera , miałem już zamiar coś z tym kombinować , a tu patrze minął chyba jeden dzień czy dwa i było po wszystkim..Ub.Org. sam z siebie się zaktualizował..

Ja nie zamierzam żadnych Filmwebów + czy minus wykupywać , nie że nie mam czy mi szkoda , chodzi o to że co raz rzadziej tu zaglądam , co raz bardziej przyzwyczajam się do FDB , i co raz bardziej jest mi obojętne co się tu dzieje..
Przestanie mi działać tu blocker , to kiedyś po prostu wyczyszczę stąd swoje oceny , zostawię tylko pusty profil z komunikatem dla znajomych gdzie jestem i tyle , bo po co się męczyć ? : )
Po za tym u mnie nie ma Multikina..

Siwy1984

Już są te nowe reguły :]

użytkownik usunięty

Wyłączyłem javascript w popularnym blokerze i fora filmowe mogę sobie przeglądać.

Ale nie widzisz czy ktoś jest online.
Znam to.

użytkownik usunięty
Laki_9

To na czas przeglądania forum filmowego sobie wyłączę. Trzeba sobie radzić w tych trudnych czasach.

Mówiłem jak masz zrobić, oprócz tego gówna u góry nic nie widać.

użytkownik usunięty

Zrobiłem tak na chwilę, ale więcej z tym szkody niż pożytku. Nie mogę wtedy wejść na profil, ani odpowiadać na posty.
Przywróciłem javascript, bo to jakaś padaka.

Aha, wtedy na profil nie wchodziłem, możesz mieć rację.

użytkownik usunięty

Wiem, ale tak jak wspomniałem wyżej będę to stosował na przeczekanie, aż jakiś samarytanin obwieści dobrą nowinę,

Płatne konta, tyle w temacie.

Zaryzykuję stwierdzenie, że to JUŻ :))

użytkownik usunięty
ZSGifMan

Nie widzę.

Musisz zrobić aktualizację list, wcześniej najlepiej wyczyścić ich dedykowany cache i wtedy, gdy wykonasz wszystko poprawnie powinieneś zobaczyć to co ja :]

użytkownik usunięty
ZSGifMan

Nie wiem gdzie to jest. Nigdy nic nie grzebałem przy Ublocku.

Od 0:50 do 1:10
https://www.youtube.com/watch?v=zlQq8iWNmqI

użytkownik usunięty
ZSGifMan

Zrobiłem to wcześniej i nie działa u mnie.

użytkownik usunięty
ZSGifMan

W moim przypadku też niestety nie pomogło.

Nie wiem w czym rzecz, chciałem coś dla Was sprawdzić i wyłączyłem niby, przeładowałem stronę, ale te propozycje nie do podrzucenia i tak już mi się nie pokazują, nawet przy wyłączonym, więc dziwne mocno, sam nie wiem...

użytkownik usunięty
ZSGifMan

Znalazłem rozwiązanie: rozszerzenie Host AdBlocker (ma ikonę kapelusza). Wszystko śmiga jak złoto, a ublocka wywaliłem w cholerę ;)

Możesz podać link, gdzie wywalało ci reklamy? Sam mam uBlock'a a nie widzę niedogodności

użytkownik usunięty
Nevarius

Skasowało ogromną reklamę na stronie głównej ponad logiem portalu, ale przede wszystkim nie mam już tego durnego komunikatu o zakupie Filmweb+ który wyświetlał się po wejściu na dowolną stronę z filmem i blokował dostęp do forum. "Kapelusznik" skasował także jakieś pomniejsze reklamy, ale nie zwracałem uwagi, gdzie takowe mogły się pojawić. Teraz portal jest czysty i schludny ;D

Nevarius

No właśnie, też jestem wielce zdziwiony, mam uBO i wszystko mi śmiga i nie ma żadnych komunikatów o kupie+
Ar23s powinien sprawdzić listy filtrów, ale jak ma kapelusz i jest zadowolony, to niech już nie zmienia.

ZSGifMan

U mnie to tez nic nie daje. Jedynie wylaczanie na chwile filtrowania kosmetycznego...
Cos dlugo to trwa tym razem. Dawno nie bylo aktualizacji. Wczesniej uBlock nawet ladnie wycinal reklamy z filmow na wp pilot, a teraz nie da sie kanalu wlaczyc bez wylaczenie blokady :/

CyboRKg

Ale mi właśnie chodzi o to, że też mam uBO i już tego samego dnia zniknęły mi te irytujące komunikaty i nie mam ich. Jest wszystko OK, sprawdź swoje listy filtrów.

ZSGifMan

Wczoraj dodalem dwie nowe listy filtrow, wyczyscilem cache, stare pobralem na nowo i nic to nie dalo.

CyboRKg

Cierpliwości :)
I na to znajdzie się rada.

CyboRKg

wyłączenie filtrowania kosmetycznego już nie pomaga.... Wczoraj było jeszcze OK ale właśnie się zalogowałem i znowu widzę że wykrywa mi adblocka :/ Tal to jest jak się na forum FW chwalimy znalezionymi obejściami ;) Wystawiamy im na tacy rozwiązania to chwila i to ogarniają....... Wcześniej, przy pierwszym 'ataku' ze strony FilmWebu odinstalowałem uBlocka i zainstalowałem Nano Adblocker oraz Nano Defender. Ten combos rozwiązał mi problemy z filmwebowym anty-adblockerem. Tydzień temu kiedy znowu coś pozmieniali już nawet Nano Adblocker nie pomagał ale pomogło wyłączenie filtrowania kosmetycznego.....do dzisiaj.... Jakieś pomysły panowie ?? sorry i Panie ?? :)

dewille

Jak już gdzieś pisałem wyłączenie Java Scriptu daje zadowalające rezultaty i na to nic nie zrobią ;)
Film trzeba oceniać z włączonym JS, ale gdy chcemy mieć tematy pod filmem, pełną obsadę itp. wszystko co poniżej, to wtedy wyłączamy JS i to mamy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Insekt6

Zrobiłem tak, ale nadal to samo. Reklama jak była, tak jest.

Nie pomyśl czasem, że jestem jakimś nagabywaczem, ale serio wolisz bawić się w instalowanie niewiadomo czego, zamulanie systemu, wściekanie się na reklamy, niż wydanie 3,9 miesięcznie?

To paczka chusteczek higienicznych. Filmweb lubię, często tu siedzę, to nie rozumiem dlaczego nie mam im odpalić "paru groszy". Na smartfony niektórzy biorą pożyczki XD a na co innego skąpią paru złotych. Nie rozumiem podejścia...

_marecki

Jeszcze żeby między Filmwebem a community istniała jakakolwiek komunikacja. Tymczasem wszystkie sugestie userów są olewane, a wdrażane te, które zbierają hejt. Filmweb do dziś nie może się odkopać z wiadra pomyj jakie na niego wylano w związku z nowymi profilami, to nagle ma się oczekiwać na choćby "chusteczkowe" wsparcie?

_marecki

Zamulanie systemu uBlockiem? Serio? Ja jako ten z łbami reklam niby nie mam, ale sam fakt tego co tu się dzieje...
Niby jest to 3,90 miesięcznie, tylko że za co? Portal który w całości stworzyli userzy, wszystko dodają mimo tego że weryfikacja i oczekiwanie to tragedia.
Nikt ze staffu w niczym się nie słucha nikogo stąd, nawet nie potrafią odpowiedzieć na głupie pytanie... Robią co chcą, wszystkie błędy niwelują, posty usuwają na podstawie własnego widzimisię... Znikające od kilku lat oceny mają totalnie w dupie.
No więc za co ktoś miałby im płacić?

damian6d17

Ja na temat działania FW nie wiem za dużo. Pewno masz rację, chociaż jeszcze nie widziałem serwisu, który by się całkowicie ustrzegł błędów.
Sugestie, pomysły, krytyka wszystko jasne ale gdyby było aż tak źle, to dlaczego tyle ludzi tu siedzi i cięgle wraca?
Gdyby nagle pojawił sie błąd 404, to pewnie większość użytkowników by stwierdziła, że w sumie to szkoda...

_marecki

Błąd "404" to nic.
Rozumiem, że u Was jest "dobra zmiana".
Upgrade do przeglądarki, blokera itp.
U mnie nic nie blokuje ba 4 (chrome, vivaldi, firefox, opera).

_marecki

Dużą rolę odgrywa przyzwyczajenie, tak jak mąż po 50 latach małżeństwa nienawidzi żony, chce ją zabić, ale dziwnym trafem ciągle odkłada to "na jutro" ;D

Po drugie jest to jednak największa baza filmów w polsce z aktywnym forum, brakuje pełnoprawnej alternatywy. Ja założyłem konto głównie do dyskutowania na forum i z tego powodu nie narzekam, jestem usatysfakcjonowany.

Tymczasem komunikacja całkowicie leży. Jest pewien użytkownik, z którym gadam na facebooku, i który został zbanowany tutaj na FIlmweb i do dziś nie może uzyskać informacji o powodzie banicji. Dzwonił do siedziby filmweb, wysyłał maile, nawet zakładał nowe konta, tylko by założyć temat i nic. Rozumiem więc frustracje co niektórych userów, którzy jednak spędzili tu więcej czasu niż ja.

_marecki

Chciałbym jeszcze dodać, że od kilku miesięcy strona każdego filmu, którego opis jest ciut dłuższy rozjeżdża się w poziomie. Jeżeli nie potrafią od miesięcy naprawić czegoś takiego, ale wrzucają Gówno+ za które chcą zgarniać kasę, to widać jak bardzo interesuje ich portal i użytkownicy.

_marecki

Abstrahując już całkowicie od tego, że OP to zwykły kretyn, który nie potrafi korzystać z blokerów.

"Filmweb lubię, często tu siedzę, to nie rozumiem dlaczego nie mam im odpalić "paru groszy". Na smartfony niektórzy biorą pożyczki XD a na co innego skąpią paru złotych. Nie rozumiem podejścia..."

Nie rozumiesz podejścia boś głupi jak but [dziurawy]. Nie chodzi wcale o wysokość kwoty i bycie dusigroszem, a to, że jest coraz gorzej, a płacić powinno się za dobrze wykonaną pracę/usługę, a nie za partactwo.
Jak niezdarny kelner poleje cię gorącą zupą, to dasz mu napiwek, bo to tyle co paczka chusteczek higienicznych? Jak 'fachowiec' źle położy płytki, to też odpalisz mu premię, bo co ci szkodzi paru groszy wydać?
Sakra, za co mam im odpalać jakiekolwiek pieniądze? Za to, że po kilkunastu latach nadal nie ma tak podstawowej funkcji jak skrzynka nadawcza? Za usuwanie innych przydatnych funkcji? Za cenzurowanie i wywalanie tematów niełamiących regulaminu (a nawet całych podforów)? Czy może za bycie słupem reklamowym dla Netflixa i HBO GO?
Poza tym ze zniżek z multikina mogą korzystać prawie wyłącznie mieszkańcy większych miast, a blokować reklamy można z łatwością za pomocą blokera [jednego, nie 3].

GarvinSitho

Dobra, płacisz za "nie zamulanie systemu"?
Jak choy i od tego zależy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones