Napisałem skrypt dzięki któremu można eksportować swoje oceny filmów, seriali i gier do plików xls. Można je potem otworzyć w Excelu (Microsoft Office) lub Calcu (OpenOffice lub LibreOffice). Drobna uwaga techniczna, te pliki nie są prawdziwymi xls (tylko html'ową tabelką z odpowiednimi nagłówkami office'a) więc po otwarciu tych plików wypadałoby zapisać je jako normalne xls/ods/csv jak kto woli.

Aktualna wersja skryptu nie potrafi pobierać komentarzy do ocen, filmweb przy wyświetlaniu ocen pobiera osobno komentarze i do tego w innym formacie niż reszta danych). W przeciągu kilku dni wydam aktualizację która także będzie pobierać komentarze. A za jakiś czas rozbuduję skrypt żeby pobierał też filmy/seriale/gry z list "chcę i nie chcę zobaczyć/zagrać", może nawet je będzie mógł łączyć w jeden arkusz (np jako dodatkowa kolumna oznaczająca czy chcesz/nie chce zobaczyć). Jako dodatkową pierdołę mogę tez dodać eksport ocen znajomych.

No ale wróćmy do teraźniejszości, link do pobrania: https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen
Aby to zainstalować trzeba mieć w Firefoxie zainstalowane rozszerzenie Greasemonkey, lub w Chrome zainstalowane rozszerzenie Tampermonkey. Testowałem tylko na tych dwóch przeglądarkach, ale powinno działać na wszelkich pochodnych (np. PaleMoon, Opera).

Aby wyeksportować oceny, należy wejść na stronę swojego profilu (w prawym górnym rogu klikamy na swoją nazwę użytkownika) i nad "najwyżej oceniane" pojawi się nowa kategoria "eksport ocen" (w praktyce mógłbym to w dowolnym miejscu umiejscowić ale uznałem że tutaj będzie najlepiej). Potem należy kliknąć w któryś przycisk w zależności co chcemy pobrać, wtedy przycisk "Zapisz do XLS" zmieni się na "pobieranie, proszę czekać" a po pobraniu z powrotem na "Zapisz do XLS". Wtedy klikamy w to zapisz i tyle. Pobieranie zazwyczaj trwa moment, ale może trwać nawet i kilka sekund w zależności ile kto ma filmów i jak bardzo serwery są obciążone. Na aktualną chwilę kliknięcie w inne pobieranie kasuje wynik poprzedniego pobierania, więc nie zapiszemy w jednym arkuszu ocen z filmów, seriali i gier. Mam zamiar to zmienić też ale to na pewno nie w najbliższym czasie.

I to by było na tyle, prosiłbym tylko o wasze propozycje zmiany wyglądu lub umiejscowienia tych przycisków, nie mam "gustu" do takich rzeczy :D. No i jeżeli macie jakieś propozycje funkcjonalności to też śmiało piszcie.

użytkownik usunięty

Cofam, działa, już mam zainstalowane :)

Kapela86

Da się coś zaktualizować, bo kompletnie mi nie działa? Próbowałam na Chromie i Firefoxie :(

BananowyMiks

Sprawdziłem i działa. Jeżeli używasz z Greasemonkey to z nim nie zadziała i nie potrafię tego poprawić (w wersji 4-tej tego rozszerzenia pozmieniali sporo i część skryptów przestała działać). Nie mogę wyedytować mojego głównego posta żeby o tym wspomnieć, pisałem o tym później w komentarzu. Zainstaluj rozszerzenie Tampermonkey (jest na obie przeglądarki), odinstaluj Greasemonkey i wtedy zainstaluj mój skrypt.

Kapela86

Tampermonkey na Chromie mi właśnie nie działał, ale zainstalowałam na Firefoxie i wszystko gra. Ślicznie dziękuję za pomoc, wirtualne piwko dla ciebie :)

Kapela86

Nie wiem, czy ktoś zgłaszał ten problem, ale... Fajnie mi pobrało oceny filmów, tylko że w arkuszu pojawiły się one według tytułów oryginalnych. No i w tych filmach, które nie mają polskiego tytułu innego niż oryginalny, w kolumnie z tytułem oryginalnym znajduje się... nic. W związku z tym gdzieś tak 1/3 ocen odnosi się do nie-wiadomo-jakiego-filmu. ;-)

Nie zassało też roku produkcji.

Operację wykonywałem na Operze z Tampermonkey.

dokurobei

Poprawiałem to ponad tydzień temu, upewnij się że masz wersję 1.7.4

Kapela86

Widzę że znowu coś zmienili i się nie pojawia główny panel z przyciskami do pobierania. Ogarnę to dzisiaj po południu.

Kapela86

Za cholerę nie ogarniam, jak to działa, stad pytanie co mam dalej robić po pobraniu tego pliku xls?

FURMUN

No pobranie pliku xls to generalnie koniec :) Otwierasz go w Excelu, LibreOffice lub czymś podobnym i masz swoje oceny, dalej robisz z nimi co tam potrzebujesz.

Kapela86

Mogę prosić o dokładny opis gdzie znajdę opcje exportu w obecnym gui filmwebu? Lub ewentualnie o update skryptu jeżeli nie działa?
Greasemonkey i skrypt mam załadowane prawidłowo, jednak na stronie filmweb nigdzie nie mogę znaleźć opcji do exportowania.

Spredo

W zakładce "O mnie" na profilu, na samej górze, zaraz pod zdjęciem profilowym. Zobacz czy masz włączoną w ogóle wtyczkę a jak nie działa to spróbuj z Tampermonkey.

PoppinTom

Działa, dzięki. Coś z greasemonkey nie współpracowało, na Tampermonkey śmiga bez zarzutu.

Spredo

Dokładnie tak jak napisał PoppinTom. Szczerze to nie mam pomysłu na "graficzną" koncepcję jak zrobić to menu całe pobierania, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie posłucham (a raczej przeczytam) :)

Kapela86

Jest dobrze, działa, robi co powinno. Nie ma co kombinować. Czasem prostota to zaleta ;)

Kapela86

A ja mam pytanie odnośnie kolumn excela: czy można zrobić tak ze jeśli jest kilka gatunków przypisanych do jednego filmu, to one się ściągną w odrębnych kolumnach? jako gatunek1, gatunek2 etc.
Może z krajem produkcji też tak? Bo to utrudnia filtrowanie w excelu. Jasne, jest do ogarnięcia, ale byłoby łatwiej...

IjonTihy

Jest teoretycznie możliwe, ale wolałbym tego nie robić na stałe. Jak chcesz to w Excelu lub LibreOffice/OpenOffice można zrobić tak że podzieli daną komórkę na wiele kolumn na podstawie jakiegoś znaku. W obu programach musisz najpierw kolumnę Gatunek przenieść żeby była ostatnią kolumną bo to nadpisuje wszystkie dane które są po prawej stronie. Potem zaznaczasz całą kolumnę, wchodzisz w menu""Dane -> Tekst jako kolumny".
W Excelu ustawiasz tak: https://imgur.com/a/fwqz3RB (krok 3 bez zmian)
W LibreOffice ustawiasz tak: https://imgur.com/FzWYnKt

Kapela86

Tak, ja wiem jak to zrobić w excelu (przecież napisałem).
Ale po popracowaniu nieco na mojej bazie doszedłem do wniosku, że jednak łatwiej mi będzie obrabiać dane w takiej formie jak są, więc cofam pomysł.

IjonTihy

Napisałeś tylko "Jasne, jest do ogarnięcia", można to też rozumieć że "Mogę ręcznie się bawić " :P

Kapela86

Piękna rzecz. A czy dałoby się eksportować także kolejne komentarze do oceny, nie tylko opis?

Suttree

Być może, musiałbym wybadać jak filmweb ładuje te komentarze, bo aktualnie wszystko jest pobieranie ze stron "Moje oceny" i nie ma tam komentarzy do naszej oceny, jest tylko ich licznik. Dopisze sobie to do listy "do zrobienia" ale przyznam szczerze że mam małą motywacje od dłuższego czasu żeby wrócić do pisania w JavaScript, wolę poświęcać ten czas na przyjemności :P

Kapela86

Jasne, rozumiem. Taka tam wolna myśl na przyszłość ;)

Kapela86

Cześć,

czy ktoś ma problem z pobraniem ocen np. z zakładki "chcę obejrzeć" ? Z pozostałymi nie mam problemu, zaciągnęłam potrzebne pliki,a tej sekcji nie mogę pobrać od bardzo dawna, nie wiem gdzie jest błąd - na pewno nie w ilości,bo ocenionych filmów mam dużo więcej i je jakoś pobiera do xls.

Dzięki, pozdrawiam

Paz_Vega

Cześć, musiałbyś mnie dodać do znajomych i w ustawieniach prywatności filmwebu zmień widoczność ocen dla znajomych tak żebym mógł je widzieć, wtedy mogę spróbować pobrać je i wybadać o co chodzi.

Kapela86

?Aby wyeksportować oceny, należy wejść na stronę swojego profilu (w prawym górnym rogu klikamy na swoją nazwę użytkownika) i nad "najwyżej oceniane" pojawi się nowa kategoria "eksport ocen" (w praktyce mógłbym to w dowolnym miejscu umiejscowić ale uznałem że tutaj będzie najlepiej)"

U mnie żaden eksport ocen się nie pojawił. Możesz pokazać na screenie gdzie go znaleźć?

frycek49

https://imgur.com/a/7hpje3l

Kapela86

U mnie się to nie pojawia. Nie wiem czemu.

frycek49

Napisz jakiej przeglądarki używasz i czy zainstalowałeś dodatek do niej "Tampermonkey" (chyba tylko na tym działa w pełni prawidłowo)

Kapela86

Mozillii firefoxa i mam greasemonkeya. To jest ta małpka taka nie?

frycek49

Tak, na Greasemonkey przestał mój skrypt działać jakiś czas temu jak zmienili w wersji 4.x sposób w jaki skrypty się ładują, spora część skryptów przestała działać. Zainstaluj Tampermonkey, na nim dobrze działa.

Kapela86

Ok.

Kapela86

Ok. Dzięki działa. Jesteś spoko.

Kapela86

Kurcze, u mnie nie działa...
Zainstalowałam Tampermonkey i próbuje na Firefox 83.0 (64 bity), nie widzę możliwości importu w zakładce 'O mnie' :-(

budapest

Sprawdziłem tak na szybko i u mnie na czystym Firefoxie 83 x64 z Tampermonkey działa. Dodaj mnie do znajomego i w ustawieniach prywatności filmwebu https://www.filmweb.pl/settings/privacy zmień widoczność ocen na cokolwiek innego niż "Tylko ja", będę mógł wtedy zobaczyć u siebie z twoim profilem czy działa.

Kapela86

świetna sprawa jak już ktoś chce pożegnać filmweba... zrób jeszcze import z tego .xls i daj go konkurencji... albo zbuduj własny portal o filmach, może być bez tej kupy śmieci co tu... :) ;)

VanKert

na fdb możesz zaimportować go

Kapela86

a na inne konto na filmwebie można te oceny zaimportować? albo wiesz może czy można jakoś przenieść swoje oceny na nowe konto?

tradycja_80

Nie da się tzn nie rozważałem nigdy tego ale nie mam też zamiaru robić czegoś takiego. Może jak napiszesz do pomocy filmwebu to przeniosą je jakoś automatycznie.

tradycja_80

Ręcznie. Puszczasz jakąś fajną muzyczkę, podcast albo audiobooka i klikasz. Serio.

Marac

:))

Kapela86

ciekawa opcja...

Kapela86

Dzięki za skrypcik, działa świetnie :) Na filmweb jestem od kilku lat, dopiero dziś podczas przeglądania bezy filmów zaczęła zapalać mi się czerwona lampka, że chyba niektóre filmy oceniałem, ale ocena znikła. Dopiero na forum znalazłem masę wątków na ten temat. Nie pozostaje nic innego jak prowadzenie bazy prywatnie w excel - dzięki!

użytkownik usunięty
Kapela86

Potrzebuję pomocy, ponieważ mam trzy opcje do wybrania, ale nie ważne którą z nich wybiorę to dostaje komunikat: "Najpierw pobierz którąś kategorię" i nie do końca wiem co zrobić.

Faktycznie może nie zrobiłem tego zbyt intuicyjnie, ale żeby pobrać np. oceny filmów musisz najpierw w wierszu "pobierz oceny" kliknąć w "filmy" i poczekać, najpierw będzie napis "pobieranie..." i jak już coś pobierze to się zmieni na "pobrano xx/yy ocen" gdzie "xx" to ile ocen pobrało a "yy" to ile łącznie jest do pobrania. Jak już skończy i pobierze wszystkie to musisz kliknąć w "Zapisz do XLS". Nie potrafiłem zrobić tego żeby automatycznie wywoływał akcje zapisu. Miałem to kiedyś przerobić ale nie mam jakoś motywacji do "ulepszania" tego skryptu, co najwyżej naprawiam go jak filmweb coś pozmienia na stronie i skrypt przestaje działać.

użytkownik usunięty
Kapela86

Super, wszystko działa, dziękuję.
Skrypt jest niesamowicie pomocny, wielki szacunek za kawał dobrej roboty.

Kapela86

Firefox + Greasemonkey -> nie działa.
Firefox + Tampermonkey -> działa!

Jedyny problem na jaki natrafiłem, to pobieranie listy "chcę" moich filmów. Na tej liście mam aż 3600+ elementów i zanim skrypt zdążył dojść do końca listy, to strona Filmweb automatycznie się przeładowywała (odświeżała), co naturalnie przerywało pracę skryptu.
Próbowałem wielu trików, jak to obejść, aż w końcu znalazłem trik, który zadziałał:
1. Wystartuj skrypt.
2. Kliknij na pasek task menadżera windows, aby okno Firefoksa przestało być oknem aktywnym.
3. Pozostaw ten stan okien, tzn. okno Firefox jest wciąż widoczne i pierwsze na stosie okien, ale nie jest aktywne.
4. Kiedy skrypt dojdzie do końca listy to klikasz link "zapisz do XLS".

W ten sposób udało mi się w końcu zapisać do pliku moją listę "chcę" moich filmów.

@Kapela86 - bardzo dziękuję za skrypt :)

Adaslaw

Cześć, Greasemonkey w wersji 4.x pozmieniało się na tyle że sporo skryptów przestało na nim działać. Próbowałem sobie jakoś z tym poradzić ale nie dałem rady, jak zobaczyłem że Tampermonkey też jest na Firefoxa to polecałem też go jak ktoś pisał że nie działa mu na Firefox + Greasemonkey. Nie da się edytować pierwszego postu żeby to poprawić, być może tylko moderator mógłby to zrobić. Odnośnie automatycznego przeładowania strony to nie pomyślałbym że to może być problem, ale chyba rozwiązaniem byłoby nie przełączać się na inną kartę/okno w trakcie pobierania, bo z tego co zauważyłem to filmweb przeładowuje stronę jak się na nią wróci po jakimś czasie.

Kapela86

Tak, przeładowywanie strony w moim przypadku było problemem. Przeładowanie miało miejsce około 1000 elementu, a ja na liście miałem tych elementów 3600+.

Naturalnie rozumiem, że nie możesz przeedytować swojego pierwszego wpisu.
Może warto na stronie ze skryptem [ https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen ] wspomnieć, że konfiguracja "Firefox + Greasemonkey" jest odradzana, a zalecana jest "Firefox + Tampermonkey".

Jeszcze raz dzięki za podzielenie się skryptem!

Adaslaw

Dzięki za sugestię, nie przyszło mi to do głowy żeby tam wstawić info :)

Kapela86

Też jestem programistą - pewnie stąd takie moje "pomysły" ;)

Kapela86

Niesamowita robota. Takich ludzi nam trzeba :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones