Napisałem skrypt dzięki któremu można eksportować swoje oceny filmów, seriali i gier do plików xls. Można je potem otworzyć w Excelu (Microsoft Office) lub Calcu (OpenOffice lub LibreOffice). Drobna uwaga techniczna, te pliki nie są prawdziwymi xls (tylko html'ową tabelką z odpowiednimi nagłówkami office'a) więc po otwarciu tych plików wypadałoby zapisać je jako normalne xls/ods/csv jak kto woli.

Aktualna wersja skryptu nie potrafi pobierać komentarzy do ocen, filmweb przy wyświetlaniu ocen pobiera osobno komentarze i do tego w innym formacie niż reszta danych). W przeciągu kilku dni wydam aktualizację która także będzie pobierać komentarze. A za jakiś czas rozbuduję skrypt żeby pobierał też filmy/seriale/gry z list "chcę i nie chcę zobaczyć/zagrać", może nawet je będzie mógł łączyć w jeden arkusz (np jako dodatkowa kolumna oznaczająca czy chcesz/nie chce zobaczyć). Jako dodatkową pierdołę mogę tez dodać eksport ocen znajomych.

No ale wróćmy do teraźniejszości, link do pobrania: https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen
Aby to zainstalować trzeba mieć w Firefoxie zainstalowane rozszerzenie Greasemonkey, lub w Chrome zainstalowane rozszerzenie Tampermonkey. Testowałem tylko na tych dwóch przeglądarkach, ale powinno działać na wszelkich pochodnych (np. PaleMoon, Opera).

Aby wyeksportować oceny, należy wejść na stronę swojego profilu (w prawym górnym rogu klikamy na swoją nazwę użytkownika) i nad "najwyżej oceniane" pojawi się nowa kategoria "eksport ocen" (w praktyce mógłbym to w dowolnym miejscu umiejscowić ale uznałem że tutaj będzie najlepiej). Potem należy kliknąć w któryś przycisk w zależności co chcemy pobrać, wtedy przycisk "Zapisz do XLS" zmieni się na "pobieranie, proszę czekać" a po pobraniu z powrotem na "Zapisz do XLS". Wtedy klikamy w to zapisz i tyle. Pobieranie zazwyczaj trwa moment, ale może trwać nawet i kilka sekund w zależności ile kto ma filmów i jak bardzo serwery są obciążone. Na aktualną chwilę kliknięcie w inne pobieranie kasuje wynik poprzedniego pobierania, więc nie zapiszemy w jednym arkuszu ocen z filmów, seriali i gier. Mam zamiar to zmienić też ale to na pewno nie w najbliższym czasie.

I to by było na tyle, prosiłbym tylko o wasze propozycje zmiany wyglądu lub umiejscowienia tych przycisków, nie mam "gustu" do takich rzeczy :D. No i jeżeli macie jakieś propozycje funkcjonalności to też śmiało piszcie.

Kapela86

Nie wiem czemu w dziwny sposób rozdzieliło link do skryptu, nie powinno być tam spacji. Wstawiam jeszcze raz licząc że będzie ok https://openuserjs.org/scripts/kapela86/Filmweb.pl_eksport_ocen

Kapela86

przy otwieraniu występuje taki o to błąd:

http://zapodaj.net/3bd15ca82434a.png.html

??

popcio

Bo to nie jest plik do otwierania bezpośrednio w Windowsie. Widzę że używasz Opery, więc zrób tak:
1. Zainstaluj do Opery rozszerzenie ViolentMonkey dostępne tutaj https://addons.opera.com/pl/extensions/details/violent-monkey/
2. Otwórz stronę z moim skryptem (musisz usunąć tą spację na końcu linka, nie wiem czemu jest ona wstawiana przez forum) i kliknij tam w Install
3. Potwierdź instalację
4. Eksportuj oceny tak jak napisałem w moim pierwszym poście od "Aby wyeksportować oceny"

Kapela86

OK teraz wszystko działa. Bardzo fajnie to wygląda. Takie pytanie mi się jeszcze nasuwa. W przypadku gdy oglądniemy jakiś film to w jaki sposób go dodać do naszego excela, tak aby nie pobierać cały czas zaktualizowanych ocen z filmwebu?
Co do poprawienia to można by jeszcze wprowadzić w excelu filtry sortujące, np gdy chcemy wyszukać film o danym gatunku, bądź ocenie w przedziale 8-10, ale takie "ulepszenia" każdy jest sobie w stanie indywidualnie zrobić. Gratulacje za pomysł i wykonanie ;)

popcio

Filtrów sortujących nie da rady wstawić skryptem bo tak jak pisałem, ten plik nie jest prawdziwym xls (np. Excel 2007 marudzi że format jest inny ale po akceptacji go załaduje) dlatego napisałem w pierwszym poście żeby po otworzeniu zapisać go normalnie tak żeby poprawny plik utworzył.

A odnośnie tych nowych ocen, to trzeba ręcznie kopiować ze strony :P. Jedyne co mógłbym zrobić, to po pierwszym pobraniu ocen trzymać je też lokalnie zapisane razem ze skryptem, i przy następnej probie pobrania skrypt by porównywał wyniki i pozwalał na eksport osobno tylko tych nowych, ale to jest trochę siedzenia nad tym i na razie raczej na pewno nie wprowadzę czegoś takiego. Ale zapiszę to sobie do rozważenia na przyszłość.

Kapela86

A co z filmami "chcę zobaczyć" jest możliwość pobrania w jakiś podobny sposób? :)

popcio

Nie czytało się mojego postu w całości chyba? :P
"A za jakiś czas rozbuduję skrypt żeby pobierał też filmy/seriale/gry z list "chcę i nie chcę zobaczyć/zagrać""
Metoda byłaby inna niż pobieranie ocen, ale badałem wstępnie sprawę i jest do zrobienia.

Kapela86

a faktycznie było, sorki i powodzenia, robisz świetną robotę :)

Kapela86

a czemu komentarzy do filmów nie importuje ?

pawel059

Masz chyba na myśli "eksportuje"? Sprawdziłem teraz i działa eksport z komentarzami, musisz najpierw po pobraniu ocen kliknąc na pobieranie komentarzy, niestety filmweb trzyma osobno komentarze i pobieranie ich jest czasochłonne, a nie wszyscy mają/potrzebują komentarzy więc zrobiłem osobno

Kapela86

Tak, exportuje. Dzięki za odpowiedź

Kapela86

O rany, dzięki!!! Jesteś MEGA :D
Na Operze (dodatek Violentmonkey) zdało egzamin celująco.

Kapela86

Dzięki, świetna sprawa. You are not the hero Filmweb deserves, but the one it really needs.

Kapela86

Świetne. Czegoś takiego potrzebowałem. Robisz lepszą robotę niż informatycy filmwebu.
Dziękuję, bo przyda mi się do wyłowienia kilku brakujących ocen na IMDb.

Kapela86

Z "lekkim" poślizgiem, ale jest w końcu, nowa wersja z eksportem komentarzy. Miałem problem z ogarnięciem tego bo ekipa filmweb nie trzyma się kompletnie standardu JSON jeżeli chodzi o przesyłanie tych dodatkowych info o filmach, się namęczyłem sporo i ciągle jakieś problemy były, w końcu podszedłem do tego inaczej i działa fajnie. Pobieranie komentarzy działa tak że po pobraniu któryś ocen trzeba kliknąć w przycisk pobierania komentarzy, poczekać chwilę (lub dłużej jak ktoś ma kilka tysięcy ocen :P) i potem zapisać do xls. Jutro lub pojutrze zrobię pobieranie Chcę/Nie chcę zobaczyć, dzisiaj mam już dość tego :P

Kapela86

u mnie błąd. Prawdopodobnie zbyt dużo ocen (5300). W 360 Browser (na bazie chromium) po kliknieciu w zapisz strona się zamraża.

weeman86

Bałem się że może taka sytuacja wystąpić, nie miałem okazji przetestować dla tak dużej liczby ocen, może serwery filmwebu blokują większą ilość połączeń. Aktualnie działa to tak że skrypt po pobraniu ocen na podstawie ID wysyła równolegle żądania o pobranie dodatkowych informacji po 10 ID za jednym razem więc w twoim przypadku nawiązuje 53 równoległe połączenia (ale przeglądarka i tak je ogranicza chyba do 6 max na dany moment) i tak w kółko aż wszystkie pobierze. Wiesz co, jeżeli ci to nie przeszkadza, to wyślij mi zaproszenie do znajomych i ustaw prywatność tak żeby znajomi widzieli twoje oceny, wtedy ja zmodyfikuję lekko mój skrypt tak żeby mógł pobierać oceny znajomych. Dzięki temu będę miał okazję do testów na większym zbiorze ocen i wybadam sprawę czy to wina mojego skryptu czy serwerów filmwebu.

Kapela86

A powiedz mi jeszcze, dla seriali i gier ci poprawnie pobiera? Bo ich masz pewno znacznie mniej ocenionych.

Kapela86

na Firefoksie mi pobrało bez problemu. Na Operze 12 w ogóle nic się nie dzieje a w 360 Browser (na bazie chromium) strona zamarza i wyskakuje dialog o błędzie strony.

weeman86

Dziwna kwestia z tymi pozostałymi przeglądarkami, ja pisze go pod Firefoxa głównie ale testuję też pod Chrome. Odnośnie tej opery to ona jest dość stara już, może któraś funkcja nie jest wspierana w niej, a ten 360 Browser to też dziwne skoro bazuje na chromium, sprawdze ją jutro, dzisiaj akurat tak wyszło że czasu nie miałem po południu w ogóle i nic nie zdziałałem w tej kwesti

weeman86

Z tą 360 Browser to się pomyliłeś, ona bazuje na WebKit, do tego na wiki angielskiej napisali "ciekawe" rzeczy https://en.wikipedia.org/wiki/360_Secure_Browser Jeżeli mam być szczery to nawet nie chcę instalować tej przeglądarki u siebie, mógłbym co prawda na maszynie wirtualnej, ale i tak ja bym odradził ci używać tego dziwactwa i przesiadł się na jakąś normalną przeglądarkę :P A powiedz mi jeszcze, ile czasu zajęło pobieranie komentarzy do tylu filmów?

Kapela86

pobrało dość szybko. A co do tej przeglądarki to jest OK. Szybka i lekka. Jest na dobreprogramy http://www.dobreprogramy.pl/360-Browser,Program,Windows,53933.html

weeman86

A to znasz?
http://www.slimjet.com/

Kapela86

w Waterfoksie (Firefox) jest OK

Kapela86

Skrypt jest genialny:) Bardzo dziękuję i ja. A czy mógłbyś zrobić i import znajomych? Byłbym bardzo wdzięczny.

krysiron

Znaczy import ocen wszystkich znajomych.

krysiron

Taka funkcja by strasznie obciążała serwery, nie wiem czy byś nie dostał jakiegoś tymczasowego bana bo skrypt by wtedy bardzo dużo połączeń musiał robić, po jednym dla każdego znajomego i na każdego znajomego po jednym na każde jego 100 ocen, w twoim przypadku to by były setki równoległych połączeń, wolę nie wzbudzać gniewu adminów filmwebu ;)

Intencją do stworzenia tego skryptu było to żeby każdy chętny mógł sobie eksportować swoje oceny i "ewakuować" się z filmwebu :P W sumie to po co ci taka funkcjonalność? Chodzi ci o wrzucenie wszystkich do jednego arkusza i porównanie ocen?

Kapela86

Stworzenie listy najlepiej ocenianych filmów przez moich znajomych, a najlepiej wybranych znajomych.

Kapela86

Wydałem kolejną aktualizację, tym razem dodałem pobieranie list "chcę/nie chcę zobaczyć/zagrać". Za kilka dni wydam kolejną wersję w której zrobię dodatkowo możliwość pobrania od razu chcę i nie chcę w jednej liście, oraz pobieranie ocen/list naszych znajomych.

Kapela86

Wydałem dzisiaj aktualizację dodającą pobieranie list znajomych. Nie miałem okazji przetestować sytuacji gdy osoba ma zablokowane wyświetlanie ocen dla znajomych, ale w takim przypadku teoretycznie powinno pokazać "pobrano 0 wpisów". Odnośnie tego pobrania od razu chcę i nie chcę w jednej liście to zrezygnowałem z tego, za dużo roboty i dodatkowego kodu by było żeby złączyć te listy w jedno. No chyba że z kilka osób wyrazi chęć posiadania takiej funkcji to może posiedzę nad tym kiedyś. Na aktualną chwilę uważam że skrypt jest ukończony i w pełni funkcjonalny. Oczywiście nie porzucam go i gdyby w przyszłości przestał działać z powodu zmian wprowadzonych przez filmweb to zamierzam go poprawić tak żeby działał, najlepiej wysłać mi wiadomość albo napisać tutaj gdyby coś nie działało.

Kapela86

Musiałem małą aktualizację zrobić bo u niektórych skrypt mógł nie działać. Nie wiem do końca dlaczego, ale teraz powinno być ok.

Kapela86

A mógłbyś w jakiś sposób dodać możliwość pobrania wszystkich okładek powiedzmy do archiwum zip. Nie wiem na ile jest to możliwe ale byłaby to super opcja. Oczywiście chodzi mi o główną okładkę ocenionego filmu widoczną na stronie głównej.

TAURI_3

Z okładkami jest taka kwestia że Excel/Calc ich nie obsługują normalnie. Tzn nie da się wstawić tak po prostu obrazka bezpośrednio w komórkę, wszystkie obrazki jakie są wstawiane są wyświetlane "przed" komórkami arkusza. Nie da rady zrobić nawet czegoś takiego skryptem.
Jeżeli chodzi o pobranie jakoś tych okładek, to linki do nich są normalnie w kodzie i można je użyć, ale nie mam kompletnie ochoty nad tym siedzieć, są niby jakieś gotowe biblioteki do tworzenia archiwów ale raczej one są do lokalnych plików, nie wiem jak by współpracowały z pobieranymi plikami z internetu. Jak znajdziesz kogoś gdzieś na jakimś forum programistycznym itp kto chciałby to zaimplementować, to śmiało może użyć kodu z mojego skryptu. Ja nie będę się za to zabierał bo mnie to przerasta :)

Kapela86

W sumie możesz dodać tylko kolumnę z linkiem do pobrania okładki w arkuszu i tyle. Pobrać można już osobno.

TAURI_3

Tyle że to ci dużo nie da, bo zobacz jak wygląda przykładowy link do okładki http://1.fwcdn.pl/po/65/80/476580/7239651.0.jpg Jeżeli pobierzesz go to plik będzie się nazywał "7239651.0.jpg" Będziesz miał pełno plików z nazwami z którymi nic nie zrobisz, bo ID filmu nie jest w nazwie pliku a w ścieżce do niego, dokładnie to "476580". Wizualnie dopasować będzie ci ciężko bo one są za małe żeby odczytać cokolwiek. Ostatecznie jeżeli uważasz żę dasz radę, to możesz po prostu wejść w swoje oceny, wybrać wyświetlanie 100 na raz i zapisać stronę lokalnie na dysku (jako kompletna, ze wszystkimi grafikami). Wtedy będziesz miał je lokalnie i możesz się bawić w zmienianie nazw jeżeli wizualnie rozpoznasz je. Moim zdaniem najlepsza metoda jeżeli już chcesz je ręcznie pobierać pojedynczo, to po prostu wejść w swoje oceny i po kolei na każdej okładce klikasz prawym mychy -> "Zapisz obrazek jako" i od razu nazywasz plik tak jak sobie chcesz.

Kapela86

napisz skrypt z możliwością blokowania wynurzeń użytkowników to będziesz bogiem

takkis

yyyy nie wiem jak w tym kontekście rozumieć słowo "wynurzeń"

Kapela86

chodzi mi o zablokowanie istnienia danych jednostek dla mych oczu

komentarze etc.
taka czarna lista da sie ?

takkis

No jasne że się da, tylko by trzeba było pomyśleć nad formą jak takie komentarze by miały wyglądać. Tzn chodzi mi czy zamiast treści było by "Komentarz ukryty, kliknij aby go wyświetlić" czy może jakoś inaczej. No i kwestia jak zarządzać listą osób które chcemy ukryć

Kapela86

taki skrypt to marzenie nie tylko moje
byłbyś użytkownikiem roku jak byś coś takiego dla nas sklecił

takkis

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Skrypt+do+ukrywania+tre%C5%9Bci+po st%C3%B3w+wybranych+u%C5%BCytkownik%C3%B3w,2637283
zobacz czy coś takiego ci pasuje

Kapela86

Ten skrypt to moje filmwebowe spełnienie marzeń! Od paru lat nosiłem się z zamiarem skopiowania moich ocen do excela, dla bezpieczeństwa, tak na wszelki wypadek, ale nigdy nie udało mi się do tego zmotywować. Jak widać dobrze się stało, bo bym sobie teraz pluł w brodę przez bezsensowny trud. Tak więc wielkie dzięki :)

kopecjusz

Chciałem zgrać sobie oceny do Excela, ale brakowało narzędzia, a sam nie znam się na tyle, żeby coś takiego zrobić. Tak więc dołączam się do serdecznych podziękowań - właśnie na to czekałem już od dłuższego czasu, a skrypt działa wręcz znakomicie. Doceniamy i dziękujemy :)

LeboLebo88

Ja chyba skorzystam, przenosząc się do excela na stałe

Kapela86

Bardzo dobra robota z tym skryptem ;)

Bardzo pomocny skrypt byłby jeszcze bardziej pomocny gdyby posiadał również eksport ocen odcinków seriali :P

kikarto

W sumie to jest do zrobienia, tylko nie widzę chyba żadnego sensownego sposobu żeby połączyć je od razu w jednym arkuszu z ocenami seriali. Oczywiście kwestia jeszcze jest taka że nie zadziała to dla profili znajomych bo nie ma takiej możliwości nawet filmweb żeby zobaczyć oceny odcinków znajomych. I jeszcze jeden problem, ocenienie odcinka serialu nie sprawia że serial automatycznie zostaje oznaczony jako oglądany, więc nie będzie go na liście ocen czyli nie zostałby uwzględniony przy pobieraniu masowo, żeby temu zapobiec mogę też dodać opcję ręcznego pobierania ocen odcinków dla każdego serialu.

Kapela86

Może być i w ten sposób co napisałeś, żeby można było pobrać ocenione odcinki.
Wtedy będzie naprawdę super.

Kapela86

Świetna robota ze skryptem. Oszczędza mnóstwo czasu.

Chciałbym się zapytać, czy istniałaby także możliwość wyeksportowania listy filmów, które interesują znajomych?
zakładka znajomi / co chcą obejrzeć

chodzi o stronę
http://www.filmweb.pl/friends/want-to-see/common

przy większej liczbie znajomych, którzy ocenili wiele filmów, ta strona nawet mi się nie chce załadować...

dcd

druga strona do eksportu to:
http://www.filmweb.pl/friends/want-to-see/unknown

dcd

Mój skrypt akurat w twoim przypadku by nie pomógł bo on pobiera daną stronę tak samo jak przeglądarka i potem wyciąga z kodu strony te informacje co potrzeba. Prawdopodobnie skrypt php na serwerze nie potrafi obrobić tak dużej ilości informacji od tylu znajomych i ci nie ładuje jej. Powinieneś zgłosić swój problem na pomoc@filmweb.pl. A odnośnie w ogóle eksportu tej listy, to jest to do zrobienia i może w niedalekiej przyszłości nad tym siądę, na razie to muszę w końcu zrobić eksport ocen odcinków seriali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones