Czy ktokolwiek wie, gdzie był kręcony ten serial? Poszukuję nazwy wsi, do której pojechał Tomek przebrany za Tosię. Początkowe sceny to Warszawa, nazwa miejscowości z leśniczówką wuja to Radunia(taki przynajmniej napis widniał na dworcu). A co z ostatnim miejscem? Podana wieś to Słojewo, tylko w żaden sposób takiej miescowości znaleźć nie mogę - wygląda to na wymyśloną nazwę, ale dzieś przecież musieli nakręcić te sceny - przepływa tamtędy jakaś rzeka, jak nie trudno zauważyć. Ktoś wie coś na ten temat?

Logan_6

Tomek przebywał w Zakroczymiu ul. Starostwo 30
Stoi tu teraz pomarańczowy budynek na miejscu tego starego. Słojewo stację pkp gra stacja w miejscowości Grabów nad Pilicą.
Myślę że sceny z Raduni kręcili w tym samym miejscu tylko z innego ujęcia.
Jakaś rzeka :) to Wisła w Zakroczymiu.

Nie mogę zlokalizować tylko tej leśniczówki w której mieszkała Tosia. Nota bene grała ona również w Czterdziestolatku w odcinku jak Stefan Karwowski polował !
pozdrawiam,

Logan_6

Tomek przebywał w Zakroczymiu ul. Starostwo 30
Stoi tu teraz pomarańczowy budynek na miejscu tego starego. Słojewo stację pkp gra stacja w miejscowości Grabów nad Pilicą.
Myślę że sceny z Raduni kręcili w tym samym miejscu tylko z innego ujęcia.
Jakaś rzeka :) to Wisła w Zakroczymiu.

Nie mogę zlokalizować tylko tej leśniczówki w której mieszkała Tosia. Nota bene grała ona również w Czterdziestolatku w odcinku jak Stefan Karwowski polował !
pozdrawiam,

juradam

Dzięki za namiary :) Jakie są źródła twoich informacji? Jeśli chodzi o "Radunie" to natrafiam tylko na miejscowość o nazwie "Raduń" i tutaj dochodzimy do twojego przypuszczenia:

"Słojewo stację pkp gra stacja w miejscowości Grabów nad Pilicą.
Myślę że sceny z Raduni kręcili w tym samym miejscu tylko z innego ujęcia."

Bardzo prawdopodobne, gdyż tablice z nazwą miejscowości "Radunia", które znajdowały się na dworcu, wyglądały jak doczepione na potrzeby filmu a nie osadzone w betonie na stalowych rurach, jak to często widujemy na stacjach w małych miejscowościach, więc "Radunia" wydaje się być wymyśloną nazwą.

Co do leśniczówki, to prędzej czy później uda się ją zlokalizować, a przynajmniej miejsce, w którym się znajdowała, także temat pozostawiam nadal otwarty

Pozdrawiam

Logan_6

Zakroczym: facebook, byłem tam i zasięgnąłem języka u miejscowych

Grabów nad Pilicą: nazwę odczytałem z odc. 3 film po rekonstrukcji cyfrowej na stopklatce

Leśniczówka: wg gazety z 1977 roku FILM napisane jest że zdjęcia kręcono w Puszczy Kampinowskiej niestety nie wiem gdzie


Logan_6

na stronie "motyw-kolejowy" ktoś znalazł plenery stacji Radunia to podobno stacja pkp Dobieszyn

Logan_6

na stronie "motyw-kolejowy" ktoś znalazł plenery stacji Radunia to podobno stacja pkp Dobieszyn

Logan_6

na stronie "motyw-kolejowy" ktoś znalazł plenery stacji Radunia to podobno stacja pkp Dobieszyn

Logan_6

na stronie "motyw-kolejowy" ktoś znalazł plenery stacji Radunia to podobno stacja pkp Dobieszyn

juradam

w VI odcinku widać, po kilometrażu na słupku (74,5), że to na pewno jest stacja PKP Dobieszyn :)

juradam

prawdę godosz ;)

Logan_6

Podobno sama leśniczówka to był tylko plan filmowy, również wykorzystany m.in. w "Czterdziestolatku"...
https://gazetakrakowska.pl/pamietacie-ich-dziewczyna-i-chlopak-po-latach/ar/4407 94

Serendipity_3

Ta "leśniczówka to Łosiówka w puszczy Kampinoskiej (spalona w pożarze w 1984 roku) :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones